Sıfır Civic ECO Elegance - Bayi Teslimi Sonrası Motor Koruma Uygulamasındaki Özensizlik

Aracınız
Civic FC5 2021
Aracı aldığımın ikinci gününde kaputu açtığımda resimlerde görülen manzara ile karşılaştım. Doğal olarak bir yerden kaçak ve fışkırma gibi bir sorun olabileceğini düşünerek, teknik kısımdan da kimsenin telefonu olmadığından satış danışmanına resimleri gönderdim. Motor koruma uygulaması yapılmış ve bunlar onların kalıntılarıymış. Daha önce de başka bir aracıma motor koruması yaptırdım ancak böyle rezil bir şeyle karşılaşmadım. Üstelik bu sıfır bir araç. Ancak bayinin motor koruma yaptık açıklaması tatminkar değil, çünkü zorunlu aksesuar ve işlemlerle 20 bin liralık şişirme yapan bayimiz, motor koruma uygulaması fiyat kapsamında olmamasına rağmen yaptığını söylüyor. Ben herhangi bir kaçak ve sızıntı göremedim ancak sizin de yorumlarınızı almak isterim. WhatsApp Image 2021-08-24 at 12.54.10.jpeg
WhatsApp Image 2021-08-24 at 12.54.18.jpegWhatsApp Image 2021-08-24 at 12.54.39.jpegWhatsApp Image 2021-08-24 at 12.54.49.jpeg

Çözüm
Aracı aldığımın ikinci gününde kaputu açtığımda resimlerde görülen manzara ile karşılaştım. Doğal olarak bir yerden kaçak ve fışkırma gibi bir sorun olabileceğini düşünerek, teknik kısımdan da kimsenin telefonu olmadığından satış danışmanına resimleri gönderdim. Motor koruma uygulaması yapılmış ve bunlar onların kalıntılarıymış. Daha önce de başka bir aracıma motor koruması yaptırdım ancak böyle rezil bir şeyle karşılaşmadım. Üstelik bu sıfır bir araç. Ancak bayinin motor koruma yaptık açıklaması tatminkar değil, çünkü zorunlu aksesuar ve işlemlerle 20 bin liralık şişirme yapan bayimiz, motor koruma uygulaması fiyat kapsamında olmamasına rağmen yaptığını söylüyor. Ben herhangi bir kaçak ve sızıntı göremedim ancak sizin de...
Ustam emin olamadım belki daha iyi bilen arkadaşlar vardır aramızda. Ama bana sorarsan güzelce bir temizle ve bir iki gün kullan tekrar bak aynısı oluyormu diye eğer yine oluyorsa o zaman anla ki araçta fışkıran bir şey söz konusudur.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Aracı aldığımın ikinci gününde kaputu açtığımda resimlerde görülen manzara ile karşılaştım. Doğal olarak bir yerden kaçak ve fışkırma gibi bir sorun olabileceğini düşünerek, teknik kısımdan da kimsenin telefonu olmadığından satış danışmanına resimleri gönderdim. Motor koruma uygulaması yapılmış ve bunlar onların kalıntılarıymış. Daha önce de başka bir aracıma motor koruması yaptırdım ancak böyle rezil bir şeyle karşılaşmadım. Üstelik bu sıfır bir araç. Ancak bayinin motor koruma yaptık açıklaması tatminkar değil, çünkü zorunlu aksesuar ve işlemlerle 20 bin liralık şişirme yapan bayimiz, motor koruma uygulaması fiyat kapsamında olmamasına rağmen yaptığını söylüyor. Ben herhangi bir kaçak ve sızıntı göremedim ancak sizin de yorumlarınızı almak isterim. Ekli dosyayı görüntüle 266157
Ekli dosyayı görüntüle 266158Ekli dosyayı görüntüle 266159Ekli dosyayı görüntüle 266160
Merhaba, daha önce sizin gibi başka bir üyemizde aynı problemden dolayı konu açmıştı ve o üyemize de bayii size verilen cevabı vermişti. Konuyu inceleyebilirsiniz, linki bıraktım ?

Çözüm
Aracınız
Civic FC5 2021
Merhaba, daha önce sizin gibi başka bir üyemizde aynı problemden dolayı konu açmıştı ve o üyemize de bayii size verilen cevabı vermişti. Konuyu inceleyebilirsiniz, linki bıraktım ?

Teşekkür ederim zahmetiniz için.

Çok acele ediyorlar demek ki...

Aracınız
Civic FC5 2019
Aracı aldığımın ikinci gününde kaputu açtığımda resimlerde görülen manzara ile karşılaştım. Doğal olarak bir yerden kaçak ve fışkırma gibi bir sorun olabileceğini düşünerek, teknik kısımdan da kimsenin telefonu olmadığından satış danışmanına resimleri gönderdim. Motor koruma uygulaması yapılmış ve bunlar onların kalıntılarıymış. Daha önce de başka bir aracıma motor koruması yaptırdım ancak böyle rezil bir şeyle karşılaşmadım. Üstelik bu sıfır bir araç. Ancak bayinin motor koruma yaptık açıklaması tatminkar değil, çünkü zorunlu aksesuar ve işlemlerle 20 bin liralık şişirme yapan bayimiz, motor koruma uygulaması fiyat kapsamında olmamasına rağmen yaptığını söylüyor. Ben herhangi bir kaçak ve sızıntı göremedim ancak sizin de yorumlarınızı almak isterim. Ekli dosyayı görüntüle 266157
Ekli dosyayı görüntüle 266158Ekli dosyayı görüntüle 266159Ekli dosyayı görüntüle 266160

Ben de sıfır aldığımda bi yerden kaçak olduğunu düşünmüştüm hatta satış danışmanını arayarak sormuştum o da motor koruma yaptıklarını müşterilerine hediyeleri olduğunu söylemişti benim hoşuma gitmeyen bi şey anca toz topluyor benden habersiz yapmışlar ben de sinir olmuştum açıkçası.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2021
Servisi aradığımda dokunmama gerek olmadığını söylemişlerdi. 1000 km bakımına götürdüğümde de bir şey yapmaya gerek olmadığını, aynen kalabileceğini söylediler. Ben de nedense bunların aklına uydum ve sonuç fotoğraflarda göründüğü gibidir. Aracım henüz 3500 km'de... Birkaç cıvata ve çevresinde paslanma da görünüyor. Korozyon olduğundan emin değilim ancak yüzeyi bozulan parçaların (motor sabitleme takozları?) adını yazarsanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2022-03-24 at 23.37.01 (2).jpeg
    WhatsApp Image 2022-03-24 at 23.37.01 (2).jpeg
    181.1 KB · Görüntüleme: 111
  • WhatsApp Image 2022-03-24 at 23.37.01 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2022-03-24 at 23.37.01 (1).jpeg
    158.1 KB · Görüntüleme: 110
  • WhatsApp Image 2022-03-24 at 23.37.01.jpeg
    WhatsApp Image 2022-03-24 at 23.37.01.jpeg
    166 KB · Görüntüleme: 110
Aracınız
Civic FC5 2021
Bezle felan silince geçmiyor mu? Eğer korozyonsa bu yazık olmuş.
Şimdilik dokunmak istemedim ancak parmağımla biraz denedim. Toza da benziyor ancak paslanan cıvatalara çözüm yok. Cıvataların özellikle ön kısımları paslı, arkaları düzgün bir şekilde. Yani püskürttükleri o şey ne ise onun bulaştığı yerlerde problem olduğu kesin.

Geri