Sıfır araçta 2 el şüphesi

Selam arkadaşlar kusura bakmayın sizlerle birşey paylaşmak istiyorum.
Bayi ismi söylemiyecem gecen hafta yeni honda fc5 beyaz aldım aldıktan sonra aracım ile 150 km yol yapıp memlekete geldim. Eşim ve çocuklarım beni dışarıda bekliyorlardı saat 2 gibi güneşli bir havada eşim aracı görür görmez bu araç ikinci el gibi duruyor dedi neden diye sordum baksana dedi sıfır arabada bukadar fırça izi olurmu bir baktım hakikaten her yeri fırça izi sonra içine baktım vites kolunun hemen yanındaki mikelaj kısmında bir çizik var bayağı derin kontak deliğinin hemen yanı çizilmiş, midemi bulandırdı bu cumartesi 1000 bakımına gideceğim sizce olma ihtimali varmı ne yapmam gerekiyor

GT-N8000 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Kilometre göstergesinde artış yoksa showroom aracı almış olabilirsiniz, yada araca navigasyon gibi ek bir cihaz takıldı ise servisteki personelin özensiz montajında çevreye hasar vermiş olabilir.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=6517]Nakatsu[/MENTION] Hocam boya üzerindeki fırça çizikleri konusunda hak iddaa etmeniz zor olacaktır, biz size bu şekilde teslim etmedik yıkama da çizilmiştir diyecekler.
Aracınızı aldıktan sonra hiç yıkattınız mı, yıkattı iseniz ne şekilde yıkadılar?

Aracı aldığım gibi duruyor hiç yıkatmadım ve benim dışımda kimsede binmedi. Yalnız aldığım araç teslim öncesinde aracınız hazırlanıyor cocuklar temizliyor dedi. Acaba o esnada yıkarken fırça ike yıkanmış olabilrmi kafam çok karıştı birden soğudum araçtan 3 gündür binmiyorum bile. Arkadaşımda var o farklı bir ilden aldı onun arabasında böyle bir sorun yok buda cansıkıntısına neden oluyor. 80 binlira para ver böyle bir arabaya hiç adil değil.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Selam arkadaşlar kusura bakmayın sizlerle birşey paylaşmak istiyorum.
Bayi ismi söylemiyecem gecen hafta yeni honda fc5 beyaz aldım aldıktan sonra aracım ile 150 km yol yapıp memlekete geldim. Eşim ve çocuklarım beni dışarıda bekliyorlardı saat 2 gibi güneşli bir havada eşim aracı görür görmez bu araç ikinci el gibi duruyor dedi neden diye sordum baksana dedi sıfır arabada bukadar fırça izi olurmu bir baktım hakikaten her yeri fırça izi sonra içine baktım vites kolunun hemen yanındaki mikelaj kısmında bir çizik var bayağı derin kontak deliğinin hemen yanı çizilmiş, midemi bulandırdı bu cumartesi 1000 bakımına gideceğim sizce olma ihtimali varmı ne yapmam gerekiyor

Araç üretim aşamasında çalışan birisi olarak şahsi fikrim size ikinci el aracı (Kullanılmış aracı) kesinlikle satmazlar.En azından biz satmıyoruz.Satsak bile eksiklerini ve hatalarını giderip ikinci el olarak satılıyor.
Başka bir arkadaşın dediği gibi aracı yıkatmadığınıza inanmayacaklar.Teslim alırken kesinlikle kontrol etmeliydiniz.Zaten alırken size aracı eksiksiz,hatasız ve tam olarak teslim aldığınıza dair bir form imzalatmışlardır.Bu form sizin elinizi zayıflatacaktır.Benim tahminim size showroom aracı satmış olabilirler.Bir kaç kez yıkandıkatn sonra bu izler olabilir.Daha da işi uzatmak isterseniz mahkeme yolunuz açık gibi gözüküyor.

Bana aracı garajda yani kapalı mekanda teslim ettiker açık alan olsaydı belki fark ederdim ama olan olmuş bir kere. Ben yinede bin bakımına gittiğim zaman bunları söylerim bakalım ne diyecekler. Olmadı satarım zarar etsem bike satar başka bir bayiden yenisini alırım.

Merhabalar, yeni arabalarda bir yerden bir yere taşınırken mumlama dediğimiz işlem yapılır,araç mumlu olarak satışa gelir ve satış alanında temizlenir.ancak hondaların bie kısmı mumlanmakta bir kısmı da direk gelmekte,servis ten servise değişim gösteriyor.taşıma esnasında ya da ilk yıkama da zarar verilmiş olabilir.sorgulatın derim.ikini el satmaları imkansız derim,eğer yetkili servisse bunu göze alamazlar...

Sent from my D6603 using CivicTR Forum mobile app

İlk araçı aldığımda dıştan birşey yoktu ama piano black kısımlarada kılcal çizikler vardı bezle sildikleri için anlamam bunı neden yaparlar çizileceğini biliyorlar neden silip teslim ediyorlar aynı hatayı bende yaptım ilk kez sıfır araç alıyorum bi dahakine ders oldu araçta jelatinli olan yerleri çırkartmaması gerektiğini söylemek lazım dıştan kılcal çizikler varsa showroom araçı olabilir sıfır araçda dışta bu kabul edilemez

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Arkadaşlar ben ne 2. el nede showroom aracı olacağını sanmıyorum.

Çünkü araçlar fabrikadan gelirken yolda kirleniyor ve teslimat aşamasından önce bayinin yıkama bölümünde iç-dış elden geçiyor. O esnada fırça kullanılıyor sanırım. Benim aracında bayiden alırken kapı iç alt plastiğinde inceden çizik gördüm ve yıkamacı elemanın yüzükle çalıştığını tahmin ettim. Çünkü hızlı çalışyorlar ve biraz dikkatsizlik oluyor bazen.

Dedğim gibi showroom araçlarına hergün inen binen belli değil. Özellikle kapı eşikleri plastikleri çizik içinde oluyor, pedal halı kısmı bariz basılmış görünüyor.

Bence araç fabrikasyon ama teslimatta biraz özensiz yıkanıp silinmiş.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar ben ne 2. el nede showroom aracı olacağını sanmıyorum.

Çünkü araçlar fabrikadan gelirken yolda kirleniyor ve teslimat aşamasından önce bayinin yıkama bölümünde iç-dış elden geçiyor. O esnada fırça kullanılıyor sanırım. Benim aracında bayiden alırken kapı iç alt plastiğinde inceden çizik gördüm ve yıkamacı elemanın yüzükle çalıştığını tahmin ettim. Çünkü hızlı çalışyorlar ve biraz dikkatsizlik oluyor bazen.

Dedğim gibi showroom araçlarına hergün inen binen belli değil. Özellikle kapı eşikleri plastikleri çizik içinde oluyor, pedal halı kısmı bariz basılmış görünüyor.

Bence araç fabrikasyon ama teslimatta biraz özensiz yıkanıp silinmiş.
Showroom araçlarını sizce ne yapıyorlar? İkinci el olarakmı satıyorlar? Ben söyleyeyim, yeni araç geldiğinde showroomdaki aracı satıp yeni geleni onun yerine koyuyorlar...

"VTEC" Bir milin yaptığı fırlamalıklar bütünüdür...

Geri