Civic FB7 P0420 çözüm ürettik

dodi34

0
Aracınız
Herkese merhaba

Daha önceden de açmıştım konular. Arabam sürekli P0420 arıza ışığı yakıyordu.Bu sefer resimdeki parçayı aldım bir umutla ve normalde hatayı sildikten 40 50 km sonra yanan arıza lambası yanmadı. IMG_8226.jpg

Soldaki uzun olanı taktık. Psikolojik midir nedir bilmiyorum arabanın gidişi arttı gibime geliyor. Cünkü kalkışlarda aynı gazla kalkıyorum. Suan patinaja düşüyor araba :) çifti 30 tl bu arada. İlerleyen günlerde problem olursa aktarırım yine. Hepimize kazasız belasız günler diliyorum.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Herkese merhaba

Daha önceden de açmıştım konular. Arabam sürekli P0420 arıza ışığı yakıyordu.Bu sefer resimdeki parçayı aldım bir umutla ve normalde hatayı sildikten 40 50 km sonra yanan arıza lambası yanmadı. Ekli dosyayı görüntüle 6122

Soldaki uzun olanı taktık. Psikolojik midir nedir bilmiyorum arabanın gidişi arttı gibime geliyor. Cünkü kalkışlarda aynı gazla kalkıyorum. Suan patinaja düşüyor araba :) çifti 30 tl bu arada. İlerleyen günlerde problem olursa aktarırım yine. Hepimize kazasız belasız günler diliyorum.

Bu arıza kodunun açılımı ne o parçalar neyin parçası

SM-G800H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

dodi34

0
Aracınız
IMG_7833.jpg

Fotoğraftaki gibi katalitik konvektör arızası veriyordu araç. Bizim arabalarda iki adet oksijen sensörü bulunuyor. İkincisi katalizör üstünde. Ben sadece ikinci sensör ile kullandım. İkinci sensörü çıkarıp vida tarzında buna takıyoruz. Sonrada o metali katalizöre takıyoruz. Aradaki mesafeyi uzattığı için araç arıza lambası yakmıyor.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=5217]dodi34[/MENTION] Geçmiş olsun, umarım bir daha yanmaz :)

Aracınız
Ekli dosyayı görüntüle 6123

Fotoğraftaki gibi katalitik konvektör arızası veriyordu araç. Bizim arabalarda iki adet oksijen sensörü bulunuyor. İkincisi katalizör üstünde. Ben sadece ikinci sensör ile kullandım. İkinci sensörü çıkarıp vida tarzında buna takıyoruz. Sonrada o metali katalizöre takıyoruz. Aradaki mesafeyi uzattığı için araç arıza lambası yakmıyor.

Montaj ile alakalı video ve resim paylaşır mısınız

SM-G800H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

mertk

0
Aracınız
Herkese merhaba

Daha önceden de açmıştım konular. Arabam sürekli P0420 arıza ışığı yakıyordu.Bu sefer resimdeki parçayı aldım bir umutla ve normalde hatayı sildikten 40 50 km sonra yanan arıza lambası yanmadı. Ekli dosyayı görüntüle 6122

Hocam aylardır uğraşıyorum arabayla bende telefonla bağlanarak söndürüyorum.

Mümkünse O şeylerin ne olduğunu. Ne işe yaradığını. Nereden aldığınızı. Nasıl taktığınızı link foto video varsa ayrıntılı bilgilendirebilir misiniz.

dodi34

0
Aracınız
Valla montaj için sanayideki ustanızdan yardım almanız lazım. Oksijen sensörü sökme aparatı var onlarda. Üstteki değil alttakini söküp bunu takıyoruz. Hiç aklıma gelmedi montaj videosu kusura bakmayın ama ustanız muhakkak biliyordur.

dodi34

0
Aracınız
IMG_8236.jpg
Buda aldığım kişinin ismi ve numarası. Sahibinden de ilanı vardı sanırım süresi dolmuş arayıp kendisinden bilgi alabilirsiniz.

Aracınız
benim arac benzinli böyle bir sorunla karşılasmadım ama karsılasan arkadaşlara iyi olurdu montaj video ve resmi

Geri