Otomatik vites D ışığı yanıp sönme

Benim usta telefonda balataları bitmiştir dedi. Ama aracımda d ışığı yanıp sönmez iken araç gayet iyi çalışıyor. 230000 de şanzıman tamir gördü.
Şu anda aracım 285000 km de. bu arıza bazen oluyor bazen olmuyor.

Aynı durum bende de halen mevcut. Bende conta yakma sonrası yapmaya başladı. Motor toplandıktan sonra pek birşey yoktu daha sonra ortaya çıktı. Yazılımsal bir problem olabilir diyenler oldu.motor resetleme VS. Pek mantıklı gelmemişti ama sizde de aynı conta sonrası olmuş. MOTOR yazılımı nasıl yenilenir araştırmak lazım. Maddiyattan dolayı bende üstüne gidemedim. Problemi kim çözerse paylaşsın lütfen.

Giderken D vites lambası yanıp sönüyorken araç çok zor yol alıyor. Hangi viteste olursa olsun araç gitmiyor. Aracı stop ettirip tekrar çalıştırıldığında D ışığı yanıp sönmüyorsa araç normal yol alıyor. Benim usta ile telefonla görüştüm. Bana balataları bitmiştir dedi.Şanzıman tamir görecek 3 bin lira civarında masrafı olur dedi. Ama aracımda d ışığı yanıp sönmez iken araç gayet iyi çalışıyor. 230000 de şanzıman tamir gördü. Şu anda aracım 285000 km de. Bu arıza bazen oluyor bazen olmuyor. Henüz birşey yaptırmadım.

myna

0
Yeni #6
Hocam selamlar,
Ustama gösterdim aracı, otomatik şanzıman tamircisine gittik beraber onlarda baktılar Selenoid valfi dediler ama birden fazlaymış hangisi olduğuna söküp bakmak gerekecek hanginde ise değiştirilmesi gerekiyoyor dedi. Vakit ve nakit olmadığından henüz yaptıramadım ama ilk fırsatta gidip halledeceğim..
ne kadar fiyat çıkardılar valf için acaba ?

kirar

0
Aracınız
ne kadar fiyat çıkardılar valf için acaba ?
hocam ortalama 1000 - 1500 arası çıkabilir dediler , bir arkadaşımız sağolsun vites basınç sensörü demiş ama arıza tespit cihazından gelen kod P0715 - TSS (Turbin Speed Sensor) diye yazıyor.
valf yerine sensöründe kontrol edilmesini isteyeceğim henüz gidemedim ustaya...

hocam ortalama 1000 - 1500 arası çıkabilir dediler , bir arkadaşımız sağolsun vites basınç sensörü demiş ama arıza tespit cihazından gelen kod P0715 - TSS (Turbin Speed Sensor) diye yazıyor.
valf yerine sensöründe kontrol edilmesini isteyeceğim henüz gidemedim ustaya...
Benim 2001civic te de resimlerdeki arızalar oluştu. Benim de selonoid arası yazıyordu. Öndeki selonoidin fişi gevşemiş onu yaptırdım. Yağını filtrelerini değiştirdim. Şimdilik bunları yaptırdım. Başka arıza vermedi.IMG_20190116_200433.jpegIMG_20190116_200333.jpegIMG_20190116_200331.jpeg

Mi Note 3 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

kirar

0
Aracınız
Benim 2001civic te de resimlerdeki arızalar oluştu. Benim de selonoid arası yazıyordu. Öndeki selonoidin fişi gevşemiş onu yaptırdım. Yağını filtrelerini değiştirdim. Şimdilik bunları yaptırdım. Başka arıza vermedi.Ekli dosyayı görüntüle 250338Ekli dosyayı görüntüle 250339Ekli dosyayı görüntüle 250340

Mi Note 3 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Selamlar,
aracı nereye gösterdiniz ve işlemler nerede yapıldı ?

Moderatörün son düzenlenenleri:
Sa öncelikle benim aracim 1 hafta önce d işigi yakmaya başladi vites geçişi yapmiyor normalde şanzimanim çok iyiydi tik ses tu forumlardan araştirdim baktim herkez sorun olarak selenoid demiş akünün ordakini soktum bktim hiç bi bozukluk cıkma di 12 v adaptorle denedim temizledim gene ayni araç 60 km hizi geçmiyor istanbul cevresinde bu arizayi cözen arkadaş varmi bildiig bi tamircide sanayide ?!

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri