Civic FB7 P0420 çözüm ürettik

Aracınız
Civic FB7 2013
Bi usta buldum şu oksijen sensörü önüne bi parça satan adam var ya o .o dedi ki arıza lambasını söndür benzinde kullan benzinde de yanarsa oksijen sensörü arızalıdır dedi benzinde de yandı üstteki oksijen sensörünü değiştirince çözülecekmiş uygulayan var mı bunu . değiştirmeyi düşünüyorum ama gene yanarsa 800 lira vermiş olacak boşu boşuna

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bi usta buldum şu oksijen sensörü önüne bi parça satan adam var ya o .o dedi ki arıza lambasını söndür benzinde kullan benzinde de yanarsa oksijen sensörü arızalıdır dedi benzinde de yandı üstteki oksijen sensörünü değiştirince çözülecekmiş uygulayan var mı bunu . değiştirmeyi düşünüyorum ama gene yanarsa 800 lira vermiş olacak boşu boşuna
> Çalışan muadil bir sensör ile değişim yapıp test edilse bu şüpheden kurtulursunuz. Sensörler pahalı ustalar bu konuda yardımcı olmalı!
> Hem bir hemde ikinci sensör için oksijen sensörlerinin ayrı ayrı arıza kodu var. Katalizör arızasını sensör çalışırsa gösterir.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Aracınız
Civic FC5 2020

Bunu yaptı biri heralde yine okuyun forumda olcakti okuyabilirsiniz.

Aracınız
Civic FB7 2014
Merhaba bendede sensör arızası var. Ama katalizörden sonra ikinci sensör dediler. Ama yan sanayi takınca düzelecek mi %100 emin değil usta. Yorumun nedir

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Katalizör verimliliği eşiğin altında arızası çıkıyordu.Gittim 1500 TL ye katalizörü değiştirdim gene arıza lambası yandı araştırırken 16 sene Honda servisinde çalışmış bi usta buldum o honda'nın orijinal programına bağladığında alt oksijen sensörü ısı değeri yüksek gözüküyor boşu boşuna katalizör değiştirmiş oldum.Sensörü değiştirmedim onada 750 1000 1500 diyen var başka bir araçtan denemelik değiştirmeyi düşünüyorum sönerse sıfır alıcam.

pasha

0
Aracınız
Oksijen sensörünü değiştim ginede yaktı. Yakıtı shelden alırsam çabuk yakıyor opet daha uzun gidiyor hatta şehir içi kullanımda haftalarca bile yanmıyor uzun yolda kaçarı yoktur.

Aracınız
Civic FB7 2013
Benimki katalizör değiştirmeden önce hep yanardı şimdi benzinde kullanınca kendiliğinden sönüyor.sensörü hala değiştirmedim öyle kullanıyorum

Aracınız
Civic FD6 2008
Katalizör verimliliği eşiğin altında arızası çıkıyordu.Gittim 1500 TL ye katalizörü değiştirdim gene arıza lambası yandı araştırırken 16 sene Honda servisinde çalışmış bi usta buldum o honda'nın orijinal programına bağladığında alt oksijen sensörü ısı değeri yüksek gözüküyor boşu boşuna katalizör değiştirmiş oldum.Sensörü değiştirmedim onada 750 1000 1500 diyen var başka bir araçtan denemelik değiştirmeyi düşünüyorum sönerse sıfır alıcam.
bu konu ile alakalı çok uğraştım ve sonuç:
Arıza lambası yanıyor kodu P0420 Katalizör sistemi verimi değerinin altında)
%99 arıza kodu burdur. farklı kodlar var ise önce o arızalar gıderılmeli lpgli civiclerde fakır zengin karısım vs arızalarında veriyor lpg ayarları ıle alakalıdır bu olay farklı. .
kod P0420 ise aracı 1 2 gun benzinde kullanıyorsun araçta çekiş düşüklüğü ayılma bayılma yok ise lamba sönecektir zaten.buda katalizörde bır sorunun olmadığını gösterecektir.
sonrasında iyi bir eksözcuye gıdıyorsun. katalizörde Alta ki sensore yanıltıcı takıyorlar ( basit bır demır parcasıdır ) 10 dk sürmüyor işlem benzinde kullandığın için lamba sönüktür ama araç beyninde arıza halen kayıtlıdır cihazı bağlayıp silmeyi unutmasınlar.
fiyat 150 tldir. çogu eksözcu bilmez dünyadan bi haberdirler. bilen yeri bulacaksın :)
başka türlü hal çaresi yoktur. orijinal sıfır katalizörde taksan 50 60 km sonra o lamba yanar.
ben bu sekilide yaptım lamba yanmıyor. ha bu yanıltıcı sorun olduğunda lamba yanmayacak diye dusunursen öyle degıl buyuk sorunlarda zaten araç çekçesinden ve sesinden bırseylerın ters gıttıgı anlasılır o sevyelerde yanıyormus.

Aracınız
Civic FB7 2014
Merhaba

Bende de sorun oldu oksijen sensörü 2 de en sonunda shell e döndüm arıza lambası söndü. Öncesinde tabiii sensör denemeleri yapıldı.
Oksijen sensörünü değiştim ginede yaktı. Yakıtı shelden alırsam çabuk yakıyor opet daha uzun gidiyor hatta şehir içi kullanımda haftalarca bile yanmıyor uzun yolda kaçarı yoktur.

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aynı sorun bende de var bugün 2. Sensör önüne aparat taktı egzozcu deneyip göreceğim. Elinde 2 çeşit varmış 1. Kesin değil dedi fiyat 100 tl 2. Apart %100 söndürüyor dedi fiyatı 250 tl imiş. Elinde 2. Olmadığından 100 tl lik taktırdım yanarsa farkını verir 250 tl lik takarız dedi deneyip göreceğim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri