Range değeri hep sıfır gösteriyor teriyor

Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar merhaba benim aracım honda civic eco elegance 2013 model yol bilgisayarında range değeri var gaz yüklüyorum benzin de var ama değişmiyor. Hep sıfır gösteriyor önceden gaz yüklediğim ne kadar mesafe gidebileceğim falan gösteriyordu bu durum ile karşılaşan oldu mu?

Aracınız
Civic FB7 2013
Ben karşılaşmadım.
Range değerini sadece benzin belirler. Tüpgaz ile alakası yok.
Benzin ışığı yanıyor mu

Aracınız
Civic FB7 2013
Benzin göstergesinde en az 3 diş var, benzin ışığı yanmıyorsa ve range 0 gösteriyorsa şamandıra sensörü ölçüm yapamıyor demektir baktırmak lazım.

mturker

Özel Üye
Benzin dolu ama yine sıfır gösteriyor
Ustad servisten duyduğum kadarıyla bilgi Vereyım.
Benzin deposunu genelde yarıdan asagıya dusurmeyın dedıler sensör yada şamandıra zamanla sorun cıkartıyormus algılamamaya başlıyormuş.
Sana tavsiyem arabanı 1 gune yakın hıc calıstırma araç kendını ıyıce sıfırlasın. Cunku yarım gunden fazla calıstırmayınca, bıraz uzun yol yapınca (10 20 30km) km ve dişler yerıne gercek degerıne tekrar geliyor.
Eger gercek degerler yerine gelmezse buyuk ıhtımal dediklerimdir.
Umarım faydalı olur Sorun yoktur aracında inşallah.

Honda MaDnEsS

Aracınız
Civic FB7 2013
Ustad servisten duyduğum kadarıyla bilgi Vereyım.
Benzin deposunu genelde yarıdan asagıya dusurmeyın dedıler sensör yada şamandıra zamanla sorun cıkartıyormus algılamamaya başlıyormuş.
Sana tavsiyem arabanı 1 gune yakın hıc calıstırma araç kendını ıyıce sıfırlasın. Cunku yarım gunden fazla calıstırmayınca, bıraz uzun yol yapınca (10 20 30km) km ve dişler yerıne gercek degerıne tekrar geliyor.
Eger gercek degerler yerine gelmezse buyuk ıhtımal dediklerimdir.
Umarım faydalı olur Sorun yoktur aracında inşallah.

Honda MaDnEsS
Teşekkür ederim dediğinizi deneyeceğim duruma göre buraya yazarım.

Aracınız
Civic FB7 2013
Dediğiniz gibi yaptım arabayı bir gün çalıştırmadım. Sonra LPG tuşuna 8 saniye kadar basılı tutup reset attım yine düzelmedi daha sonra siz demiştiniz 10 20 30 km sonra dişler gerçek yerine oturuyor demiştiniz. Onu deniyeyim dedim 15 20 km arası yol yaptıktan sonra range(menzil) yavaş yavaş yükseldi depo fule yakın olduğu için 535 e kadar geldi sonra biraz yol yaptım yaklaşık 4 km kadar 531 e kadar düştü. Benim sorun şimdilik bu şekilde giderildi. Cevaplarınız için teşekkür ederim.

mturker

Özel Üye
Dediğiniz gibi yaptım arabayı bir gün çalıştırmadım. Sonra LPG tuşuna 8 saniye kadar basılı tutup reset attım yine düzelmedi daha sonra siz demiştiniz 10 20 30 km sonra dişler gerçek yerine oturuyor demiştiniz. Onu deniyeyim dedim 15 20 km arası yol yaptıktan sonra range(menzil) yavaş yavaş yükseldi depo fule yakın olduğu için 535 e kadar geldi sonra biraz yol yaptım yaklaşık 4 km kadar 531 e kadar düştü. Benim sorun şimdilik bu şekilde giderildi. Cevaplarınız için teşekkür ederim.
Inanırmısınız kendi arabam gıbı sevindim :)
Abim artık Yapacagınız taslak bu.
Ama Bı konu daha var benzin deponuzda yer acmak bunuda benzinde haftada 10 15 km yapın bence yer acmak ıcın, 2 2.5 haftada bir 50 tl lik benzin alın gene eski haline gelıcektır yanı hem sürküslasyon olcak hem pısıkolojık baskı olmıycak.
Ve şunu da dıyeyım range ve dişler sıfır olsa dahi benzin oldugunu bıldıgıniz halde o arac asla stop etmez yolda bırakmaz sadece size benzin ikaz ışık uyarısı verir.
Kazasız belasız kullanımlar.

Honda MaDnEsS

Geri