Sürtme sesi neden olabilir?

Aracınız
Selam Hocam...Videoyu izledim..Tahminde bulunmak istiyorum.

1.Balatalar yeni değişti demişsiniz lakin balata disk sesi sürüş esnasında ; frene bastığınızda yada basmasanızda gelir.
2.Gelen ses daha çok direksiyon miline bağlı oynar aksamın bir yere sürtmesinden geliyor gibi.
3.İnşallah aklıma gelen değildir...maaalesef biz sürücüler direksiyonu sola dip yada sağa dibe kadar sert bir şekilde çeviriyoruz ama bu hareket direksiyon pompası için doğru Bi hareket değil,pompayı zorlayan Bi hareket, Ben direksiyonu sağa sola çevirmelerde dibe kadar vurmamasına dikkat etmeye çalışıyorum.. zorlamam açıkçası ki direksiyon pompam zarar görmesin diye....(Ek bilgi direksiyon pompası çok kolay arıza yapan bir parça değildir)

Disk balata kaliper grubuna ve Direksiyon mili,ve aksamına, direksiyon pompasına ve yağına Bi baktırın sanayiye gittiğinizde der....Saygılar dilerim.
Çok teşekkürler halen de ara ara yapıyor ama sadece geri geri gelirken ve frene dokununca ses yapıyor. Düz giderken hiç bir şekilde ses yapmıyor.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Çok teşekkürler halen de ara ara yapıyor ama sadece geri geri gelirken ve frene dokununca ses yapıyor. Düz giderken hiç bir şekilde ses yapmıyor.
Balata sesi gibi tekrar izledim videoyu...hareket halinde sanırım frene basınca yapıyor sesi....Balatalar alışınca geçer gibi...Ara ara disk balata kontrolu yapın...

SM-A705FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2012
Benzer bir olayı ben de yaşadım. Balatalar diske büyük geliyor diye tanımlayabilirim. Balata diskin parlak yüzeyinin bittiği iç noktadaki yere sürtüyor. Bilmem anlatabildim mi. Balataları söktüğünüzde anlarsınız. Usta balataların iç köşe kısımlarını taşlamıştı, sorun düzeldi.

Geri