Silecek Suyunun İçeriye Girmesi, ön Kapı Sesi ve Cam Sesi

Aracınız
Civic FB7 2012
Selam arkadaşlar 2012 fb7 sahibiyim.. araç belli bir hızın üzerindeyse (50-60) ön cama sıkılan silecek suyu yanlardan içeriye giriyor ve kapı döşemelerine damlıyor. sizde de bu sorun var mı, nasıl bir çözüm buldunuz?

Ayrıca özellikle ön yolcu kapısını kapatırken sanki torosun kapısını kapatırmış gibi (çok yüksek olmasa da) çat diye ses geliyor, tamam wv gibi tok bir ses aramıyorum ama en azından fitil sesinin gelmesi gerekmez mi ?

birse camları indirirken takılarak iniyor, stabil, tek düze bir iniş yok sebebi sizce ne olabilir?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
1. Cam silecek suyunun yan camlara gelmesi günüzmü araçlarındaki araç aerodinamisi ve ön cam eğimi ile alakalı, birçok farklı araçta da bu durumla karşılaştım, mümkünse ön camları sürüş güvenliği için durur halde yada düşük hızlarda temizleyin, daha yüksek hızlarda cam silme işlemi de zaten verimsiz oluyor.

2. Ön yolcu camı tam kapalı olmadığı zaman dediğiniz gibi kapanma sesi olabilir, belirttiğiniz ses cam kapalı iken çıkıyorsa kapı eşya gözündeki materyalleri boşaltıp tekrardan deneyin isterseniz, normalde camları indirirken herhangi bir takılma durumu olmaması lazım, belki cam indirme mekanizmasında bir sorun oluşmuş olabilir. Bu seste bu duruma bağlı olabilir.

Aracınız
Civic FB7 2012
Cam rüzgarlığı deneyin. Bir çok açıdan iş görüyor.

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

araçta cam rüzgarlığı var.. ondan bile geçip içeriye damlıyor.

3. Sorunuz için de cam fitilletiniz gevremiş olabilir.

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

cam fitilleri dediğiniz kapı ile cam arasındaki kısım değil mi ? gevreyip gevremediğini tam olarak nasıl anlayabilirim acaba, gözlemlemek yeterli olur mu ? yoksa dokunma, pütürlü yapı v.s bakmakmı gerekir.

Aracınız
Civic FB7 2014
Slikon sprey alin,fitillere sıkın ve biraz bekletip silin..fitil bakimlarini yaza girerken ,kisa girerken boyle yaparim ben,ne gevreme olur ne de sertlesme boylece

yau

0
Yeni konu açmak istemedim on camin altında boyunca uzanan plastik esneme yapmış burada yağmur suyu vs. İceri alır gibi görünüyor ne tavsiye edersiniz?IMG_20190914_163650.jpeg

TA-1012 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri