Servis fiyatı veya dışardaki fiyatı ne kadar olur

Aracınız
Civic FD6 2010
Selamın aleyküm arkadaşlar bir konu hakkında bilgilerinize danışacaktım aracımın aşağıdaki yazdığım parçaları değiştireceğim sizce servis fiyatı nasıl olur dışarıda yaptırsam nasıl olur
Şimdiden teşekkürler

Balatalar
Değişmesi gerekiyorsa diskler
Amortisör bilyeleri yağlanacak
Subab ayarı
Fren vakum hattı
Değişmesi gerekiyorsa eğer v kayışı kayış gergisi motor kulağı

fd6 2010 otomatik

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Fiyat konusu cidden çok değişken, serviste yaptırırsanız piyasanın ortalama 3 katı civarı tutacağını düşünüyorum.
Öncelikle marka olarak tercihinz nedir?
Örneğin balatalar için orjinal balatalar 500-600 civarı, yan sanayi grupları ön 200-250, arka 100-150 civarı diye biliyorum.
Diskler için orjinalleri hiç sormadım ama fiyatın oldukça yüksek olduğunu düşünüyorum.
Amortisör bilya yağlaması servis geçen yıl 350 idi, tamirhaneler 100-150 arası diye hatırlıyorum.
Subap ayarı servisin 300 lira civarı, tamirhanelerde ayar 100 lira ama işini içine conta girince 200 civarı oluyor.
Fren vakum hattında ne değiştirecekseniz onu anlamadım?
V kayışı serviste 300 lira üstü, BANDO, Continental kayışlar 100 lira civarı.
Motor kulağını servis dışında değiştirmeyin, %30 indirim kampanyası vardı en son, şu anda nasıldır bilmiyorum.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FD6 2010
Hamid hocam grupta yaptığım araştırmaya göre sabah aracı çalıştırdığımda belli süre fren tutmuyor açıkcası onu subab ayarı yaptırdıktan sonra düzelme olmazsa öyle baktırmayı düşünüyorum

fd6 2010 otomatik

chivas

0
Hamid hocam grupta yaptığım araştırmaya göre sabah aracı çalıştırdığımda belli süre fren tutmuyor açıkcası onu subab ayarı yaptırdıktan sonra düzelme olmazsa öyle baktırmayı düşünüyorum

fd6 2010 otomatik
Ben servise sordum aynı durum bendede söz konusu normal durum dediler nasıl normalse anlamadım. Çoğu fd6 da bu durum mevcut olmayanda var ama

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Fren tutmamanın neresi normal, kesinlikle ama kesinlikle normal değil, olamaz. (Fren bu, ilk güvenlik kuralı, bir taşıtta) bende fd6 (makyajlı) kullanıcısıyım benim aracımda böyle bir durum olmadı.

Aracınız
Selamın aleyküm arkadaşlar bir konu hakkında bilgilerinize danışacaktım aracımın aşağıdaki yazdığım parçaları değiştireceğim sizce servis fiyatı nasıl olur dışarıda yaptırsam nasıl olur
Şimdiden teşekkürler

Balatalar
Değişmesi gerekiyorsa diskler
Amortisör bilyeleri yağlanacak
Subab ayarı
Fren vakum hattı
Değişmesi gerekiyorsa eğer v kayışı kayış gergisi motor kulağı

fd6 2010 otomatik
Ön arka balata yaklaşık 1000 lira
Arka disk yaklaşık 1000 lira
V kayışı yaklaşık 400 lira.

Dün servisten bunların fiyatını öğrendiğim için yazıyorum. Fiyatlara işçilik ve iskonto dahilmiş.

Ben fren balatalarımı + fren hidroliğini serviste değiştirdim. Uzun frenaj sonrası hafif sertleşme oluyordu pedalda, bu ortadan kalktı. İlk çalıştırmada özellikle soğuk havada fren sertleşmesini birkaç defa bende yaşadım. Ama bence bu fren hidroliği ve balatalarla ilgili bir durum.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

fd6 2010 otomatik
Bu durum bence çok sorun değil, ilk kalkışta gaza yüklenmeden kalkış yapılırsa bu durum oluşuyor.
Bu durum için vakum hattına elletmenin bir faydası olacağını düşünmüyorum.
Subap ayarı bozulmaya başladığında bu durum çok belirgin hale geliyor.
Ayrıca arka frenlerin durumununda bu tutmama olayında etkisi var diye düşünüyorum.
Ama en basit çözüm aracı çalıştırdıktan sonra en az 30 sn. bekledikten sonra kalkış yapmak en basit ve kolay çözüm (y)

Geri