Prins lpg ve çözülemeyen arızası

x379

0
Aracınız
Arkadaşlar youtube a video yükledim. 3 servisde arızayı bulamadı sizce sıkıntı nerede.
Araçla şehir içinde seyir halindesiniz hooop kendiliğinden benzine geçiyor 3 yada 4 saniye sonra gaza geçiyor sonra yine aynı.
Serviste ayar yapıldı, map sensörü değişti yok abi çözüm yok. 20 günde yada haftada arıza yapıyor tam düzeldi diyorum gene aynı. Sistem arıza verdiğinde bilgisayara bağlayınca hata çıkmıyor bende video çektim. Sizce arıza nerededir. Araca geçen sene Ankara Efe Hondada lpg taktırdım 1000 euro para verdim.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Öncelikle geçmiş olsun hocam. Ben çok anlamam ama olası problemlerden birisi soğutma suyu sıcaklığını ölçen sensör soketi gevşekliği olabilir. Map i değiştirmişsiniz ama belki hortumunda hava alan bir yer olabilir. (tüpün beynine giden ince bir hava hortumu var o hortum motora giden hava hortumuna bağlanıyor. Bağlantı kısmında hortumda çatlama oluyor tüpün beynine düzensiz hava girişi yapıyor bu da lpg de giderken arabayı birden benzine geçmesine neden olabiliyor) LPG enjektör soketlerinden birisi de gevşek olması olabilecek nedenler arasında. Ufak ihitmallerden birisi beyin, lpg filtresi ve basınçlar olabilir. Map sensörünü değiştiren adam basınçlara ve filtreye bakmıştır diye düşünüyorum. Umarım yardımcı olur.

Trust

0
Aracınız
Prins olmasından öte montajı yapamayan usta mağduru olmuş gibisiniz.komple sistem baştan aşağıya bakılıp ancak o zaman sorun buluna bilir.

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Geçmiş olsun, lpg anladığım bir konu değil.
Bu ara benim lpgde de problem var, ilk çalıştırmada ısınmadan hemen lpgye geçiyor, bende manuel benzinle çalıştırıyorum ısınınca lpgye geçiriyorum :)

Aracınız
[MENTION=3]NoFeaR[/MENTION] / hocam senin sorun ayarlar oluyor sanırım. Çünkü ilk çalıştırma sırasında belli sıcaklığa gelince lpg ye geçmesi kodlanıyor. Normalde 60-70 dereceden sonra geçiyor ben bakmıstım ayar yaparken.
Onu 20-30 a çekiyorlar benzinde fazla kalmasın gibisinden bazı cimri vatandaşlarımız tarafından.
Onu tekrar ayarlarına baktır veya sensörlere baktır.
Lpg de çalısması ve tam optimum sıcaklığa ulaşmadan lpg de calıstırılması motora zararlı diye biliyorum

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aracınız
Bu arada her zaman söylemişimdir lpg kit markasından cok montaj yapan usta önemli. Aracımda atiker var sıfır sıkıntı maşallah.
Eski honda aracımda 1000 liralık AKL kit vardı taş gibiydi.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Geçmiş olsun, lpg anladığım bir konu değil.
Bu ara benim lpgde de problem var, ilk çalıştırmada ısınmadan hemen lpgye geçiyor, bende manuel benzinle çalıştırıyorum ısınınca lpgye geçiriyorum :)

Moderatör böyle yaparsa :) [MENTION=3]NoFeaR[/MENTION] :)

x379

0
Aracınız
Yorumlar için teşekkür ederim. Prins genel merkezinden bir arkadaşla görüştüm Haftaya Sivas a gideceğim orada iyi bir usta varmış inşallah sorun çözülür. Bugün 30 km yol yaptım bir arıza çıkmadı ama belli olmuyor 10 gün sonra aynı arızayı tekrar veriyor. Birde şunu öğrendim bir mal pahalı diye iyi olmak zorunda değil ayrıca Honda servisine ve lpg taktırdıgı ustasınada buradan selamlarımı iletiyorum

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@NoFeaR / hocam senin sorun ayarlar oluyor sanırım. Çünkü ilk çalıştırma sırasında belli sıcaklığa gelince lpg ye geçmesi kodlanıyor. Normalde 60-70 dereceden sonra geçiyor ben bakmıstım ayar yaparken.
Onu 20-30 a çekiyorlar benzinde fazla kalmasın gibisinden bazı cimri vatandaşlarımız tarafından.
Onu tekrar ayarlarına baktır veya sensörlere baktır.
Lpg de çalısması ve tam optimum sıcaklığa ulaşmadan lpg de calıstırılması motora zararlı diye biliyorum

Hocam ayarı kendiliğinden kaçtı galiba normalde sıcaklığa ulaşınca geçiyordu.

[MENTION=964]maksu[/MENTION] İlk defa lpgli araç kullanıyorum :)

Aracınız
İlla ki bozulabilir çünkü ayara gelen giden arabalar var :) kendi kendine sapmalar yapabilir veya sensörler bozulabilir tökezleyebilir.
Lpg taktırdıgın yerde 6-7 dakikada ayar yapıyorlar sabahları manual şekilde uğraştıgına drğmez yani

Geri