Sizde de arka hoparlörde bas sesler zayıf mı ?

Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar merhaba,

Bağlantıları, ses dağılım ayarlarını kontrol ettim ancak arka hoparlör bas sesleri hem normal beklentime hem de ön hoparlörlere göre baya zayıf.
Sebebi montaj yerinin bas oluşturmaya müsait olmayışı diye düşünüyorum.

Sizlerin de fikir ve tecrübelerini almak istedim.

Aracınız
Civic FD6 2010
Teşekkürler, foto gerek yok, zaten modeller farklı. Benimkine baktım baya küçük:)). Öndekiler bunlar ile aynı mi bilmiyorum , sırf bunu öğrenmek içinde kapıyı sökmeyecegim. Değiştirmek istersem kac watt a kadar orijinal teyp destekler onu araştırıyorum.IMG_20190919_183536.jpg

gunesec

Özel Üye
Teşekkürler, foto gerek yok, zaten modeller farklı. Benimkine baktım baya küçük:)). Öndekiler bunlar ile aynı mi bilmiyorum , sırf bunu öğrenmek içinde kapıyı sökmeyecegim. Değiştirmek istersem kac watt a kadar orijinal teyp destekler onu araştırıyorum.Ekli dosyayı görüntüle 254326
Max 20 w güç verir hocam. Fazla olacağını sanmam.araç aldığımda ses sistemine el atacağım ben de.:)

Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar konu eski malum, tekrar aklıma düştü şu hoparlör tadsızlığı. FD6 arka hoparlörler için pandizot kullanmadan orjinal ölçülerinde hoparlör değiştireniniz oldu mu ? Boşa deneme yanılma yapmak istemiyorum. Şikayetim bassların baya zayız olması.

Şu da benim işimi görür, ön hoparlör ile arka hoparlör birebir aynı mı ? Ölçüleri aynı biliyorum ancak mıknatıs büyüklükleri nasıl mesela? Ön ile arka hoparlör bassları arasında ciddi fark var.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar konu eski malum, tekrar aklıma düştü şu hoparlör tadsızlığı. FD6 arka hoparlörler için pandizot kullanmadan orjinal ölçülerinde hoparlör değiştireniniz oldu mu ? Boşa deneme yanılma yapmak istemiyorum. Şikayetim bassların baya zayız olması.

Şu da benim işimi görür, ön hoparlör ile arka hoparlör birebir aynı mı ? Ölçüleri aynı biliyorum ancak mıknatıs büyüklükleri nasıl mesela? Ön ile arka hoparlör bassları arasında ciddi fark var.
Hoparlörler önle aynı diye biliyorum.
Ön ile arkanın Bass farkı akustik farkından kaynaklı, FB7de daha güçlü hoparlörler kullanılmasına rağmen önde Basslar daha zayıf çünkü hoparlör yerleşim mesafeleri farklı.
Enerji çıkışını amfi gibi bir cihazla güçlendirmeden hoparlörleri değiştirseniz Bass'ın artacağını sanmıyorum.

Geri