Civic FC5 Sabit hızda bazen silkeleme

Fc5 Eco exe aracım (1500 km'de araç) 70 ile 90 arası hızlarda çok nadirde olsa böyle vites küçültmek ister gibi gazdan ayağımı çekmiş devam ederken hafif bir silkeleme bazen yapıyor servis VTEC açma yada cvt açma kapanma gibi birşey dedi bu ne aracında böyle olan varmı

Lenovo P2a42 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Fc5 Eco exe aracım (1500 km'de araç) 70 ile 90 arası hızlarda çok nadirde olsa böyle vites küçültmek ister gibi gazdan ayağımı çekmiş devam ederken hafif bir silkeleme bazen yapıyor servis VTEC açma yada cvt açma kapanma gibi birşey dedi bu ne aracında böyle olan varmı

Lenovo P2a42 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Benim FD6 aracımda da var aynı problem. Lpg de daha belirgin benzinde çok hafif şekilde belli ediyor kendini. Çok inceledim genellikle 100-110 aralığında ve ayağımı gazdan çekip tekrar yavaşça basmaya başladığımda tam olması gereken devir bandını (2100-2200 rpm) yakaladığında ileriye atılma hafif bi silkeleme gibi bişey yapıyor. Servis bulamadı arıza şeklinde göstermiyor kendini. Bujiler değişti yine aynı. Şanzıman olsa benzin/gaz farklı hissettirmez aynı etkiyi yapar, gazla ilgili sorun olsa benzinde yapmaz.Benim bilgi ve tecrübelerime göre bobin arızası. Belli bi devir bandında bi şekilde ateşleme atlıyor. Kendi aracımda bi çözüm elde edersem patlaşırım.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Benim FD6 aracımda da var aynı problem. Lpg de daha belirgin benzinde çok hafif şekilde belli ediyor kendini. Çok inceledim genellikle 100-110 aralığında ve ayağımı gazdan çekip tekrar yavaşça basmaya başladığımda tam olması gereken devir bandını (2100-2200 rpm) yakaladığında ileriye atılma hafif bi silkeleme gibi bişey yapıyor. Servis bulamadı arıza şeklinde göstermiyor kendini. Bujiler değişti yine aynı. Şanzıman olsa benzin/gaz farklı hissettirmez aynı etkiyi yapar, gazla ilgili sorun olsa benzinde yapmaz.Benim bilgi ve tecrübelerime göre bobin arızası. Belli bi devir bandında bi şekilde ateşleme atlıyor. Kendi aracımda bi çözüm elde edersem patlaşırım.

Aynisi bendede oluyor ama bazen..2010 lpg li fd6 otm.

ZUK Z2131 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=11215]mustafa 81[/MENTION] Aynı durum bende de var, vtec açma silkeleme muhabbeti yıllardır konuşuyoruz çözümü maalesef yok.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Arkadaşlar Vtec Teklemesi diye bir saçmalık olamaz.

Servise gidin durumu anlatın. Eğer Vtec teklemesi derlerse servis kağıdına yazdırın üç kez Servise gittiğinizde yeni araç vermek zorundalar.

Lütfen kandırılmayın. Lpg ye uyumlu araç satıyoruz deyip teklemeklerle geziyorsunuz.

Elin Almanında Fransız’ında İtalyanında böyle sorunların onda biri Yok. Sorunsuz dediğimiz Japon’ın maşaları var

Birde Honda Türkiye ye kanmayın

Geri