Civic FK7 P konumunda Vites de ses

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Arkadaşlar 2017 fk7 model aracım 2 gün önce 90000 bin bakımını yaptirdim bu sabah aracı çaliştirmak için frene bastığımda baya yuksek miktarda çark sesi gibi ses gelmeye başladı. 4 yıldır kullandiğim araba çok minimal bi ses olurdu servise sorduğumda videoyu çekip yolladım NORMAL dediler.
4 senedir bindiğim arabada ilk defa duyduğum bu ses normalmiş
Aşağiya videoyu eklemeye çalişicam da ekleyebilirsem

Sizce de normal mi yorumlarınızı alabilirmiyim teşekkürler

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Teo16

0
Aracınız
Civic FK7 HB 2020
Selam,
2017 model aracımda da aynı ses vardı. Servise sorduğumda normal demişlerdi.
Şimdi 2020 model var. 5000km onda da aynı ses var. Sıkıntı değil gibi duruyor. Frene bastığımızda vites konulunu kullanma imkanı sağlayan mekanizmayı açan sistemin sesi gibi...

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Evet bencede öyle bi parçadan ses geliyordur artık gevşedi mi bolladı mı ne oluyorsa bilemem de arabanın gidişinde çekişinde vites geçişlerinde hiç bir sorun olmamasına rağmen sonradan ortaya böyle bişey çıkıyorsa can sıkıcı olmakla beraber bunun servis tarafından normal olduğunu söylenip geçiştirilemeyeceğini düşünüyorum.
Biraz anlasam kronik bi sorunmudur bülten falan varmi bunun için araştiracam da yok :)
Cumartesi servise gidecem bakacaz artık git gel adamlarlada baya samimi olduk iyi de insanlar muhtemel bi sonuç alamayacam ama kavga edecek adam da yok

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Evet bencede öyle bi parçadan ses geliyordur artık gevşedi mi bolladı mı ne oluyorsa bilemem de arabanın gidişinde çekişinde vites geçişlerinde hiç bir sorun olmamasına rağmen sonradan ortaya böyle bişey çıkıyorsa can sıkıcı olmakla beraber bunun servis tarafından normal olduğunu söylenip geçiştirilemeyeceğini düşünüyorum.
Biraz anlasam kronik bi sorunmudur bülten falan varmi bunun için araştiracam da yok :)
Cumartesi servise gidecem bakacaz artık git gel adamlarlada baya samimi olduk iyi de insanlar muhtemel bi sonuç alamayacam ama kavga edecek adam da yok

Araç P konumunda iken yanlışlıkla vites kolu hareket etmesin diye kilitleme yapıyor frene basınca o kilidi bırakan çentik gibi bir şeyin sesini duyuyorsunuz. P haricinde kitleme yapmadığı için gelmiyor o ses. Sıfır aldım aracımı bende de var.

Geri