şanziman ariza acill

Şanzıman s moddaydı vızıltı sesi geldi yüksek küt sesi geldi sonra düzeldi devam ettim d modda durunca geri vitese r ye taktım araçtann vızıltı sesı geldi 30 saniye küt etti geriye geçti sonra geri vitese taktıgımda küt ederek geçiyo vitese sarsıyo arabayı sadece s modda ama neyden olabilir 2014 eco otomatik elegance otomatik araba beyler acil yardımm

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=6870]alihanaytac41[/MENTION] Motor kulağında ki problem bazen şanzıman da sıkıntı varmış izlenimi yaratabiliyor, aracınızı servise göstermeniz fayda var.

speed

0
Sraçı ilk kalkışlardaysa şyi firana basın mesala yokhş aşğı duruyor park edince önce boşa sonra elfireni çekin sonra ayak fıreni bırakılıp park konumuna alın direk parka bırakıldığı zaman yük vitese binip ilk çalışmada katırdama sesi duyarsınız.

SM-N9000Q cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Öncelikle geçmiş olsun. Bunun bir çok sebebi olabilir. Şanzıman revizyona girebilir. Ama öncesinde bilgisayar ile kontrol yaptırın. Belki selenoidler, belki tork konvertör, belki de yağ basınç pompaları. Ama bu şekilde çok kullanmayın derim. Yağ seviyenizi de kontrol edin en başta.

HTC One_M8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Öncelikle geçmiş olsun. Bunun bir çok sebebi olabilir. Şanzıman revizyona girebilir. Ama öncesinde bilgisayar ile kontrol yaptırın. Belki selenoidler, belki tork konvertör, belki de yağ basınç pompaları. Ama bu şekilde çok kullanmayın derim. Yağ seviyenizi de kontrol edin en başta.

Ankarada ikametgah ediyorsunuz. Benimde buna benzer bir sorunumu var. Vites geçişlerinde ayağımı debriyajdan çekerken silkelem tak sesi var sanki ayağınızı debriyajdan erken çekmiş gibi. Bunu önlemek için ayağımı debryajdan biraz geç çekiyorum. Birde araç 3 ten 2 ye çekerken vites arasısa geçmiyor yada zor geçiyor.

Tak lama sesi motor kulağı yada şanzuman takozu gibime geliyor. Vitesin 2 ye zor geçmesi acaba şanzyuman yağından olabilirmi.

Bu sorunlar için ankarada önerebileceğiniz özel bir servis varmıdır.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Ankarada ikametgah ediyorsunuz. Benimde buna benzer bir sorunumu var. Vites geçişlerinde ayağımı debriyajdan çekerken silkelem tak sesi var sanki ayağınızı debriyajdan erken çekmiş gibi. Bunu önlemek için ayağımı debryajdan biraz geç çekiyorum. Birde araç 3 ten 2 ye çekerken vites arasısa geçmiyor yada zor geçiyor.

Tak lama sesi motor kulağı yada şanzuman takozu gibime geliyor. Vitesin 2 ye zor geçmesi acaba şanzyuman yağından olabilirmi.

Bu sorunlar için ankarada önerebileceğiniz özel bir servis varmıdır.
Merhaba, vites geçmiyor ise mekanik bir zorluk vardır. Honda da senkromej sorunu duymadım ama buna benzer bir problem gibi. Hondacı Mehmet ile bir görüşün derim. Hatta servise giderek ücretsiz olarak problemin tespitini de yaptırarak fiyat alın. Servis bilgi verdikten sonra ustaya gidin. Ama problemi bilmiyormuş gibi konuya başlayın. Kavramada mekanik zorluk varsa pek kulak değil gibi ama 2 si de aynı anda olmuş olabilir. Balata değişecekse doğal olarak yağ da değişir.

Geri