Civic FB7 Sağ ön aks körüğü dışarı ve servis fiyatları arasındaki ciddi fark

Meraba arkadaşlar 2015 civic aracımın sağ ön aks körüğü yırtılmış ve değişmesi gerekiyor. Dışarıda bir kaç yere sordum ve 35-40 tl civarında fiyatlar aldım. Fakat orjinalden yana olduğum için servisten de fiyat alayım dedim ki demez olaydım. 560 tl fiyat verdiler. Şimdi sizlere sormak istediğim çıkma bir körük bulmak ya da orjinalini dışarıdan uygun fiyata temin etmek mümkün olur mu?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Servis muhtemelen komple aks kafası fiyatı veriyor sadece körüğün değil. Aks kafasında sorun yoksa sadece körüğü yenile ve kaliteli metal kelepçeler ile bağlatırsan pek sorun çıkacağını sanmıyorum.

Servis muhtemelen komple aks kafası fiyatı veriyor sadece körüğün değil. Aks kafasında sorun yoksa sadece körüğü yenile ve kaliteli metal kelepçeler ile bağlatırsan pek sorun çıkacağını sanmıyorum.

Hocam dediğiniz gibi olabilir servise uğrayıp bir daha sorayım o zaman. Sadece körük fiyatı o kadar olmamalı. Peki sizce yan sanayi takmak doğru olur mu?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Sağ ön aks körüğü dışarı ve servis fiyatları arasındaki ciddi fark

Servisler bu tip malzemelerin karı yüksek olmadığı için stokta pek tutmazlar, sadece körüğü de değiştirmek istemezler.
Yan sanayininde orjinal muadili kalitede olan markalar vardır, onları kullabilirsiniz bence. Blueprint gibi markalar orjinale oldukça yakın kalitededirler.

Servisler bu tip malzemelerin karı yüksek olmadığı için stokta pek tutmazlar, sadece körüğü de değiştirmek istemezler.
Yan sanayininde orjinal muadili kalitede olan markalar vardır, onları kullabilirsiniz bence. Blueprint gibi markalar orjinale oldukça yakın kalitededirler.

Hocam servisle tekrar görüştüm. Sadece körüğün fiyatıymış 560 tl. Şaka gibi ya

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hocam servisle tekrar görüştüm. Sadece körüğün fiyatıymış 560 tl. Şaka gibi ya

Saçmalamışlar cidden. Benzer olayı bende amortisör körüğünde yaşamıştım, ama makas bu kadar açık değildi, çifti 80 tl olan körüğün tanesine 139 gibi bir fiyat vermişlerdi.

Saçmalamışlar cidden. Benzer olayı bende amortisör körüğünde yaşamıştım, ama makas bu kadar açık değildi, çifti 80 tl olan körüğün tanesine 139 gibi bir fiyat vermişlerdi.

Peki sizin tercihiniz ne oldu hocam. Orjinal mi yan sanayi mi? Yan sanayi ise memnun musunuz?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Tabi ki yan sanayi :) orjinalini de gördüm, kalite ve doku olarak yan sanayiden hiçbir üstünlüğü yoktu açıkçası. Şekil, yumuşaklık ve kauçuk görünümü olarak neredeyse aynısıydı.

Tabi ki yan sanayi :) orjinalini de gördüm, kalite ve doku olarak yan sanayiden hiçbir üstünlüğü yoktu açıkçası. Şekil, yumuşaklık ve kauçuk görünümü olarak neredeyse aynısıydı.

Peki körük gibi kauçuk malzemelerde önerebileceğiniz bir marka var mı hocam?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Peki körük gibi kauçuk malzemelerde önerebileceğiniz bir marka var mı hocam?
Civic'in bu tip plastik parçalarının kalitelilerinin fiyatı yüksek olduğu için getirmiyorlar açıkçası ve bulmakta biraz zor
Siz ne yaptınız peki değişim işini?

Geri