Civic FD6 Civic FD6 Otomatik şanzıman yağı ve fitresi

Aracınız
Civic FD6 2007
Siz triger kayışı ile karıştırmışsınız, Civiclerde FD6 sonrasında zincirin ömrü nerdeyse motor ömrü kadardır ve kolay kolay arıza vermez.
Şanzıman yağı içinde eğer vites geçişlerinde bariz bir titreşim yok ise sadece yağı değiştirin, bir sonraki yağ değişiminde filtre ile birlikte değiştirtirsiniz. Şanzıman yağ tapa pulu da 15 lira gibi birşeydi yanlış hatırlamıyorsam, sonra da servisten alırsınız.
Usta olarak eğer daha önceki tamiratlarından memnunsanız bakım yaptırdığınız ustaya sadece yağı değiştirtin.
içim rahatladı teşekkür ederim.yok vites geçişleri hissedilmiyor ama ilk çalıştırınca vitese geçiş hissediyorum sonra geçiyor o zaman sadece yap değişimi cumartesi günü yapacağız o gün müsaitiz çok teşekkür ederim filtrede kalsın olmadı satarım letgodan?alan olursa

Aracınız
Civic FD6 2007
O ladar tutmuyor ben sordum %20 yağ indirimi var 650 ye halloluyor işçilik filtre yağ hepsi
Bana indirimden bahsetmedi telefonda görüştüğüm kişi ama artık bidahaki sefere inşallah indirimli olursa serviste yaptırırım o zamana çıkarsak inşallah herkese teşekkür ederim şanzıman yağı değişiminden sonra fark olursa yazarım (motor yağı mobil 1esp full sentetik economy 5-30almıştım önceki neydi bilmiyorum net bilgi verilmrmişti ams memnun kaldım sessizdi daha sessiz oldu maşallah bakalım şanzıman yağı değişimi sonrasında da yine Güzel değişim olur inşallah)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ben Honda Civic fd6 aracımın şuan 58000 km de otomatik F1 şanjıman dış filtresini değiştirdim ve vites geçişlerim çok değişti bilginize

Mi 9T cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Önceden silkememi vardı? Ayrıca yağ daha önce ne zaman değişmişti?

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Ben fb7 yi 92 binde yetkili servise şanzıman yağı değişimi için götürmüştüm filtreninde değişimini önermişlerdi kabul ettim, vites geçişlerinde iyileşme hissettim tabi yağın etkisimi filtrenin mi bilemiyorum 150-200 TL arası bir fiyatı vardı filtrenin.

Aracınız
Civic FD6 2010
Ben özel serviste önce yağı değiştirmiştim.Yaklaşık bir hafta sonrada kendim filtreyi değiştirmiştim. Ne yağ değişiminde ne de filtre sonrası bir fark hissetmedim. Bakımlar zamanında yapıldıysa fark hissetmemek normal diye düşünmüştüm ki herhangi bir şikayetimde yoktu.

Filtre sanırım 2 adet, birisi hava filtresinin altında (ben bunu değiştirmiştim) diğeride şanzıman içerisinde sanırım. Bunun için ise arızai durum haricinde dokunmuyorlar sanırım.

Ad Soyad
Erhan Turhan
Aracınız
Civic FC5 2021
Şanzıman filtresi her 2 yağ değişiminde bir değişir hocam

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
@no_Antijen Eğer değişimi yapacak ustanız var ise bu satıcı Amerika-Kanada tarafından ufak tefek Honda parçalarını ithal ediyor, bende buradan yağı alıp geçen yılın Mayıs ayında değiştirtmiştim, bir sorunla şu aşamada karşılaşmadım. n11de kuponlarla daha da indirimli alabilirsiniz (y)

Hocam birkaç bin km sonra (164.000 de sanırım) şanzuman yağını değiştireceğim. Önceki yağı servisten alıp ustamda değiştirmiştir. Sizin linkini paylaştığınız ürünü gördüm n11'de, Türkiye'de satılan ürün değil sanırım, Amazon USA'da görmüştüm bu yağı. Farklılık var mıdır bilmiyorum, sorun çıkarır mı? Satıcı da sorulara ısrarla orijinal demiş. Kimisi kapağı açık, jelatin veya kilitli kapak değil demiş, üretim tarihi yok denmiş, satıcı da koli üzerinde yazıyor demiş. Siz aldığınızda üretim tarihi, kapak kilidi vs yağ ile ilgili bilginiz var mıdır? Piyasada satılan görsellere göre farklı olunca insanın aklında soru işareti kalıyor. Yoksa n11'den ben çok uyguna alabiliyorum şuan. Servisteki ürünün aynısının litresi 150-TL iken dün 200-TL yapmışlar. Servisler ne kadara satıyor farklı illerdekine sormak lazım aslında.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hocam birkaç bin km sonra (164.000 de sanırım) şanzuman yağını değiştireceğim. Önceki yağı servisten alıp ustamda değiştirmiştir. Sizin linkini paylaştığınız ürünü gördüm n11'de, Türkiye'de satılan ürün değil sanırım, Amazon USA'da görmüştüm bu yağı. Farklılık var mıdır bilmiyorum, sorun çıkarır mı? Satıcı da sorulara ısrarla orijinal demiş. Kimisi kapağı açık, jelatin veya kilitli kapak değil demiş, üretim tarihi yok denmiş, satıcı da koli üzerinde yazıyor demiş. Siz aldığınızda üretim tarihi, kapak kilidi vs yağ ile ilgili bilginiz var mıdır? Piyasada satılan görsellere göre farklı olunca insanın aklında soru işareti kalıyor. Yoksa n11'den ben çok uyguna alabiliyorum şuan. Servisteki ürünün aynısının litresi 150-TL iken dün 200-TL yapmışlar. Servisler ne kadara satıyor farklı illerdekine sormak lazım aslında.
Ben avatarımdaki FB7de geçen yıl kullandım, geçen yıl n11 kuponları ile 250 civarına almıştım.
Aldığım zamanda ürünün fotosunu çekmiştim, linki burada,

Bu yağı koyduktan sonra 10bin km.den fazla yol yaptım, aracın tepkilerinde bir değişme söz konusu değil, ilk koyduğum zaman 1-2 vites geçişini hiç hissetmez olmuştum ama sonradan tekrar hafiften hisseder oldum :) Onun dışında bir fark yok diyebilirim, ben şahsen yağın orjinal olduğunu düşünüyorum, araçtan çıkan yağ ile konulan yağ renk olarak birebir aynıydı.
Aslında şu anki 370 liralık fiyatı bile bence pahalı, çünkü Amazon.com'dan parekende olarak bile 12lik paketi 110 dolara yani 700 liraya alınabiliyor, yani tanesi 60 lira aslında, kargo maliyetini de katarsanız tanesinin maliyeti en fazla 70 tl.dir. Yani satıcıya 3 lt.lik ürünün maliyeti tahminimce en fazla 200 liradır, gerisi kar :cautious:

Şu anda servisler lt.sine 200 lira istiyorlarsa diyecek söz bulamıyorum, farklı servislerden talep edin diyecem ama yağ gibi sıvı-kimyasal ürünleri birçok kargo firması ticari anlaşma yoksa taşımak istemiyor maalesef, yine de yakın çevredeki servislerden değişim dahil fiyat almanızı tavsiye ederim. Eğer 450 liraya değişim yapıyorlarsa servisle dışardan temin arasında çok fark kalmıyor diyebilirim.

Geri