Servisten "SD kart silinmiş" geri dönüşü...

Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba, geçenlerde aracımdaki mediaplayerda sorun gördüm; geri görüş kamerası mediaplayer açık olmasına rağmen çalışmadı(ilk defa başıma geldi ikinci defa olunca videosunu çektim) geri vitese alınca görüntü gidiyordu muhtemelen kamera dedim ve yarım saat sonra seyir halindeyken navigasyon hata verdi, araç hareket halinde olduğundan tam okuyamadım ve mediaplayer i kapattım, yeniden başlattım. Ardından yeniden navigasyonu açmak istediğimde açamadım ve ana menüden pasif olduğunu fark ettim, yakın zamanda da bakıma gideceğim için (1 aylık süreç) pek umursamadım, serviste hallederler diye...

Gaziantep Akcanlar Honda servisine gittim, ilgili teknikteki arkadaşlara durumu aynen anlattım videoyu izlettim, inceleyeceklerini söylediler;

Bakım bittikten sonra navigasyon sorunun sordum, SD KART İÇİNDEKİ MAPS DOSYLARINIZ YOK ve yeni kart almanız gerekiyor, aksi halde kullanamazsınız... Araç garantili olduğu için kartı yerinden dahi çıkarmayan ben böyle bir durumla karşı karşıya kaldım.

Bilenlerden yorum bekliyorum; suçlu burada ben miyim? Ne yapmam gerekiyor? Garantiyle bu durum halledilemez mi? Ve ya benim silmediğim kanıtlanamaz mı?

Yardımlarınızı ve değerli yorumlarınızı bekliyorum,
Teşekkür ederim.

Aracınız
Civic FC5 2020
Kamera ile navigasyon alakasız öncelikle. Fakat sonrasında navigasyona giremedim demişsiniz karttaki dosyalar silinmiş olabilir doğru. Bundan emin olmanız gerek öncelikle kartın silinmesi düşük ihtimal. Multimedyanızı fabrika ayarlarına döndürün öncelikle. Sonucu yazın bakalım. Düzelmez ise farklı bir servise sd karta yeni dosyalar kopyalanırmı telefonla açıp sorun bi kaç yere. O da olmaz ise yotube da navigasyonu güncelleme videosunu deneyin.
Kart farklı bir araçtan kopyalanarak kullanılabilirmi bunu da işbilmez olmayan bir servise sorun.
Herşey olumsuz sonuçlansa bile ben olsam yeni kart satın almam. O paranın çok daha azına hondahack pro satın alıp istediğim dilediğim sayısız navigasyon programlarını yüklerim. Kendi navigasyonu beş para etmez

Mate 20 pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Kamera ile navigasyon alakasız öncelikle. Fakat sonrasında navigasyona giremedim demişsiniz karttaki dosyalar silinmiş olabilir doğru. Bundan emin olmanız gerek öncelikle kartın silinmesi düşük ihtimal. Multimedyanızı fabrika ayarlarına döndürün öncelikle. Sonucu yazın bakalım. Düzelmez ise farklı bir servise sd karta yeni dosyalar kopyalanırmı telefonla açıp sorun bi kaç yere. O da olmaz ise yotube da navigasyonu güncelleme videosunu deneyin.
Kart farklı bir araçtan kopyalanarak kullanılabilirmi bunu da işbilmez olmayan bir servise sorun.
Herşey olumsuz sonuçlansa bile ben olsam yeni kart satın almam. O paranın çok daha azına hondahack pro satın alıp istediğim dilediğim sayısız navigasyon programlarını yüklerim. Kendi navigasyonu beş para etmez

Dediğim gibi harbiden kameradan sonra oldu, servis fabrika ayarlarına çevirdi yine olmadı, farklı servisleri aradım, her kartın hash idleri farklı olduğu için dosya kopyalanması yapılamıyor yenilemeniz gerekiyor denildi. Güncelleme için naviextra programına bağlayayım dedim ama maalesef navigasyon cihazı görünmedi... Ayrıca dosyaları da göremiyorum şimdi denedim. Pc dosyaları göstermiyor direkt biçimlendir diyor. çözemedim. ben bu işi!

Aracınız
Civic FC5 2019
Fiyat nedir peki bu saçma kartın öğrendiniz mi?

1480 lira fiyat verdiler, aptal aptal işlerler uğraşıyoruz ya! yemin ederim. Kullanıcı hatasıymış! ulan kartı çıkarıp nereme takabilirim ki kullanıcı hata yapsın! Allah belalarını versin

Aracınız
Civic FC5 2020
Honda hack pro 25 dolara satın alsan bile istediğin navigasyon pragramını sd kart olmadan yükleyebilirsin. Ben olsam asla vermem servise o parayı. Orjinal navigasyonu beş para etmez zatrn ben hiç kullanmadım kullanmayı düşünmüyorum
1480 lira fiyat verdiler, aptal aptal işlerler uğraşıyoruz ya! yemin ederim. Kullanıcı hatasıymış! ulan kartı çıkarıp nereme takabilirim ki kullanıcı hata yapsın! Allah belalarını versin

Aracınız
Civic FC5 2019
Honda hack pro 25 dolara satın alsan bile istediğin navigasyon pragramını sd kart olmadan yükleyebilirsin. Ben olsam asla vermem servise o parayı. Orjinal navigasyonu beş para etmez zatrn ben hiç kullanmadım kullanmayı düşünmüyorum

Hocam bahsettiğiniz program eco elegance 2019 için uygun mu acaba? Takip ettiğim kadarıyla exe serisi için geçerli. Yardımcı olur musunuz rica etsem?

Aracınız
Civic FB7 2012
Flash bellekteki dosya sistemi ext3 e dönmüş olabilir mi?

Eğer öyle ise ext3 içerisindeki dosyaları çıkaran programlar var. Kurtardıktan sonra formatlanırsa kullanılabilir bir ihtimal.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri