Sis Farları Nasıl Sökülür?

[video=youtube;yzwLQh-AGd0]https://www.youtube.com/watch?v=yzwLQh-AGd0[/video]

Hocam sis farı için sipariş verdiğim philips diamon vision'larım geldi, kendim takmak istedim ama video ile benim aracınki farklı, oto elektrikçiye gittiğimde ise beyaz ampül ise sakın takma sis yuvalarını eritiyor dedi. Bu bilgi doğru mudur?

Can

0
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Sisler önden tornavida ile sökülüyor. Eğilip bakınca dışta vida yerlerini görebilirsiniz. Siste erime yapan halojen ampul değil xenon ampul, yüksek sıcaklık yaydığı için erime yapabiliyor. Halojende öyle bir sorun olmaz zaten kullanılan ampul de halojen.

onancc

0
Aracınız
92_photon-xen-78582_1.jpg

Ben 6-7 aydır bunu kullanıyorum ne erime var ne camda kararma. zaten halogen ampül olduğu için yaydığı ısı mevcut sarı sis ampülleri ile aynı olacaktır. ben kendim değiştirdim sis farının kenarında peteklerin arasında küçük bir boşluk var içinde vida var onu çıkarttıktan sonra siyah petekli kısmı kenara doğru ittirip kendinize doğru çekerseniz komple çıkıyor. sonra ampülü değiştirebilirsiniz.

Teşekkür ederim, kesin takacağım ama vida yeri falan göremedim hocam ya aracım 2013 elegance oto eco, bana bir görselle tarif edebilir misiniz sanki siyah olan parça komple sökülüyor gibi ama onu da sökemedim

Aracınız
Teşekkür ederim, kesin takacağım ama vida yeri falan göremedim hocam ya aracım 2013 elegance oto eco, bana bir görselle tarif edebilir misiniz sanki siyah olan parça komple sökülüyor gibi ama onu da sökemedim

Hocam sis farının olduğu siyah bölümde bir adet vida var onu sökün çıkıyor zaten ek bir işlem yapmaya gerek yok

Sent from my iPhone using Tapatalk

Geri