Stop ettikten sonra gelen fısıltı.

Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar bugün aracımla 15-20 km'lik bir yoldan geldikten sonra aracımı stop ettim ve silecek suyunu tamamlamak için kaputu açtığımda üst kapak tarafından sanki fısıltı sesi geliyor gibiydi. Devir daim suyu sesi olabilir mi. Babam, aracı stop etsen bile çok sıcak motordan bir süre böyle ses gelmesi normaldir dedi. Bu arada kalorifer açıktı ve kısmen araç yüklüydü. Araçta su eksiltme falan yok.
Sizce bu durum normal mi

M2003J15SC cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Eğer klima çalışmışsa klima radyatörü bir süre hava kaçırma sesi gibi fısıltı sesi yapıyor, bu durumla genelde yazın sık karşılaşıyorum.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Sıcak motor stop edildikten sonra çatırtı çuturtu fısırtı gelmesi normaldir, çok sessiz bir ortamda iseniz daha önce duymadığınız pek çok sesi duyarsınız, otomatik vites ise park vitesi solenoidi, turbo varsa wastegate valfi, dizel motorlu ise emniyet klapesi sesi, turbo benzinlide turbo durana kadar olan uçak sesi gibi.

Devirdaim motoru durduğu için içerideki soğutma suyu kısa bir süre daha soğuyana kadar kendi basıncı ile içeride dolanmaya devam ediyordur, motor soğuyunca ses kalmayacaktır zaten termostat kapanır.

Aracınız
Civic FB7 2015
Sıcak motor stop edildikten sonra çatırtı çuturtu fısırtı gelmesi normaldir, çok sessiz bir ortamda iseniz daha önce duymadığınız pek çok sesi duyarsınız, otomatik vites ise park vitesi solenoidi, turbo varsa wastegate valfi, dizel motorlu ise emniyet klapesi sesi, turbo benzinlide turbo durana kadar olan uçak sesi gibi.

Devirdaim motoru durduğu için içerideki soğutma suyu kısa bir süre daha soğuyana kadar kendi basıncı ile içeride dolanmaya devam ediyordur, motor soğuyunca ses kalmayacaktır zaten termostat kapanır.
Anladım çok teşekkür ediyorum. Evet bende öyle düşünmüştüm teyit etmek istedim sağolun

Aracınız
Civic FB7 2015
Eğer klima çalışmışsa klima radyatörü bir süre hava kaçırma sesi gibi fısıltı sesi yapıyor, bu durumla genelde yazın sık karşılaşıyorum.
Klima yazın stop edince yapıyor. Ama kışın ilk defa rastladım. Ama bir arkadaşımız yukarıda yazmış su belirli bir süre bypass halinde kendi kendine basınç yapıyormuş. Gram su eksiltme yok. Yine de teşekkür ederim Hamid bey

Geri