P konumunda Frene Basınca Ses

Aracınız
Civic FC5 2021
Arkadaşlar merhaba araç Fc5 2021 model benzin lpg. Sabah arabayı P konumundan D ye alırken frene hafif bastığımda sanki kilit sesiymiş gibi tak tak ses yaptı. Frene basıp çekince oluyor. Aracı N el freni kombinasyonuyla hep istop ederim. Video sizlerle paylaşıyorum. Yardım ederseniz sevinirim. https://youtube.com/shorts/-bo7HnxWIo8?feature=share

2014 fb7 var bende bende de oluyor. Bu hareketi eliniz vites üzerinde iken yapın mandalı bırakma sesi olabilirmi.... Yada pedalda boşluk mu var acaba. Sizdeki ses daha tok bende ki biraz tıkırtı ikili ses gibi... Bastığımda yavaşça ayrı bir ses çekince ayrı yani... Ama mandalda hissediyorum diye onemsemedim

herkese selamlar...

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Frene basıldığında vites konsolunun ordan bir kereliğine küçük bir tık sesi duymak normal. Bu bende de oluyor fakat sorun olduğunu düşünmüyorum. Çoğu araçta bu şekilde ses çıkıyor. Sanırım sensör vs. Kaynaklı bir ses.

Aracınız
Civic FC5 2021
Garantili araç neyseki garantili olmasa gerçekten çok sıkıntılı. Servise götüreceğim artık. Normalde tık sesi alıyordum ama bu çok fazla gelen bir ses.

Aracınız
Civic FC5 2021
Bu Cvt lpg kombinasyonu bence çok sorunlu. Araçta 60-80 arası teklemeler mevcut gazı bıraktığında silkeliyor Lpg de. D den R ye alınca silkeliyor. Servisteki ustalarda anlamıyor.

Aracınız
Civic FC5 2020
Frene bastığında vites kolunu hareket ettirebilmen için mandal açılıyor. Siz frene sürekli basıp çekerseniz her bastığınızda bir tık sesi gelir. Bu normal. Ama bir kere bastığınızda sürekli tak tak yapıyorsa sıkıntılı

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri