Romörk çeki demiri

Merhaba, Civic Fb7 2014 model aracıma romörk üzerindeki tekneyi çekmek için sökülebilir çeki demiri taktırmak istiyorum. Honda serviste taktıran, bunun için gereken mühendislik, ruhsat, muayene, servis, ürün ücreti ve mtv konusunda yardimci olabilecek birisi varmı?

Hocam çeki demiri ruhsata işletilmesi gereken biseydir ve bu tur durumlarda mühendis projesi gerekir ruhsat değişir ve mevcut halin sağlıklı olduğu kontrol edilsin diye tekrar muayeneye girer araç.(tüv dekiler çok anlar ya)
Mtv değişmez çekeceğiniz römork yüklü 650 kg dan ağır ise ona da ayrı bi ruhsat lazım ve muayene. Her türlü romorkta sinyalizasyon ışıkları ve römork eğer ruhsata tabi olursa kendi plakası değilse aracın plakası arkasına takılır. Umarım yardımcı olmuştur. Fiyat konusunda hicbir fikrim yok. Yanılmıyorsam rizedeydiniz trabzonda bu işleri yapan müh. Arkadaşım var ama isterseniz yönlendirebilirim

dr.ersoy Hocam çok teşekkürler. Romörk çekiyorken hız limiti düşüyor. Peki ruhsat işlendiği için soruyorum, çekmiyor iken hız limiti ne oluyor?

Çekmezken normalden hicbir fark yok hocam

Rica ederim hocam ne demek yardımcı olabildiysem ne mutlu.
Önemli not çeki demiri direkt saseden destek almalı yoksa çok riskli aklınızda olsun

Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba, Gelecek yaz FC5 kasa (eco elegance) aracıma çeki demiri taktırmayı düşünüyorum. Gücüm elverirse bir ATV motor alıp römorka onu yükleyip köye/yaylaya çıkarmak istiyorum. malum atv arazi aracı. asfallta kullanmak hem anlamsız hem de bakım vs. ömürleri kısa olduğundan gereksiz. Önceki gün servisi arayıp sordum. Çeki demiri taktırabiliyor muyuz ve fiyat nedir diye. 4290 TL fiyat verdi sadece malzemeye. işçilik ne kadar olur dedim, 200-300 tl bi şey olur dediler. garanti bozulur mu dedim yok dediler. ama fabrikada da ilgili parça yok dediler. güya dönüş yapacalardı hala dönen yok. bu fiyat pahalı geldi. uyumlu olduğunu düşündüğüm bir tane buldum 1400 tlye acaba onu götürsem serviste taksalar garanti için olabilir mi? Vesselam konuyla ilgili daha önce bir aksiyon alan var mı? aracın kimyasıyla ilgili bir entry gördüm, benim de aklımı kurcalıyor. ama karavan değil de 200-300 kiloluk bir şey çekeceğini ve bunu daima yapmayacağını düşünürsek zararı da olmaz diye bir yandan düşünüyorum. konuyla ilgili düşünceleriniz mutlu edecektir. İyi forumlar.

Geri