Civic FB7 Ruhsatta 2016 civic sedan fb7 elegance lpg'li yazması

Aracınız
Civic FB7 2016
Merhabalar. Aracimi eco elegance diye aldim ruhsatta elegance lpgli yaziyor yani eco elegance ibaresi yok. Aracim 2016 fb7 kasa. Yetkili serviste usta motor kismina dogru bakti ve eco bu arac dedi. Aracimi gelecekte satacak olsam fabrika cikisli lpgli mi demeliyim yani eco ile benim aracim arasinda ne fark var simdi?

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Merhabalar. Aracimi eco elegance diye aldim ruhsatta elegance lpgli yaziyor yani eco elegance ibaresi yok. Aracim 2016 fb7 kasa. Yetkili serviste usta motor kismina dogru bakti ve eco bu arac dedi. Aracimi gelecekte satacak olsam fabrika cikisli lpgli mi demeliyim yani eco ile benim aracim arasinda ne fark var simdi?
Eco ibaresi honda'nın liste isimlendirmesinde "lpg'li" araçlar için kullanılan bir nevi kısaltma aslında. Fabrika çıkışlı lpg'li diyebilirsiniz.

Aracınız
Civic FB7 2016
Ilginc bir durum degil mi? Yani yalanci da cikmak istemiyorum satacagim zaman sorgulatip eco elegance degil bu kardesim diyebilir insanlar. Yetkili serviste birisi belli bi tarihe kadar şöyleydi sonra farkli isleyis oldu gibi biseyler dedi pek hakim degilim konuya neyi kastediyorlar o konuda

LooSii

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2015
Motor kısmına bakılarak fabrikasyon LPG'li araçlar ile sonradan LPG takılanları ayırt etme yolu var mı? Benim ruhsatta da yakıt cinsi Benzinli-LPG yazıyor. Eco yazan hiçbir ibare yok.

MI 8 Explorer Edition cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2016
Esas oradan anlasiliyormus lpg motir baglanti yerlerinden fakat eco yazmamasi ilginc fabrika cikisli lpgli diyorlar ama elegance eco yerine elegance lpg li diyorlar farki net bilen varsa yardimci olsa cok iyi olur aslinda

LooSii

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2015
Bir aracın fabrikasyon LPG'li mi, yoksa sonradan montajlı mı olduğunu anlamak için motor bağlantı yerlerinden tam olarak nereye bakılıyor yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim. Örnek resimlerle anlatma şansınız olursa daha iyi olur.

Zaten motora bakıp anlıyorsak, arabanın herhangi bir yerinde (veya ruhsatta) Eco yazıp yazmaması önemli değil. Eco ibaresi araba markalarının (Honda, Dacia vs.) oluşturduğu bir kavram. Ruhsatta herkesin anlayacağı dil yazar, yani LPG.

LooSii

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2015
Esas oradan anlasiliyormus lpg motir baglanti yerlerinden fakat eco yazmamasi ilginc fabrika cikisli lpgli diyorlar ama elegance eco yerine elegance lpg li diyorlar farki net bilen varsa yardimci olsa cok iyi olur aslinda
Elegance Eco:
Fabrikasyon LPG'li. Dediğiniz gibi LPG kitinin motor bağlantı yerlerinden anlaşılıyor. Aracın üzerinde veya ruhsatında Eco yazmaz. (Belki bagaj kapağında yeşil Eco logosu olsaydı, daha ayırt edici olurdu ve dışarıdan bakınca da anlaşılırdı)

Elegance LPG'li:
Ruhsatta LPG yazar. Resmi olarak Eco diye bir kavram yoktur. LPG kiti fabrikasyon mu, yoksa sonradan mı montaj diye ruhsata bakarak anlaşılmaz.

Araç liste fiyatlarında Eco diye yazdığında fabrikasyon LPG'li demektir. Eco ibaresi LPG'ye göre daha göze hoş geldiği için satış stratejisi olarak bayilerin oluşturduğu bir kavramdır. (Maalesef ülkemizde hala LPG'li denilince önyargılı olan veya tüplü diye dalga geçen insanlar var)

Aracınız
Civic FB7 2016
Elegance Eco:
Fabrikasyon LPG'li. Dediğiniz gibi LPG kitinin motor bağlantı yerlerinden anlaşılıyor. Aracın üzerinde veya ruhsatında Eco yazmaz. (Belki bagaj kapağında yeşil Eco logosu olsaydı, daha ayırt edici olurdu ve dışarıdan bakınca da anlaşılırdı)

Elegance LPG'li:
Ruhsatta LPG yazar. Resmi olarak Eco diye bir kavram yoktur. LPG kiti fabrikasyon mu, yoksa sonradan mı montaj diye ruhsata bakarak anlaşılmaz.

Araç liste fiyatlarında Eco diye yazdığında fabrikasyon LPG'li demektir. Eco ibaresi LPG'ye göre daha göze hoş geldiği için satış stratejisi olarak bayilerin oluşturduğu bir kavramdır. (Maalesef ülkemizde hala LPG'li denilince önyargılı olan veya tüplü diye dalga geçen insanlar var)

Tesekkurler bilgiler icin ama 5664 ten hasar arac bilgisi vs sorgusu yapildiginda 2016 fb7 kasalarda bazi araclarda sadecr elegance bazilarinda eco elegance seklinde cikiyor ayrimi. orda elegance lpgli yazmadi en azindan benimki kesin oyle. Bunun bir önemi var mi peki

akif

0
Aracınız
Bir aracın fabrikasyon LPG'li mi, yoksa sonradan montajlı mı olduğunu anlamak için motor bağlantı yerlerinden tam olarak nereye bakılıyor yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim. Örnek resimlerle anlatma şansınız olursa daha iyi olur.

Zaten motora bakıp anlıyorsak, arabanın herhangi bir yerinde (veya ruhsatta) Eco yazıp yazmaması önemli değil. Eco ibaresi araba markalarının (Honda, Dacia vs.) oluşturduğu bir kavram. Ruhsatta herkesin anlayacağı dil yazar, yani LPG.

Hocam fb7'de fabrikasyon lpg'li mi yoksa sonradan takılan lpg'li mi sorusunun cevabı için bagajdaki lpg tankına bakmak yeterli. Fabrikasyon lpg'li fb7'lerde lpg tankında üretim yeri Kocaeli Şekerpınarı Honda Türkiye yazıyor sattığım fb7 eco elegance'dı paylaşıyorum fotoğrafı da.20180605_120904.jpeg

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2016
Geri