Problem mi bilemedim

Merhaba Arkadaşlar,

Özellikle 2012 ve 2013 model Civic Elegance kullanicilarina sorum olacak.

Benim araçta saniyorum elektronik klima var geçen gün sıcak havada meraktan denedim sadece on/off tuşuna basıp yüze verdim havayı mode dan ayarladım ( AC Klima tuşuna basmadan ) dereceyi de 20 ye getirdim yani bildiginiz havalandırmayı 1.kademede/hızda açtım fakat gelen hava sıcak değildi dışarısı baya sıcaktı ama aracin verdigi hava sanki soğutulmuş hava gibi yani klima açıkken gelen havan gibi serin. Sizce benim araçta mı bir tuhaflık var yoksa benim bilmediğim Honda ' da olan bir özellik midir bu zira eski aracimda aynı şeyi yapsam gelen hava motorun sıcaklığı ile karışık bir hava olacakti ama benim araçta şuan tam tersi 9 aydır klima açmadım cunku 1.kademede bile üşüyenler oldu tuhaf ama gerçek. Temmuz sonu Bodrum yapicaz 2 hafta bakalım aynı şekilde Ege sıcagında da bu sekilde serin verebilecek mi havayı içeriye şimdiden merak ediyorum doğrusu :aman:

Ynt: Problem mi bilemedim

Ha birde yukarıya ilaveten şimdi aklıma geldi kışın ise yine benim icin farklı olan bir şey keşfettim. Aracin arka camı buğu olduğunda klimadan mode dan havayı camlara verdiğimde ise ( rezistans ve Ac klima açmadan ) arka camın buğusunun çözüldüğünü gördüm ha nasıl oldu bilmiyorum orada havalandırma kanallları oldugunu da sanmiyorum ama bir şekilde çözülüyor :)

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

1. Araç ilk defa çalıştırıldığında radyatör içerisindeki su soğuk olduğu için kalorifer soğuk üfleyebilir, yada kalorifer çalışırken hava yönünü cama verdiğinizde klima otomatik A/C on olmuştur fark edememişsindir ;)
2. Kaloriferle araç içi ısındığı için arka camdaki buğda yok olmuştur ;)

[quote author=NoFeaR link=topic=479.msg6995#msg6995 date=1403338854]
1. Araç ilk defa çalıştırıldığında radyatör içerisindeki su soğuk olduğu için kalorifer soğuk üfleyebilir, yada kalorifer çalışırken hava yönünü cama verdiğinizde klima otomatik A/C on olmuştur fark edememişsindir ;)
** Peki bu soğuk üfleme saatlerce sürebilir mi yani 1-2 saat degil tüm gün o sekilde üflüyor :) İlaveten camlara yine aynı sekilde verdigimde AC acilmiyor cunku ayni havayi veriyor ekranda AC yazmiyor birde.

2. Kaloriferle araç içi ısındığı için arka camdaki buğda yok olmuştur ;) - Arac ici ısınmakta ziyade soğuyor cunku ben kışında aynı sekilde kullandim AC açsam benzinden yiyecek :)

[/quote]

[quote author=Attila Khan link=topic=479.msg7008#msg7008 date=1403348051]

[/quote]
merhaba

benim bildiğim daha doğrusu hatırladığım kadarıyla AC açıkken yani klima devrede iken ekranda AC yazmaz. AC düğmesine basmanız durumunda devreden çıkar ve ekranda "AC off" yazar.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

[quote author=tanerozbabacan link=topic=479.msg7086#msg7086 date=1403384136]
merhaba

benim bildiğim daha doğrusu hatırladığım kadarıyla AC açıkken yani klima devrede iken ekranda AC yazmaz. AC düğmesine basmanız durumunda devreden çıkar ve ekranda "AC off" yazar.

Sent from my GdT-I9300 using Tapatalk

[/quote]

Merhaba, doğru fakat ben sadece on/off açma kapama tuşuna basarak araç içi havalandırmayı yapıyorum yaklaşık 9 aydır :)

Geri