Peugeot 5008 deneme sürüşü..hayal kırıklığı.. Civic in gözünü yiyin ?

Aracınız
Bacanak ta Peugeot 508 vardı, onu satıp 5008 almış ,2011 model otomatik, bugün yaklaşık 10 km. Şehir içi şehir dışı karışık denedim..
Ama hiç beğenmedim, sürüş pozisyonu, direksiyonu, minibüs gibi hissettiriyor .
Civic ten sonra hiç eğlenceli ve güven veren bir his yok..
Muhtemelen hayat boyunca bir daha MPV sınıfına bulaşmam.
Çok ferah çok geniş kullanışlı ama senede 2 kere şehir dışı için sürüş zevkimden taviz veremeyecegimi anladım.

Araba yenilemeden önce de mutlaka deneme sürüşü şart onu da anladım..

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Yeni 5008'ler güzel. Ben denedim. İçi dışı, donanımı iyi. Eskileri kötü olabiir elbette. Şu anda en iyi şanzımanlardan biri eat8 ve en düşük yakıtlı motorlara sahipler genel olarak ama fiyatları çok yüksek ve piyasası uçmuş durumda...

Aracınız
Yeni 5008'ler güzel. Ben denedim. İçi dışı, donanımı iyi. Eskileri kötü olabiir elbette. Şu anda en iyi şanzımanlardan biri eat8 ve en düşük yakıtlı motorlara sahipler genel olarak ama fiyatları çok yüksek ve piyasası uçmuş durumda...
2011 model eski kasaydi, ya muhtemelen MPV sınıfı hangi araç olsa aynı hissi yaşarsıniz..
Civic ten sonra yüksek araçlar bı değişik bolca sallantili hissettiriyor..
Belki 4*4 olsa daha stabil olabilir bilemiyorum..
Civic ten CR-V ye geçen varsa deneyimlerini paylaşabilir..

S

Silinen üye 20336

Guest
İsmail Hocam Merhaba;
Sohbet farklı konu altında ilerlemesin diye buradan sormak istemiyorum.
Rica etsem bir boş zamanınızda yeni konu açıp sattığınız BMW F10 ile kullanmakta olduğunuz E180’i şöyle etraflıca bir mukayese edebilir misiniz?

S

Silinen üye 20336

Guest
Kendimi ırkçı gibi hissediyorum bazen ama zaten oldum olası Fransız araçlarından keyif alamıyorum. Ayrıca untumadan, bilgilendirme için de teşekkürler. :)

Fransız araçları genel olarak bana da eskiden beri pek güzel görünmüyorlar ☺️ Bir kaç tane beğendiğim model de oldu tabi; Peugeot 405, 607, 3008; Citroen C5, C6, C4 Picasso ve C4 Grand Picasso; Renault Safrane, Laguna, Latitude, Talisman gibi... Haklarında detaylı bilgi sahibi olmasam da hatta bir kısmına hiç binmişliğim olmasa da her biri farklı dönemlerde dikkatimi çeken modeller oldular.

Piyasaya çıktığından itibaren iç ve dış tasarımını beğendiğim 3008’le 2018 yılında yaptığım test sürüşünün sonucu ise hayal kırıklığıydı diyebilirim... Kısaca; Sürüş zevki çok düşük, süspansiyonu sert ve sürüş pozisyonu kötüydü.

Sözü getirmek istediğim yer ise şurası aslında;
C5’in yağlı süspansiyonlu modelini bir şekilde denk getirip kullanmanızı öneririm. Yanlış hatırlamıyorsam en son 2008 modele kadar olan eski kasalarında 1.6 dizel motor seçeneğinde de SK PK donanım paketinde sunulan ve yeni kasalarda sadece 2.0 motorda sunulmaya başlanan bir opsiyon bu süspansiyon sistemi. Bu süspansiyon sistemi sayesinde aracı bir tuşla indirip kaldırmak mümkün ve sürüş anında da dinamik olarak görev yapan bir sistem. Övgüyü hakeden bir süspansiyonu ve yol tutuşu var bu otomobillerin gerçekten... ?? Bu süspansiyonu bir dönem Mercedes’in satın almak istediğini ancak Citroen’in buna olumsuz yanıt verdiğini hatırlıyorum...

Moderatörün son düzenlenenleri:
S

Silinen üye 20336

Guest
Bacanak ta Peugeot 508 vardı, onu satıp 5008 almış ,2011 model otomatik, bugün yaklaşık 10 km. Şehir içi şehir dışı karışık denedim..
Ama hiç beğenmedim, sürüş pozisyonu, direksiyonu, minibüs gibi hissettiriyor .
Civic ten sonra hiç eğlenceli ve güven veren bir his yok..
Muhtemelen hayat boyunca bir daha MPV sınıfına bulaşmam.
Çok ferah çok geniş kullanışlı ama senede 2 kere şehir dışı için sürüş zevkimden taviz veremeyecegimi anladım.

Araba yenilemeden önce de mutlaka deneme sürüşü şart onu da anladım..

Paylaşımınız için teşekkür ederim. 5008 hakkında bilgilenmiş olduk... ??☺️

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Akrabamın Ford C-Max'ini kullanırken bende aynı hissetmiştim, ufak kamyonet-minibüs sürüyor gibi hissediyordum :)
Yanlız aynı konudan donanımhaberde de açma hatasına düşmüşsünüz, bu vesile ile forum seviye karşılaştırması da yapmış oldum :cautious:
Uzun süredir donanımhabere sadece bakıyorum ama hiçbir katkı paylaşmıyorum, o kadar boş insan dolu ki orası :cautious:

Aracınız
Akrabamın Ford C-Max'ini kullanırken bende aynı hissetmiştim, ufak kamyonet-minibüs sürüyor gibi hissediyordum :)
Yanlız aynı konudan donanımhaberde de açma hatasına düşmüşsünüz, bu vesile ile forum seviye karşılaştırması da yapmış oldum :cautious:
Uzun süredir donanımhabere sadece bakıyorum ama hiçbir katkı paylaşmıyorum, o kadar boş insan dolu ki orası :cautious:
Aynen DonanımHaber Ergen otağı na dönmüş...
Ve tabi Honda ya şahsi gicigi olanlarda anında atlamış..
Ben genel anlamda MPV SUV sınıfında kullanım hissiyatı buysa bir daha düşünmem diye fikir beyan ettim ki zaman zaman benim de aklımdan SUV olarak yeni Sportage çokça geçiyordu..

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam senden korkulur.
Üye olmadığın forum yok heralde.
Takip monster.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Geri