Selamın Aleyküm Arkadaşlar büyük bi sııkıntım var aracımla iligili

Aracınız
Civic ES7 2004
2004 model Honda Civic vtec 2 ls manuel aracım var aracımda düz yolda giderken lak lak lakır ses geliyor çukur olsun yada olmasın fark etmiyor aks porya bilyası değişti ama sorun çözülmedi 100 km hızla giderken bile var bu ses Gaza basıp ayağını çekince daha çok var yardımcı olabilecek varmı bana?

Aracınız
Civic FD6 2010
Benzer bi ses farkli marka aracimda olmustu. Hizlantikca bi kuturtu sesi geliyo ve artiyordu. Bakmadik yer kalmadi. Sonra motor korumanin vidalari gevsekmis sıktık duzeldi.

SM-A320F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
2004 model Honda Civic vtec 2 ls manuel aracım var aracımda düz yolda giderken lak lak lakır ses geliyor çukur olsun yada olmasın fark etmiyor aks porya bilyası değişti ama sorun çözülmedi 100 km hızla giderken bile var bu ses Gaza basıp ayağını çekince daha çok var yardımcı olabilecek varmı bana?
Ve aleykümselam
> Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.
> Ön takımlardan boşluk var gibi duruyor. Gazdan ayağınızı çekincede ileri geri hareket ediyor olabilir. Buradan şu demek çok zor. Bunu en iyi rot balanscılar bilir. Aracın altına girip bağlantı yerlerine tek tek bakması gerekiyor. Birde aracı orta önden kaldırıp tekrar bakmalı. Ardından beraber test sürüşü yapın.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic ES7 2004
Aks değiş ön takım konturolün bi döküntü çıkmadı sadece tekeri kaldırınca soldan geliyor ses bilya degişti şanzıman dediler

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Aks değiş ön takım konturolün bi döküntü çıkmadı sadece tekeri kaldırınca soldan geliyor ses bilya degişti şanzıman dediler
> Manuel şanzıman sağ tarafta yer alıyor? Fakat ses soldan geliyor.
> Hareket halinde ses yaparken vitesi boşa aldığınızda ses kesiliyorsa şanzıman olabilir. Ses kesilmiyorsa başka birşeydir. Bütün vitesler denenmesi lazım. Geri vites dahil.
> Birde sol tekerde yanlış aşınma var ise ses yapabilir. Tekerler yer değiştirilip denenebilir.
>Daha önceden rot ve balans ayarları kontrol edilmiştir diye düşünüyorum.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Geri