Civic FC5 Sıcaklık göstergesi hakkında.

Aracınız
Civic FC5 2018
Bugun denedim, evden cikip 1km gittim sonra e5 trafigine girdim.
Hava 7 dereceydi fan kapali 6 dakikada ortaya yaklasti.
Usuyup fani actim o kisimda durakladi, son cizgiye gelmesi bayagi surdu.
Aksam tekrar denedim, bu sefer fani direkt actim ortaya gelmesi cok uzun surdu.

Sonuc olarak pek de hizli isinmiyor bu araba(fiat araclarla karsilastirinca ya da eski civiclere oranla) , isininca kolay sogumuyor 3 saat avm'de dolasip geldigimde cabuk toparliyor.
teşekkürler ben daha deneyememiştim
demekki benim araçta normal.

Aracınız
Civic FC5 2018
konuya ilişkin nacizane 2 tespitimi paylaşayım:
1) fiesta ve focus tan fc5 e geçmiş biri olarak civic'in daha geç ısındığını ve hararetin daha geç yükseldiğini söyleyebilirim.
2) ve konuyla ilgili olanı ise kayseriden erciyes e çıktım (ki bu 20 dk rampa çıkmak demek) birkaç foto çekip aşağı indim.rampa çıkarken normal hararet seviyesine ulaşan araçla gaza basmadan aşağı indiğim için yolda aracın hararetinin düştüğünü gördüm.rolantide 10 dk bekleseniz bile hararetin normal seviyeye gelmeme sebebi bu.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Daha bugün muhabbeti oldu lpgli focus aracı olan bir arkadaşımın aracı bizim araçtan daha çabuk ısınıyor. Bizimkiler o konuda daha geç ısınıyor.
Rölantide bekleyince motor çok geç ısınır sabahları 1 dk çalışsın devri zorlamadan gidin daha çabuk ısınacaktır. Beklerken geç ısınması çok normal.
Gösterge biraz yükselsin sıcağı açın düştüğünü görürsünüz normal şeyler bunlar. Rampa aşağı giderken de düşebiliyor arkadaşta olduğu gibi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Termostat eger görevini tam anlamıyla yerine getiriyorsa hararet 90 derece gelinceye kadar kapali 90dan sonra yavas yavaş acar gozle gorulur bir değişiklik olmaz gostergede . Demekki kaciriyor.

.

Aracınız
Bahsedilen arıza benim aracımdada vardı termostat değişimi yaptırdım şuan takip ediyorum sorun yok.

Daha öncesinde geç ısınıyordu ve soğutma suyu devreye girince termostat kapatmıyor ve motoru gereğinden fazla soğutuyor buda hararet göstergesinin düşmesine sebep oluyor.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2012
Iyi gunler arkadaslar.oturdugum sitede kapali otopark var ve her dairenin yeri belirlenmistir.benim yerim -3.katta olup arabamin1 gun bile acik otoparkta birakmadim.yazin ilk kati cikarken lpg ye girerdi aracim simdi siteden cikip yaklasik 1-2 km gittikten sonra gecis oluyor.gostergeye gelirsek ortaya geliyor 5 6 km sonra.ama su dikkatimi cekti.istanbullu forumdaslarim bilir avcilardan kucukcekmece golune inerken (yol bos oldugunda)hiz siniri oldugundan genelde gaza basmiyorum rolantide gidiyor araba hararet gostergesi 1 tık dusuyor(arabam fd6) duzluge gelip.gaza bastigimda hemen 1 tik artiyor.hava sabahlari biraz soguk oluyor bu yuzden normal diye dusunuyorum önemsemedim.

SM-G610F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri