ses yalıtımına cozum mü?

Aracınız
Civic FC5 2019
merhaba arkadaşlar lınkını paylasacagım forumda arkadas jazz ına ses yalıtımı yapmıs bitüself +ziftli keçe uygulaması 6-7 desıbellık ses azalmasının oldugunu belırtıyor özellıkle ses yalıtımı yapan arkadaslara sormak ıstıyorum bitüself uzerıne zıftlı kece ya da akustık süngerlerden döşemek ıcın bızım araçlar uygun mu bitüself uzerıne ziftli keçe döşediğimizde aracın döşemesını rahatlıkla oturtabılıyor muyuz? bu konuda ve uygulamaya ılıskın fıkırlerınızı alabılırmıyım

Sefa

0
Ben baya arastırdım ses yalıtımı işini civic in içine ses aldığı kısımlar davlumbaz içleri, camurluklar ve kapı içleri bu kısımları yalittiginizda oldukca sesizlik sağlanıyor, bir arkadaşım zemine dediğiniz uygulamayı yaptı bituself ve altılık firex sünger, ayrıca tavanda bituself kaplandı fakat dediğim kısımları izole olmadığı için çokta verim almadı size tavsiyem davlumbazlara bi uygulama yapmanız teker sesi ancak oyle çözüluyor ben kafayı bu işe çok taktım ses yalıtımı bir bütün sadece altı sadece kapısı yada bagajı yapmak yetmiyor

Aracınız
Civic FC5 2019
arkadas lastıgın yanak yukseklıgını de degıstırmıs ve verım almıs onu deneyen oldu mu acaba

Sefa

0
Lastiğin yanağını değilde markasını değiştirirseniz yararı olur yumuşak bi lastik Michelin falan yada bi arkadaşım continental premium contact 5 aldı uğultu yapmıyor benim civic de fabrika çıkışı premium contact 2 var çok ugultulu

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Aracınız
Ses yaltimini beni de cok rahatsiz ediyor.Ozellikle de bozuk asfaltta.Sirf bu yuzden honda merkeze sikayet ettim.Boyle donanimda bir araca hic yakismiyor diye.Sefa arkadas gibi yaptirmagi dusunuyorum ben de.

Aracınız
bende yaptım bitüself kapı içlerine- arka koltuk altına - bagaja ve pitür 4 teker davlumbazlara ama tecrübelerimi paylaşıyım.
1-hava kesinlikle sıcak olsun; ben ayrı günlerde yaptım tek başıma, hava bir anda bozdu ve yağmur başladı bende sağ ön kapıyı hızlı yaptım.o da tam yapışmamış bazıları ve üstünden bir daha geçemedim en son olarak. o yüzden de 2-3 gün sonra camı indir kaldır yaparken bir ikisi çıkmış , baya zorladı ve cama yapışık vaziyette bant dışarı çıktı sonra tekrar yaptım falan ama camı temizlemek bile zor oldu baya.
2- yanınızda biri olsun , bantları kesip verirse çok rahatlarsınız.Dışı tırtıklı olanlar kesmek ve elle yırtmak çok kolay ama sika marka dışı düz olan kesmek zor elle de kopmuyor kesinlikle
3-Sol ön kapı içini 2 -3 defa aç kapa yaptım birde benim otomatik cam kaldırma ve katlanır ayna kiti falan olduğu için zor taktım , takarkende iç taraftaki pimlerin ikisinin dilini bozdum, o yüzden tam kapıyı açma kolunun orda ufak bir boşluk kaldı.yaptırmam lazım.
4- davlumbazlara da 3 adet pitür aldım-lifte kaldırıp yaptım.Bakkal poşeti alın direk onu takıyor bantlırsunuz disk-balata gurubuna kolay oluyor.
Sonuç olarak ses az etkiledi gibi geldi bana ama asıl izalasyon arka kısıma yapıldığı için arka koltukta kesin etkisi olmuştur.oraya daha oturmadım hiç giderken.
IMG_1554.jpgIMG_1550.jpgIMG_1547.jpg

Sefa

0
Ben uzun yolda denedim sonunda yalıtımı pütürlü asfaltta ses var ama normal asfaltta baya azaldi bunun dışında aracın altı ve bagaj yalıtım olduğu için egzos sesi yok daha çok önden motor sesi geliyor üst devirde

Geri