Rötuş

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Cam değişimi sırasında honda servisi ücretsiz rötüj yapabileceklerini söyleyince sevinmiştim. Küçük noktalara hiç ellemedikleri gibi hafif çizikleride afedersiniz iğrenç yapmışlar. Zaten aracı teslim alırken bir başkasını yaparken gördüm. Çocuğun biri parmağıyla sürüyordu. Şaka gibi. Vakit olmadığı için dalaşmak istemedim. O an aklıma opel servisi geldi. Demekli hepsi aynı b... bunların diye düşündüm.
Şimdi bu küçük noktalar için hangi kalem, boya ya da ojeyi :) önerirsiniz. Yöntem nedir?
En iyisi hakkıyla kendimiz yapalım.
Aracın boyasına en yakın renkte oje alıp kürdanın ucuna pamuk sardıktan sonra yüzeyi temizleyip kendiniz yapabilirsiniz. Beğenmezseniz aseton ile çıkarırsınız. Benim kaputta iki adet taş izi oluştuktan sonra oje ile rötuş yaptım, ardından da kaput filmi ?

OnurHas

Super Moderator
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
2 haftalık iznimde 2600 km yol yaptım, dün kaputu kontrol ettiğimde bir adet derin taş izi gördüm. Kaput filmini delmiş, yetmemiş boyayı da almış, alttan metal gözüküyor. Eğer o kadar yolda kaput filmi olmasaydı kaputun halini düşünemiyorum.

S

Silinen üye 20336

Guest
2 haftalık iznimde 2600 km yol yaptım, dün kaputu kontrol ettiğimde bir adet derin taş izi gördüm. Kaput filmini delmiş, yetmemiş boyayı da almış, alttan metal gözüküyor. Eğer o kadar yolda kaput filmi olmasaydı kaputun halini düşünemiyorum.
Geçmiş olsun Hocam. En kısa sürede üzerine havayla teması kesecek bir uygulama yapın hızla paslanır. Paslanıp da bir kaç senede kaputu çürütecek değil tabi ama gördükçe can sıkar...

Önceki aracımda vakit bulup kaput koruma için önlem alamamıştım motor kaputunda 10’larca iz vardı. Bu aracıma komple folyo kaplattım. Faydalı bir uygulama oluyor gerçekten.

Konu dışı ama 2600 km için benzine kaç TL ödediğinizin kaydı varsa paylaşmanız mümkün mü hocam? Bu konu başlığında uygun bulmazsanız da ayrı bir konu olarak paylaşabilirsiniz isterseniz... ??

Esenlik ve afiyet dilerim.

OnurHas

Super Moderator
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Teşekkür ederim hocam.
Açıkçası net bir hesap yapmadım ama yolculuğa çıkarken sayacı sıfırlamıştım, dönene kadar bir daha müdahale etmedim, 2600 km sonunda ortalama tüketim 6.5'ti. Araç bu sürede çoğunlukla neredeyse hep 2 yetişkin 2 çocuk ve ağzına kadar dolu bir bagajla kullanıldı. Yolculuğun büyük kısmında klima açıktı. Zaman zaman sakin zaman zaman agresif kullanımla elde ettim bu sonucu. Aldığım benzinlerden yola çıkarak kabaca hesaplarsak 2600 km'de 1250 TL'lik yakıt tüketmişim gibi görünüyor hocam.

Aracınız
Civic FB7 2014
Benim. Kaput ta baya vardı ince ince. Rütuş yaptırdım sonrasında kaput koruma yaptırdım. Şu an dikkatli bakmadık a belli olmuyor. Tavsiye ederim yaptırin

Geri