Civic FB7 Spoiler söküm sonrası silikon temizleme

Arabanın bahaj kapağından kalan silikon ve çift taraflı bant kalıntılarını sökme işleminde koçtaştan aldığım etiket sökücü siprey ile çift taraflı bantları söktüm. Ancak silikon kaldı . silikonu da incelttim falçata ile ama silikonu çıkarmak için bir şey deneyemedim. Kolay bir yöntem var mı bilgisi olan var mı yardımcı olacak. Silikon sökücü spreyler işe yara mı boyaya zarar verme durumu olur mu. Arkadaşlar en son fotoda silikonu boyarken arabanın kendi boyasına da sürülmüş boya bununla ilgili ne düşünüyorsunuz ne önerirsiniz .20191214_163845.jpeg20191214_163841.jpeg20191215_140608.jpeg20191215_140603.jpeg

SM-G610F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@YLMZGNC Bagaj kapağındaki boya orjinal ise kimyasalların zarar verme olasılığı az olur, youtube da boya temizleyici ile silikonu yumuşatıp sonra jilet ile sabırla temizleyen birisinin videosu var elinizden geliyor ise deneyebilirsiniz.

@YLMZGNC Bagaj kapağındaki boya orjinal ise kimyasalların zarar verme olasılığı az olur, youtube da boya temizleyici ile silikonu yumuşatıp sonra jilet ile sabırla temizleyen birisinin videosu var elinizden geliyor ise deneyebilirsiniz.
Paylaşabilir misiniz video bağlantısını

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
wd40 bilinen birçok kalıntıyı yok etmede faydalı bir icat boyaya da zarar vermez, eğer evde varsa bir denemelisiniz:) yoldan bulaşan zift ve katranı kolayca söküyor. Bunun gibi kalıntı olan yere bolca sıkıp plastik ıspatula gibi birşeyle kenarından kaldırıp ittirin sonra kalıntının kalkan ucundan altına doğru wd40 sıkmaya devam edin çıkması lazım.

wd40 bilinen birçok kalıntıyı yok etmede faydalı bir icat boyaya da zarar vermez, eğer evde varsa bir denemelisiniz:) yoldan bulaşan zift ve katranı kolayca söküyor. Bunun gibi kalıntı olan yere bolca sıkıp plastik ıspatula gibi birşeyle kenarından kaldırıp ittirin sonra kalıntının kalkan ucundan altına doğru wd40 sıkmaya devam edin çıkması lazım.
Yani bakalım wd 40 iyi bir ürün ben baya inceltim maket bıçağı ile . piyasana 80-90 tl civarlarında silikon çıkarıcı var ama o kadar para vermek be kadar mantıklı bilmiyorum . ancak bugün koçtaştan etiket sökücü sprey çok iyi bant kalıntılarını söküyor zorlanmadan herşeyi söktü bant kalıtıları adına . ama silikonda ise yaramadı haliyle. Siyah silikon değil beyaz. Çokta sert değil aslında ısıtarak kaldırmak mantıklı olabilir . benimde o imkanım yok . kaportacılarda hemen boya işine girer dikkat etmez zarar verir diye de götürmek istemedim. Çözüm bulursam yazacağım

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Yani bakalım wd 40 iyi bir ürün ben baya inceltim maket bıçağı ile . piyasana 80-90 tl civarlarında silikon çıkarıcı var ama o kadar para vermek be kadar mantıklı bilmiyorum . ancak bugün koçtaştan etiket sökücü sprey çok iyi bant kalıntılarını söküyor zorlanmadan herşeyi söktü bant kalıtıları adına . ama silikonda ise yaramadı haliyle. Siyah silikon değil beyaz. Çokta sert değil aslında ısıtarak kaldırmak mantıklı olabilir . benimde o imkanım yok . kaportacılarda hemen boya işine girer dikkat etmez zarar verir diye de götürmek istemedim. Çözüm bulursam yazacağım

Silikon yapıştırıcı ısıtılarak sökülecek ise saç kurutma makinesi kullanmanız lazım yalnız saç kurutma makineleri 250 ºC derece üzerinde sıcak hava üfler eğer çok yakından uzun süre tutarsanız boyayı yakabilir.

Arkadaşlar sonunda hallettim yapılan işlemler şu şekilde öncelikle çift taraflı bant kalıntılarını etiket sökücü sprey ile hallettim. Daha sonra kalın silikon tabakasını dikkatlice naket bıcağı ile yüzdün incelttim. Daha sonra buz kazıyıcı ile silikonun üstünden kazımaya başladım baya inceldi. İnce bir tabaka kaldı sonra da pasta ile pamuk yardımıyla güzelce sildim zor oldu ama çıktı sonunda. En son foto yüklü . ilginiz için teşekkürler .20191216_144736.jpeg20191215_140608.jpeg

Geri