Rüzgarda ön kaput sallanma

Aracınız
Civic FC5 2021
Hocam selamlar konu biraz geçmiş ama aynı sorunu yaşıyorum 2020 1.5 turbo cvt 6000 km de aracım ilk günden beri ter rüzgarda otoban hızlarında sol ön taraftan sallanma yapıyor kaput siz çözebildiniz mi sorunu ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam selamlar konu biraz geçmiş ama aynı sorunu yaşıyorum 2020 1.5 turbo cvt 6000 km de aracım ilk günden beri ter rüzgarda otoban hızlarında sol ön taraftan sallanma yapıyor kaput siz çözebildiniz mi sorunu ?

Sağ kaput ayar aparatlarını yükseltip tekrar deneyebilirsiniz. Daha önceden boşluk varmı kontrol edin.

Aracınız
Civic FC5 2019
kaputun sağ ve soldaki takozları en alt seviyeye aldığınızda titremenin azaldığını göreceksiniz. titreşim tamamen ortadan kalkmıyor maalesef.

MI 6X cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2021
İkisi de en altta lakin sol taraf çamurlukla arasında açıklık mevcut sağ taraftaki kısım daha yakın çamurluğa bir ayarsızlık söz konusu ayın 20sinde servis randevum var bakalım ne diyecekler

Aracınız
Civic FC5 2021
İkisi de en altta lakin sol taraf çamurlukla arasında açıklık mevcut sağ taraftaki kısım daha yakın çamurluğa bir ayarsızlık söz konusu ayın 20sinde servis randevum var bakalım ne diyecekler

Kaput titreme sorunu çözüldü arkadaşlar istanbul ayışığı serviste garanti kapsamında kaputa ayar yapıldı yüksek süratlerde tekrar denedim sorun ortadan kalkmış ama tam orta kısımda sac ince olduğu için yine titreme var servis hafifletilmiş kaput olduğu için sallanma olacaktır önüne geçemeyiz dedi sorun yaşayan yaşayacak olan arkadaşların bilgisine…

Aracınız
Civic FC5 2020
Tam ortadaki 3 yada 4 adet boşluk saç olan kısım var oralara ses yalıtım malzemesi yapışkanlı olandan uygularsak o da gidecek ama fırsat bulup uygulayamadım.
Kaput titreme sorunu çözüldü arkadaşlar istanbul ayışığı serviste garanti kapsamında kaputa ayar yapıldı yüksek süratlerde tekrar denedim sorun ortadan kalkmış ama tam orta kısımda sac ince olduğu için yine titreme var servis hafifletilmiş kaput olduğu için sallanma olacaktır önüne geçemeyiz dedi sorun yaşayan yaşayacak olan arkadaşların bilgisine…

Mate 20 pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2021
Tam ortadaki 3 yada 4 adet boşluk saç olan kısım var oralara ses yalıtım malzemesi yapışkanlı olandan uygularsak o da gidecek ama fırsat bulup uygulayamadım.

Araca komple yalıtım yapılsa çok yerinde olur üstadım, ben kesinlikle yaptıracağım gerçekten rahatsız edici seviyelerde yalıtım konusu ama dediğin gibi o kısımda var titreme

Aracınız
Civic FC5 2020
Doğrudur herkes söylüyor ben pek rahatsız olmuyorum sesten açıkçası ama kaportanın titremesi sallanması nedir ya çok rahatsız edici bir durum benim için

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar motor kaputundaki takozların sıkılmasına ilave olarak yaptığım bir işlem var bence faydası olacaktır. Malum motor kaputunu silerken bile en ortası içeri girip çıkıyor ve son dönem moda olan kaputa vurunca tenekeye vurur gibi ses geliyordu. Motor kaputunun altındaki siyah yaşıtımı söktüm ve farkettiğim üst saçı bağlı olması gereken destek saçlarının arasındaki puntoların saçtan ayrılması. Aracım kazalı vs değil. Bende saç ile destek saçın arasına mastik çektim. Şimdi hem tam göbekteki silerken göçme olayım çözüldü hem de üstten vurunca daha tok ses geliyor. Ben bunu kaput titremesine istinaden yapmadım ama ona da muhakkak fayda edecektir. Yoksa ilk öncelik takozla kaput arası boşluğun alınması diye düşünüyorum

Aracınız
Civic FC5 2020
Kaput dalgalanmasıyla ilgili serviste randevu alıp servise gittiğimde arıza formunda kaput dalgalanmasıyla ilgili bir seçenek bile vardı. Anlaşılan bu konuda daha önceden çok şikayet gelmiş olmalıydı. Servistekiler bunun her araçta olduğunu kabul etti, yaya güvenliği için kaput 2 katlı ve içi boş olacak şekilde tasarlandığını söyledi. Kaput dalgalansada güvenlik açısında risk taşımadığını bu şekilde kabul etmemiz gerektiğini bu konuda birşey yapamayacaklarını söylediler. Aynı segmentte diğer markaların araçların kaputları taş gibi onlar yaya güvenliğini düşünmüyor mu?

Geri