SİLKELEME ÇÖZÜM ''ALINTI''

Aracınız
Abiler bu mesajı okudum sizinle paylasmak istedim şahıs'tan yazılımı istedim onunla bnm araç birbirine uyuyor ikimizinde lpg sonradan serviste takılmış :)

Merhabalar arkadaşlar. Ben bu tekleme sorunu yüzünden 2007 model fiestamı sattım Civic FB7 aldım 2013 model. fakat aynı sorun bunda da oldu. baya uğraştım gitmediğim servis kalmadı. sonunda konya ECE otogaz sorunumu çözdü. araçta hiçbir şekilde tekleme yok şu an. Bu sorun başına gelenler biliyordur ki nereye gittiysem normal dediler. Hatta Honda Müşteri hizmetleri bile. Şu an aracımda tekleme silkeleme hiçbirşey yok.

O zaman benim aracım normal değil mi şu anda? tabiki benimki normal. büyük ihtimalle bilmedikleri için başından savma tekniği bu. honda servisleri FB7 LPG uyumlu çıktığından beri LPG takıyorlar. yani tecrübesizler hatta bilmiyorlar.

Belki yardımcı olur diye benim aracın ayar dosyasını aldım servisten. İsteyene maille atabilirim. Siz de USB ye atıp BRC ye götürüp kendi aracınıza attırırsınız. Umarım bu şekilde düzelir sorununuz.

ARAÇ : 2013 Civic Sedan 1,6 Elegance Otomatik LPG li (LPG uyumlu ECO modeli değil.) Ayrıca LPG serviste değil BRC servisinde taktırdım.

Can

0
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Ynt: SİLKELEME ÇÖZÜM ''ALINTI''

Her aracin lpg ayari farklidir yalniz, kullanildigi sehre gore mevsime gore gecis sicakligi bile farklılık gösterebilir. Onemli olan montajda yapilan hata falan varsa onun düzeltilmesidir. Araclarinizi brc yetkili servisine goturup montaji kontrol ettirin, ama rastgele bir brc servisi olmasin iyice taninmis olsun.

GT-I9300 cihazımdan gönderildi

Aracınız
Civic FB7 2012

LPG bölümüne taşınsa yeridir.
----

67'de yaşıyorum, montajı 06'da yaptırdım. Bilinen bir BRC servisi. O zamanlar ECO konuşuluyordu sanırım sadece. Aracım ECO olmadığı halde 2012.06'dan beri (herhalde) sorunsuz kullanıyorum. Aracım 39°C sıcaklığa ulaşınca LPG'ye geçiyor. Bazılarında daha erken geçecek şekilde ayar yapılmış. Bakımlarda sadece filtre değiştirmemi, hatta mümkünse bilgisayara bağlatmamamı tembihlemişlerdi. 2 yıl sonrasında tekrar bilgisayara bağlattım, orijinal haliyle duruyormuş.

Son düzenleme:

[quote author=Mesudum link=topic=1021.msg20093#msg20093 date=1416316258]
LPG bölümüne taşınsa yeridir.
----

67'de yaşıyorum, montajı 06'da yaptırdım. Bilinen bir BRC servisi. O zamanlar ECO konuşuluyordu sanırım sadece. Aracım ECO olmadığı halde 2012.06'dan beri (herhalde) sorunsuz kullanıyorum. Aracım 39°C sıcaklığa ulaşınca LPG'ye geçiyor. Bazılarında daha erken geçecek şekilde ayar yapılmış. Bakımlarda sadece filtre değiştirmemi, hatta mümkünse bilgisayara bağlatmamamı tembihlemişlerdi. 2 yıl sonrasında tekrar bilgisayara bağlattım, orijinal haliyle duruyormuş.
[/quote]

Bende baktırcam, kesin serviste ayarı kaçırdı camışlar...

[quote author=eternaltr link=topic=1021.msg20072#msg20072 date=1416277983]
Abiler bu mesajı okudum sizinle paylasmak istedim şahıs'tan yazılımı istedim onunla bnm araç birbirine uyuyor ikimizinde lpg sonradan serviste takılmış :)

Merhabalar arkadaşlar. Ben bu tekleme sorunu yüzünden 2007 model fiestamı sattım Civic FB7 aldım 2013 model. fakat aynı sorun bunda da oldu. baya uğraştım gitmediğim servis kalmadı. sonunda konya ECE otogaz sorunumu çözdü. araçta hiçbir şekilde tekleme yok şu an. Bu sorun başına gelenler biliyordur ki nereye gittiysem normal dediler. Hatta Honda Müşteri hizmetleri bile. Şu an aracımda tekleme silkeleme hiçbirşey yok.

O zaman benim aracım normal değil mi şu anda? tabiki benimki normal. büyük ihtimalle bilmedikleri için başından savma tekniği bu. honda servisleri FB7 LPG uyumlu çıktığından beri LPG takıyorlar. yani tecrübesizler hatta bilmiyorlar.

Belki yardımcı olur diye benim aracın ayar dosyasını aldım servisten. İsteyene maille atabilirim. Siz de USB ye atıp BRC ye götürüp kendi aracınıza attırırsınız. Umarım bu şekilde düzelir sorununuz.

ARAÇ : 2013 Civic Sedan 1,6 Elegance Otomatik LPG li (LPG uyumlu ECO modeli değil.) Ayrıca LPG serviste değil BRC servisinde taktırdım.
[/quote]
Bu arac yani nerdeyse lpgli olupta teklemeyen tek arac benim. Kusura bakmayin o foruma uzun zamandir girmedigim icin gormedim mesajlari. Bu gun baktim birsuru mesaj gelmis. Fakat bu sorunun kesin cozumu usta bi elden ayarla oluyor. Dosya gonderdiklerimin cogu olumsuz cevap verdi. Aracin herseyine gore degisiyor bu ayar olayi. Imkaniniz varsa ya konyaya gelin ya da cok iyi bi usta bulun. Oyle servislerin dedigi gibi bu silkeleme normal degil. Sacmaliga bak. Sifir araba al lpg taktir teklesin. Madem boyle olacak vw deki gibi acik acik soylesinler o zaman bizim aracimiza lpg takilmiyor diye. insanlar da baska araclar alirdi yani.

Aracınız

yarın brc gitcem sölicem,,, bu yazılımı attırıp denicem olmadı gene gidecem çözene kadar ugraştırcam ::)

stmr

0

Sonuç alırsınız inşallah, bizde aynı şekilde yaparız

Aracınız
Civic FB7 2012

Yalnız,
Okuduğum kadarıyla, "silkeleme"nin tanımını çok sağlam yapmanız gerekiyor.

Size göre hayattan bezdiren kusur, uzmana(!) göre "ağbi normal ki bunlar, hepsi böle!" olabilir.

.duv.

Son düzenleme:

[quote author=Mesudum link=topic=1021.msg20222#msg20222 date=1416386818]
Yalnız,
Okuduğum kadarıyla, "silkeleme"nin tanımını çok sağlam yapmanız gerekiyor.

Size göre hayattan bezdiren kusur, uzmana(!) göre "ağbi normal ki bunlar, hepsi böle!" olabilir.

.duv.
[/quote]
Bu lafi soyleyenden de ustalik beklenmez zaten. Sizde de bisey yok hepiniz boylesiniz deyip cikican.

"Abi vtec açıyor kapıyor,ondan oluyor,sorun değil yani"
Bütün ustalar aynı şeyi söylüyor. Sözleşmişler gibi.

2013 Honda Civic Sedan Eco Beyaz&Navitech NX 220R

Geri