sağ ön kapıdaki vuruk ve göçük düzeltme işlemi hk.

Aracınız
Merhaba arkadaşlar,
Park halindeyken biri araca dokunmuş, sağ ön kapıda biraz çizik ve göçük mevcut.
İlk bakışta göçük tam anlaşılmasa da elle yoklandığında belirgin bir şekilde ortaya çıkıyor.
Öncesinde derin olmayan çiziklerin gitmesi için sağ tarafa pasta yaptırmayı düşünüyorum. Bir de Autoking kapıdaki göçük için boyasız düzeltme önerdi.
Kapıyı söküp tezgaha alarak çubuklar yardımıyla masaj yaparak %95 verimle göcüğü düzeltiyorlarmış.
Salı günü de pasta için randevu aldım, göçük işini yaptırmalı mıyım yoksa öyle bırakmalı mıyım emin olamadım.
Kapının söküp takılması sonradan canımı sıkar mı? Tam da burası aslında kafamı karıştırıyor. Satarken problem olur mu, trim sesi yapar mı, bir orantısızlık yaşanır mı gibi sorular geliyor aklıma.
Bu tarz bir işlem yaptıran arkadaşımız var mı? Fikirlerinizi belirtebilirseniz çok sevinirim.
Vuruğun olduğu bölgenin resmini paylaşıyorum :

IMG_4733.jpg

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@skyline92 Kapı sökülüp takılır ise sonradan değişmiş muamelesi görebilir bu yüzden kapıyı söktürmeyin, boyasız göçük düzeltme yapan başka bir yer ile görüşün

Aracınız
Başka yerlere de sordum fakat kapının alt kısmı olduğu için sökülmek zorunda olduğunu söylüyorlar. Kapı sökülüp içeriden girip çubukla düzeltilir şeklinde geridönüş aldım birkaç yerden daha.

Sent from my iPhone using Tapatalk

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Başka yerlere de sordum fakat kapının alt kısmı olduğu için sökülmek zorunda olduğunu söylüyorlar. Kapı sökülüp içeriden girip çubukla düzeltilir şeklinde geridönüş aldım birkaç yerden daha.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bu olay çok aklıma yatmadı, kapının içerisine girip düzeltme yapacak adam kapı yerinde takılı iken de girebilir diye düşünüyorum.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
@NoFeaR 'in de dediği gibi kapınızı söktürmeyin. İleride değişmiş muamelesi görürsünüz. Diğer ustalar da sökülecek diyorsa ve çok belli değilse hiç elletmeyin. Hepimizin aracında ufak tefek göçükler var kafanıza takmayın.

LG-D802 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri