Sürücü Camında Tekleme

ozqury

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Öncelikle, forumda bu konuda mesaj okuduğuma adım gibi eminim ama detaylı arama yapmama rağmen bulamadım. Eğer mümkünse admin arkadaşlardan uygun konuya atmalarını rica edeceğim.

Konu sebebine gelirsek, sürücü camı açıkken, otomatik modda kapanmada sorun yaşayıp bazen yarıya kadar gelip geri aşağı indiği oluyordu. Bunu servisle görüştüm ve bana;

Fitillerin kalın olduğunu, kirde tozda bunu zaman zaman yapabildiğini söyledi ve eğer aracı servise götürürsem herhangi bir masraf olmadan (sadece Honda için değil ama servisler alınan nefesten bile para lamaya çalıştığı için) en fazla 30 - 45 dk arasında yapılacağını söyledi.

Sizlerin de bilgisi olsun istedim sadece. :)

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Aracınız
Civic FC5 2018
Öncelikle, forumda bu konuda mesaj okuduğuma adım gibi eminim ama detaylı arama yapmama rağmen bulamadım. Eğer mümkünse admin arkadaşlardan uygun konuya atmalarını rica edeceğim.

Konu sebebine gelirsek, sürücü camı açıkken, otomatik modda kapanmada sorun yaşayıp bazen yarıya kadar gelip geri aşağı indiği oluyordu. Bunu servisle görüştüm ve bana;

Fitillerin kalın olduğunu, kirde tozda bunu zaman zaman yapabildiğini söyledi ve eğer aracı servise götürürsem herhangi bir masraf olmadan (sadece Honda için değil ama servisler alınan nefesten bile para lamaya çalıştığı için) en fazla 30 - 45 dk arasında yapılacağını söyledi.

Böyle saçma bir şey olur mu yani olmamış demek ki yapamamışlar iyi bir şekilde. Binlerce lira verilip alınan arabaların böyle enteresan sorunlar yaşamasını anlamıyorum. Hadi kul yapısıdır hata olur fakat tozdan kirden hemen böyle bir sorun yaşıyorsa bu araba ve bunu değiştirmiyorsa o servis diyecek hiç birşey yok.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Böyle saçma bir şey olur mu yani olmamış demek ki yapamamışlar iyi bir şekilde. Binlerce lira verilip alınan arabaların böyle enteresan sorunlar yaşamasını anlamıyorum. Hadi kul yapısıdır hata olur fakat tozdan kirden hemen böyle bir sorun yaşıyorsa bu araba ve bunu değiştirmiyorsa o servis diyecek hiç birşey yok.
Toz ve kiri lafın gelişi söylemişlerdir. Yeni araçta bu sebeple sıkışma olmaz. Ayrıca ortada değişecek bir parça da yok. Cam fitili yeni olduğu için biraz sıkı oluyor. Zamanla açılacaktır. Bu fitilleri bol yapsalardı bu defa da kapıyı kapatınca cam sallanıyor denilecekti. Her problemde parça değişimi sorunu çözmez. Araç sıfır olduğu için yaşanıyor bazı problemler. Biraz sabır arkadaşlar :)

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Dediğiniz gibi olabilir, pislik kaçmıştır, fitil donmuştur vs...
Ancak bazen cam modülünün ayarı bozuluyor ve resetlenmesi gerekiyor.
Bir kaç defa benim de farklı araçlarda başıma geldi. Şimdi tam hatırlamıyorum ama düğmeleri yukarı çekip beş saniye gibi tutuyorduk sanki.
Aklınızda bulunsun.

SM-N960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Dediğiniz gibi olabilir, pislik kaçmıştır, fitil donmuştur vs...
Ancak bazen cam modülünün ayarı bozuluyor ve resetlenmesi gerekiyor.
Bir kaç defa benim de farklı araçlarda başıma geldi. Şimdi tam hatırlamıyorum ama düğmeleri yukarı çekip beş saniye gibi tutuyorduk sanki.
Aklınızda bulunsun.

Resetleme başka bir şey. Akü sökülünce otomatik kaldırma-indirme fonksiyonu devre dışı kalıyor. Dediğiniz gibi beş saniye basılı tutunca tekrar otomatik kaldırıp indiriyor. Fonksiyonu açmış oluyorsunuz yani.

Resetleme başka bir şey. Akü sökülünce otomatik kaldırma-indirme fonksiyonu devre dışı kalıyor. Dediğiniz gibi beş saniye basılı tutunca tekrar otomatik kaldırıp indiriyor. Fonksiyonu açmış oluyorsunuz yani.

Aküyü sökmeden de sorun olabiliyor.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019

muratk

0
Aracınız
Civic FC5 2017

bu sorunu bende yaşadım. havaların çok soğuk olduğu zamanda yaptı. bence aşırı soğukdan dolayı fitiller çok sertleşti, fitiller cama baskı yapınca kapanmadı.
havalar ısınınca sorun kendiliğinden düzeldi

Geri