Sıfır Civic ECO Elegance - Bayi Teslimi Sonrası Motor Koruma Uygulamasındaki Özensizlik

Aracınız
Civic FC5 2021
Aracı aldığımın ikinci gününde kaputu açtığımda resimlerde görülen manzara ile karşılaştım. Doğal olarak bir yerden kaçak ve fışkırma gibi bir sorun olabileceğini düşünerek, teknik kısımdan da kimsenin telefonu olmadığından satış danışmanına resimleri gönderdim. Motor koruma uygulaması yapılmış ve bunlar onların kalıntılarıymış. Daha önce de başka bir aracıma motor koruması yaptırdım ancak böyle rezil bir şeyle karşılaşmadım. Üstelik bu sıfır bir araç. Ancak bayinin motor koruma yaptık açıklaması tatminkar değil, çünkü zorunlu aksesuar ve işlemlerle 20 bin liralık şişirme yapan bayimiz, motor koruma uygulaması fiyat kapsamında olmamasına rağmen yaptığını söylüyor. Ben herhangi bir kaçak ve sızıntı göremedim ancak sizin de yorumlarınızı almak isterim. WhatsApp Image 2021-08-24 at 12.54.10.jpeg
WhatsApp Image 2021-08-24 at 12.54.18.jpegWhatsApp Image 2021-08-24 at 12.54.39.jpegWhatsApp Image 2021-08-24 at 12.54.49.jpeg

Çözüm
Aracı aldığımın ikinci gününde kaputu açtığımda resimlerde görülen manzara ile karşılaştım. Doğal olarak bir yerden kaçak ve fışkırma gibi bir sorun olabileceğini düşünerek, teknik kısımdan da kimsenin telefonu olmadığından satış danışmanına resimleri gönderdim. Motor koruma uygulaması yapılmış ve bunlar onların kalıntılarıymış. Daha önce de başka bir aracıma motor koruması yaptırdım ancak böyle rezil bir şeyle karşılaşmadım. Üstelik bu sıfır bir araç. Ancak bayinin motor koruma yaptık açıklaması tatminkar değil, çünkü zorunlu aksesuar ve işlemlerle 20 bin liralık şişirme yapan bayimiz, motor koruma uygulaması fiyat kapsamında olmamasına rağmen yaptığını söylüyor. Ben herhangi bir kaçak ve sızıntı göremedim ancak sizin de...
Aracınız
Civic FC5 2021
Bugün servise gittim ve aracı gösterdim. Kayıt açmak istemediler ve çok da zamanım yoktu zaten. Pürüzlü görünen yüzeylerin paslanmayacağını çünkü o kısımların zaten alüminyum olduğunu söylediler. Dış yüzeyinin neden aşındığını sorduğumda sadece olabilir dediler. Daha fazla km yapmış ve daha yaşlı araçlarda benzer bir durum yok dediğimde de olabilir dediler. Yani her şey olabilir arkadaşlar. Konu kapanmıştır.

DMR

Özel Üye
Ad Soyad
Alper D
Aracınız
Civic FC5 2020
Sizin yerinizde olsam direk kayit actirirdim ve genel merkeze yazili bildirirdim. Sonuca bu sizin araciniz dunya kadar para verip satin aliyoruz acaba biz musteriler ufak miktarda olsa sahte para versek arac satin aliminda daha sonra boyle olabilir lafino etsek bayi ne reaksiyon verir. Duzgun is yapmama aliskanligi olustu bu ulkede isin ozu bu.

Aracınız
Civic FC5 2021
Sizin yerinizde olsam direk kayit actirirdim ve genel merkeze yazili bildirirdim. Sonuca bu sizin araciniz dunya kadar para verip satin aliyoruz acaba biz musteriler ufak miktarda olsa sahte para versek arac satin aliminda daha sonra boyle olabilir lafino etsek bayi ne reaksiyon verir. Duzgun is yapmama aliskanligi olustu bu ulkede isin ozu bu.
Daha geniş bir vakitte mutlaka gideceğim, başka bir servisle de görüşeceğim zaten. Son zamanlarda sadece otomotiv sektöründe değil, birçok alanda güven zedeleyici öyle çok alışverişim oldu ki ben de kesinlikle sizin gibi düşünüyorum. Ekonomi kötüye gittikçe, alım gücümüz düştükçe insanların çakallığında artış oluyor.

Aracınız
Civic FC5 2021
Güncelleme yapma ihtiyacı hasıl oldu.

Honda Türkiye'ye konuyla ilgili mail atmıştım bayramdan önce, ertesi gün bayi beni aradı ve müşteri memnuniyeti açısından ücretsiz temizleme yapabileceklerini söylediler. Kayıt açmayı başta reddeden bayi, şimdi müşteri memnuniyeti demeye başladı. Aracı bayramdan sonra götürebildim, kayıt açmadan işlem yapmak istediler, kayıt açılmasını istedim.

Sıfır araç gibi oldu mu? Hayır... Aşınmalar fotoğraflardan da görebileceğiniz gibi maalesef halen mevcut. Hatta aracın motor kısmına su geldi mi, diye sordular. Motora su tutulur mu arkadaşlar? Saçmalamak için yer arıyorlar resmen. Yani hakikaten sorun gördükleri halde ilk başta kayıt açmayı reddedip Honda Türkiye'nin yönlendirmesiyle işlem yaptılar.

Demek ki servisin reddettiği işlemleri bir de Honda Türkiye'ye fotoğraflı (veya videolu) bir şekilde belgelendirerek gönderirsek istediğimizi alabiliyoruz. Honda Türkiye'ye mail atmak da yine forumdan bir arkadaşın başka bir konuyla ilgili çözüm yöntemiydi, hangi başlıkta olduğunu hatırlamıyorum ancak kendisine gıyabında teşekkür ediyorum.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2022-07-30 at 15.14.14 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2022-07-30 at 15.14.14 (1).jpeg
    115.5 KB · Görüntüleme: 17
  • WhatsApp Image 2022-07-30 at 15.14.14.jpeg
    WhatsApp Image 2022-07-30 at 15.14.14.jpeg
    168.9 KB · Görüntüleme: 17
  • WhatsApp Image 2022-07-30 at 15.14.11.jpeg
    WhatsApp Image 2022-07-30 at 15.14.11.jpeg
    138.1 KB · Görüntüleme: 16
Geri