RS ve 1.5 VTEC turbo kullananlara bir sorum var.

RS veya 1.5 VTEC turbo kullanıyorsanız imkân olsa 1.6 Eco ya geçer misiniz?

• Evet, Eco ya geçmeyi düşünürüm

Oy: 3 12.5%
  • Hayır, Eco ya geçmeyi düşünmem.

Oy: 21 87.5%

• Kullanılan toplam oy
    24
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Aracınız
Civic FC5 2020
Merhaba arkadaşlar. Forumda bir konuda arkadaşlardan biri " RS kullananlar bir an önce Eco ya geçmeyi düşünüyor." Dedi ben de gerçekten durum böylemi diye bu konuyu açtım. Kendim 1.5 VTEC turbo exe+ kullanıyorum aracımdan yakıt ve performans olarak çok memnunum. Eco alabilirdim. Almadım. Bundan sonra da düşünmem. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Aracınız
Civic FC5 2020
Bende 1.5 turbo exe+ kullanıyorum. Tam 10 ay oldu alalı 9500 kmde. Ortalama 6 lt civarı yakıyor. Ama ben izmirin ilçesinde yaşıyorum. Trafik sorunu olmadığından çok fazla dur kalk yapmadığımdan dolayı bu değerlerde olduğunu düşünüyorum. Uzun yolda 5 lt civarlarında dolaşıyor. Eco da kullandım. Turbo nun verdiği keyfi ve hazzı ecoda bulamadım. Honda sensing özellikleri bu keyfi katlayan diğer unsur. İzmire gittiğimde bi trafiğe girdiğimde hiç yormuyor. Ayağımı gazdan ve frenden çekiyorum gerisini honda hallediyor.
Benim şahsi düşüncem iyi bir dizel motora sahip bir araç benim ilk tercihim olur. İkinci tercihim ortalama motor hacminde turbo motorlu benzinli bir araç olur. Atmosferik motorlu ve tüplü bir araç almayı hiç düşünmüyorum bile.

Aracınız
Civic FC5 2019
2019 aralıktan beri exe+ kullanıyorum, yaklaşık 17 ayda. 45.000km yol yaptım, hatta o kadar memnun kaldım ki, gittim yazılım + down pipe yaptırdım, ve 245-40zr18 jant taktırdım, tam olarak kalıbının arabası olarak kullanıyorum.

yoldaki çakma egzoz ve difüzörlü ve önüne arkasına saçma sapan sis farı gibi ışık takan eco'lara da hayret ediyorum. tüplü bir arabayı performanslı bir arabaya benzetmeye çalışıyorlar, arabayı daha çirkin hale getirmeye çalışıyorlar.

" RS kullananlar bir an önce Eco ya geçmeyi düşünüyor." bunu diyen arkadaş muhtemelen eco kullanıcısı :).

Aracınız
Civic FC5 2020
Bende 1.5 turbo exe+ kullanıyorum. Tam 10 ay oldu alalı 9500 kmde. Ortalama 6 lt civarı yakıyor. Ama ben izmirin ilçesinde yaşıyorum. Trafik sorunu olmadığından çok fazla dur kalk yapmadığımdan dolayı bu değerlerde olduğunu düşünüyorum. Uzun yolda 5 lt civarlarında dolaşıyor. Eco da kullandım. Turbo nun verdiği keyfi ve hazzı ecoda bulamadım. Honda sensing özellikleri bu keyfi katlayan diğer unsur. İzmire gittiğimde bi trafiğe girdiğimde hiç yormuyor. Ayağımı gazdan ve frenden çekiyorum gerisini honda hallediyor.
Benim şahsi düşüncem iyi bir dizel motora sahip bir araç benim ilk tercihim olur. İkinci tercihim ortalama motor hacminde turbo motorlu benzinli bir araç olur. Atmosferik motorlu ve tüplü bir araç almayı hiç düşünmüyorum bile.
Evet şeritte tutma asistanı ve acc birlikte açınca yarı otonom sürüş oluyor resmen. Büyük kolaylık. Acc açıkken Durduktan sonra 3 saniye içinde öndeki araç ilerlerse kendiliğinden tekrar hareket etmesi en sevdiğim özelliklerden biri

Aracınız
Civic FC5 2020
Merhaba
Ben de rs kullanıcısıyım. Şehirlerarası yolda 5,5-6,5 litre arası, şehiriçi ise 7-8,5 lt arası yakıt yakıyorum. Beklentiye göre değişir ama bence aldığım performans zevki ile birlikte gayet makul.

Hocam uzun yolda ortalama kaç km hızla gidiyosunuz

35 ARS 909

Aracınız
Civic FC5 2020
2019 aralıktan beri exe+ kullanıyorum, yaklaşık 17 ayda. 45.000km yol yaptım, hatta o kadar memnun kaldım ki, gittim yazılım + down pipe yaptırdım, ve 245-40zr18 jant taktırdım, tam olarak kalıbının arabası olarak kullanıyorum.

yoldaki çakma egzoz ve difüzörlü ve önüne arkasına saçma sapan sis farı gibi ışık takan eco'lara da hayret ediyorum. tüplü bir arabayı performanslı bir arabaya benzetmeye çalışıyorlar, arabayı daha çirkin hale getirmeye çalışıyorlar.

" RS kullananlar bir an önce Eco ya geçmeyi düşünüyor." bunu diyen arkadaş muhtemelen eco kullanıcısı :).

Benim aracımda o dediğiniz aksesuarların hepsi mevcut ve gayette güzel duruyor birsürü kişide yapıyor bunu burda dediğiniz şeyleri doğru bulmuyorum onları yaptırma sebebimde performanslı bir arabaya benzetmek değil ki zaten exe+ ile eco exe arasındaki görünüş farkı nedir anlayamadım benim aracımda bu aksesuarlar kötü duruyorsa sizinkinde de kötü durur ?

35 ARS 909

Aracınız
Civic FC5 2017
Benzinli araç verimli hızlanma ve sürüş için gereken torku ve beygiri 2000-2500 devirde alıp ortalama 6-8 lt. yakarken aynı verimi LPG'li araçta 4000-4500 devirde 15-18 lt. yakarak alıyor. (düz arazi-engebeli arazi) benzin için masraf 48-65 TL civarı oluyor, LPG için masraf 60-72 TL civarı oluyor. LPG'li araç sahibi en başta yakıtta ofsayta düşüyor, ha kullanana göre artar azalır bilemem. Daha LPG'li aracın motor sıcaklığı yüzünden daha erken yıpranması, LPG olduğu için yapılan ekstra masraflar var tam detayına hakim değilim ama astarı yüzünden pahalı geliyor bana göre.

CIVIC 2017 FC5 RS

LEON 2009 MK2 1.4 TSI

Moderatörün son düzenlenenleri:
Niye eco ya geçeyim yahu 2 sene oldu prins ile eco dan az yakıp 182 hp nin keyfini sürüyorum :) benzin canınızı sıkarsa hiç düşünmeye değmez prins lpg ile bu araçlar mükemmel uyumlu..

Ad Soyad
Suat Tanar
Aracınız
Civic HB 9. Jen.
Ben şu an İ-DTEC dizel otomatik kullanıyorum.Eğer aralarında bir fark yok ise beygiri daha güçlü olanı ve turbolusunu tercih ederdim.Arada 1-1.5 lt yakıt farkı için atmosferik motora geçilmez diye düşünüyorum.Tabiki bu benim görüşüm,kullanıcıların kullanım tarzı,yakıt olarak ekonomik olması ve donanım tercihleri alımlarını belirler.Herkes aracını güzel günlerde kullansın,araçlarına sahip çıksın derim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri