Park halinde çarpıp kaçan iyi aile çocuğu...

Aracınız
Diğer Markalar
Dün fark ettim bir insan evladı park halinde çarpıp kaçmış, benim de başıma geldi kimseyi mağdur etmedim çarptığım araç sahibini aradım buldum, bulamadıysam numaramı bıraktım. İnsanlık çöp olmuş. Logonun altından vurmuş bir tarafı ezilmiş diğer taraf kırılmış.

Ekli dosyalar

• P_20210131_145029.jpg
    P_20210131_145029.jpg
    166.5 KB · Görüntüleme: 167
  • P_20210131_145033.jpg
    P_20210131_145033.jpg
    146 KB · Görüntüleme: 168
Son düzenleme:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Dün fark ettim bir insan evladı park halinde çarpıp kaçmış, benim de başıma geldi kimseyi mağdur etmedim çarptığım araç sahibini aradım buldum, bulamadıysam numaramı bıraktım. İnsanlık çöp olmuş. Logonun altından vurdum bir tarafı ezilmiş diğer taraf kırılmış.
Geçmiş olsun, maalesef her yerde başkasının malına zarar verip kaçma durumu çok yaygın.
Bende dün markete gitmek için aşağı indiğimde kilolu bir çocuğun aracın arka tamponuna kendi aracıymış gibi oturup bagaj kapağına tüm ağırlığıyla yüklendiğini gördüm, karşısına dikildim ve ne yapıyorsun diye bakıyorum, bana oturuyom ne varki diyor ? Kalk ... diye kaldırdım çocuğu ama sinirim tepeme fırladı.

akif

0
Aracınız
Geçmiş olsun arabayı sıfır aldığım da ilk çarşıya gittiğim gün arabayı kapalı otoparka bıraktım işleri halledip eve geldiğimde bir baktım ön tampon çizik dediğiniz gibi iyi aile çocuğunun biri sürtmüş ne bir not ne başka birşey bırakmadan kaçmış, Hamid hocam aynı şekilde geçen günlerde arabaya indim siteden biri bizim arabanın üzerine doldurmuş poşetlerini yerler ıslak sizin araba kuru diye arabanızın üzerine koydum diye gülüyor çizilmesin diye seramik yaptırıyorum dedim içimden daha başka neler geçirdim ama insanlık bende kalsın diye de çok laf etmedim. Çizilir diye fırçayla araba yıkamıyoruz insanlar neler yapıyor

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Dün fark ettim bir insan evladı park halinde çarpıp kaçmış, benim de başıma geldi kimseyi mağdur etmedim çarptığım araç sahibini aradım buldum, bulamadıysam numaramı bıraktım. İnsanlık çöp olmuş. Logonun altından vurmuş bir tarafı ezilmiş diğer taraf kırılmış.
Geçmiş olsun hocam. Küçük bir olay fakat yaklaşım tarzı can sıkıyor. İnsan bu durumlarda en az özür dilenmesini bekliyor. Bilhassa aracına iyi bakanlar daha çok bekliyor. Herkez yaptıkları ile vasıflandırılır. Biz yine örnek olmaya devam edelim. Buna ciddi oranda ihtiyacımız var.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Ugr60

0
Geçmiş olsun. Benzer olayı bende yaşadım. Önceki aracımda kışın yolun buzlaması sebebiyle kış lastiği de olmayınca aracım kaydı yol kenarında park etmiş bi araca sol arkadan vurdum. Stop lambası kırıldı, tampon çatladı . Araç sahibini orada sordum kimse bilmiyor en son 155 i aradım durumu anlattım hasarı karşılamak için adama ulaştılar geldi dedim sen yaptır numaramı al neyse hesabı ben vereyim. Yaptırdı aradı verdim parasını. Burada aslında karşı tarafa iyilik yapmış olmuyoruz, kendimize iyilik yapıyoruz. Bunun öbür dünyası da var ozaman o hesabı verememek var. Malesef o kaçışı kar sayıyor insanımız ama öyle değil işte. Sıkmayın canınızı başka bişey olmasın.

M2007J20CG cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geçmiş olsun. Benzer olayı bende yaşadım. Önceki aracımda kışın yolun buzlaması sebebiyle kış lastiği de olmayınca aracım kaydı yol kenarında park etmiş bi araca sol arkadan vurdum. Stop lambası kırıldı, tampon çatladı . Araç sahibini orada sordum kimse bilmiyor en son 155 i aradım durumu anlattım hasarı karşılamak için adama ulaştılar geldi dedim sen yaptır numaramı al neyse hesabı ben vereyim. Yaptırdı aradı verdim parasını. Burada aslında karşı tarafa iyilik yapmış olmuyoruz, kendimize iyilik yapıyoruz. Bunun öbür dünyası da var ozaman o hesabı verememek var. Malesef o kaçışı kar sayıyor insanımız ama öyle değil işte. Sıkmayın canınızı başka bişey olmasın.

Tebrik ederim hocam çok güzel bir örnek davranış göstermiş oldunuz.

Son düzenleme:
Aracınız
Diğer Markalar

işte ahiret bilinci olunca kul hakkına girmemek için biz elimizden geleni yapıyoruz, eski aracımla eşim otoparkta kırmızı bir mercedese sürtmüştü beni aradı ne yapayım diye bende özür notu yaz benim numaramı ver ulaşamadık size yaz dedim, araç sahibi aramadı bile. İstemeden de olsa zarar veriliyor ama yine de ne olursa olsun bir özür bir telafi bekliyor insan.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Sanırım aileler artık zarar vermeme bilincini çocuklara işlemiyor. Bizimkiler küçükken bize senin değilse dokunma derlerdi böyle büyüdük.
Evet maalesef dediğiniz gibi, eski bilinç seviyesini bile tam yeterli görmezken şimdi o zamanları mumla aramaya başladık.

Geri