Sony XM-N1004 Anfi, Alpine SPG-17C serisi hoparlörler, SWE-815 aktif subwoofer

ysf55

0
Aracınız
Arkadaşlar merhaba uzun bir süre sonra artık arabadaki ses sistemi yetmeyerek birseyler yapmaya karar verdim

ilk olarak navimex 4.4.4 android multimedia aldım onu bağlattım gayet güzel oldu

elimde jbl 60.4 amfi var onu değerlendirme istiyorum.

bugun de alpine 17c2 hoparlör aldım. birkaç tesisatcıya sordum burada parasının hoparlörü değil iyi ses alamazsın falan dedi.

önlerede 17cs düşünüyordum bu sefer aramaya geçtim valla ne alayım diye :)

infinity 6500cx mi alpine 17c2 mi veya Sony XS-GS1621C mi fiyatları ortalama aynı birde vibe var forumdada taktıran arkadaş vardı sanırım.

kullananlar ve deneyimi olan arkadaşlar bilgi verebilirse sevinirim

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@ysf55

Vibe @sirua35 taktırmıştı sonradan söktü diye hatırlıyorum, görünce yazacaktır.

Aracınız
Selamlar.

Turgut abi ben vibe optisound 8 active taktırmıştım. Yetmedi bana bassı. Söktüm.

Yine vibe sistem yaptım.
Önlere vibe Blackair black 6 komponent
Arkalara blackair 6 komponent.
Bagaja bass olarak vibe blackdeath cbr 12 active aldım.

Şu anda ses olarak bass olarak çok memnunum...

ysf55

0
Aracınız
mrb bende karar veremedim valla ne yapsam diye.

nette ben bulamadım black air kompanent siz nerden ne kadara aldınız acaba

Aracınız
http://shop.baykalelektronik.com.tr

Buranın dükkanına gidip satın aldım hepsini.

Komponent ;
http://shop.baykalelektronik.com.tr...ponent/BLACKAIR6C-V1B?sort=p.price&order=DESC

Komponent amfi ;
http://shop.baykalelektronik.com.tr/Arac-Ses-Sistemleri/Amplifikator/BLACKAIRS4-V1

Bass ta bunun aktif olanı ;
http://shop.baykalelektronik.com.tr...'lar/BLACKDEATH SPL15?sort=p.price&order=DESC

Aktif bass ellerinde yok galiba. Sitede bulamadım ama.

Benim bass ;
Vibe blackdeath cbr 12 active

Bu sistemden de memnunum.
Ayrıca easy plug var. Bassı kolay çıkarmak için.
Bass için vibe'in özel ses kablosu var.
Güç kabloları da vibe.

Herşey vibe ?

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaşlar mrb
Foruma yeni katıldım kusurum olursa affola.
Sizden naçizane tavsiye istiyorum.

Fd6 kasa 2011 model premium aracımı yeni aldım, malumunuz ana ünite ve hoparlör ses kalitesi vasat bile denemez çok kötü.
forumlara bakıyorum kaç zamandır ama kafam allak bullak oldu :( her kafadan bir ses çıkmış, birinin çok beğendiğini diğeri hiç beğenmemiş.

Benim amacım müzik dinlemek, dinletmek değil. Soft basslar berrak ama kulak tırmalamayan tizler ve en önemlisi net bozulmayan vokaller yani cıs-tak seslerden hoşlanmıyorum, Sesi yarıya kadar bile açmam Tabi ne kadar ekmek o kadar köfte olayını biliyorum.
Bana max 50w rms güç yeter

İstediğim sistem konu başlığındaki 2 takım alpine spg-17c2 coaxial ve sony ampli sub woofer kesinlikle düşünmüyorum. Bu coax'ların bass performansı tatmin edici (yüksek değil dengeli-derin) olurmu? Acaba ufaktan bana istediğim sesi verirmi ilk defa bir aracıma ses sistemi amfi yapacağım, bütçem max 1000₺
Şimdilik ana ünite ile kullanılacak ama bir kaç ay sonra pionner-kenwood-jvc markalarından bi tane double din ünite alacağım.

2 takım alpine spg-17c2 coax
1 adet sony xm-n1004 ampli

En can alıcı sorum?
Acaba bahsettiğim coax takınca orjinal tweeterları iptal mi edicem yoksa coax ile birlikte kullanacakmıyım.

Önlere aynı seriden component alırsam arkadaki coax lar yeterli bass verir mi?
Bagajda lpg tankı ve aile olsuğumuzdan subwoofer kesinlikle düşünmüyorum. Lütfen öneri ve tavsiyelerinizi ona göre yapın.

Kafam çok karışık

Önerileriniz dikkate alınacaktır.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Aracınız
Coaxlarda tiz mevcut zaten hocam. Sizin tizler iptal olacak. Komponent düşünebilirsiniz. Focal den komponent sizi fazla düzeyde tatmin edecektir. Kalite istiyorsanız. İyi bir kablolama da şart.

İleriye doğru tatlı bir bassta istiyorsanız koltuk altı alim bass alabilirsiniz.
Vibe optisound 8 active mesela. Kullanıdım ben. Tatlı bir bass veriyor. Kaliteyi arttırıyor ama beni tatmin etmişti. 30 cm bass kesiyor beni.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Said kardeşim önerin ve ilgin için teşekkür ederim.
Peki comp değilde coax alsak sub işine pek sıcak bakamıyorum bahsettiğim coaxlar nasıldır sony amfi ile işimi görürmü veya tavsiyede bulanacağın coax ve uyumlu amfi varmıdır.
Sony xm-n1004 hakkında görüşün nedir, benim istediğim ses en fazla 40-50w rms güçte olacak ve bunuda yarım güçte dinlerim.
Sony coax vardı ama şimdi hatırlayamadım serisini.
Tekrar teşekkür ederim.

Ayrıca az önce pandizottaki hoparlörün üst kapağını çıkardım ölçtüm 16cm. Bazı arkadaşlar 13cm diyor ama benimki 16cm

Can

0
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
ön arka 17cm alabilirsiniz. Coax ile bass yetersiz kalıyor. Basslarda tak sesi alıyorsunuz. Koltuk altı basslar var arkadaşın da dediği gibi slim bass olarak alırsanız yer kaplama durumu olmaz ses biraz daha iyi olur. 20cm alpine bassı var bagajda fazla yer kaplamaz kendiliğinden amfili olan modelleri var onları tercih etmeniz daha iyi olur. Double alacaksanız aynı anda kurdurun sistemi daha iyi olur, orijinal ünit için de sökülecek orta konsol 2 defa sökülmesine gerek yok aynı zamanda yapılmasında fayda var.

Geri