Civic FC5 Cvt otomatik vites kullanımı

Aracınız
Civic FC5 2018
arkadaşlar öncelikle herkese merhaba aracım 2018 fc5 civic benim sormak istediğim şu aracı park ederken ben genelde geri geri park ediyorum aracımı r konumundan direk p ye mi atmalıyız yoksa n konumuna yani boşa alıp sonramı p ye almalıyız

Aracınız
Civic FC5 2018
Ben genelde önce n ye alıyorum sonra el frenini çekiyorum ayağım da bu arada frende sonra ayağımı frenden çekiyorum.daha sonra hemen p ye alıyorum.bana da böyle söylediler.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
anladım evet çoğu kişiden öyle duydum daha sağlıklı oluyor heralde sizindemi aracınız fc5 kasa

Aracınız
Civic FC5 2018
genelde yapılan hangi konumda olursa olsun ayak frende iken "n" konumuna alıp el frenini çekmek, ardından ayağı kaldırıp tekrar basıp "p " konumuna almak.
teşekkür ediyorum bilginiz için bide r den çıkarıp n ye aldığımız zaman ufak bi sarsıntı oluyo heralde şanzımandan yük kalktığı için oluyor diyorum ama doğrumudur bilmiyorum

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
arkadaşlar öncelikle herkese merhaba aracım 2018 fc5 civic benim sormak istediğim şu aracı park ederken ben genelde geri geri park ediyorum aracımı r konumundan direk p ye mi atmalıyız yoksa n konumuna yani boşa alıp sonramı p ye almalıyız

Aracı stop etmeden önce R ya da D fark etmez aracı park frenine almadan önce N'ye alıp el frenini çekmek lazım. Tabi bu esnada ayağınız frende olacak. Zaten el frenine oturunca frendeki ayağınızda bir boşalma hissedeceksiniz. Sonra P'ye getirip stop edebilirsiniz. Bu şekilde şanzımana aracın yükünü taşıtmayarak daha sağlıklı kalmasını sağlayabiliriz.

akif

0
Aracınız
D ya da R de iken frene basın N'ye alın ve el frenini çekin sonra ayağınızı frenden bırakın zaten yükün el frenini bindiğini hissedecek siniz. Sonra tekrar frene basıp P'ye alın stop edin.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri