Sürüş anında video izleme

Aracınız
Civic FC5 2019
O zaman şöyle düzelteyim, benim araçta sanırım o dediğiniz olmuyor. Çünkü servise bizzat sordum aracımı teslim alırken, isterseniz yapalım ama durum budur açıp kablo kesilmesi gerekir dedi ve kasko durumuna da değinince ayrıca sigortacım da aynı durumdan bahsedince kalsın dedim.
Hayir kablo kesilmiyor teybi dahi yerinden sokmuyoruz. Usb den bilgisayar baglayip islem yapiliyor. İstrnirse fabrika ayarlarina aliniyor ve eski haline donuyor.

Mi MIX 2 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar bu tür uygulamalar güvenlik fonksiyonunu devre dışı bırakacağı için kaskonuz olası bir kazada işlemez. bilginiz olsun. hem satış danışmanım söyledi hem de sigortacım. belki faydası olur diye not düşüyorum.
Kaza olması durumunda "Şu multimedyaya bi bakalım hareket halinde video oynatıyor mu" diye kontrol eden bir exper olduğunu düşünmüyorum. Bu tamamen satış danışmanının işgüzarlığı. İnanmayın böyle şeylere...

S

Silinen üye 20336

Guest
Sürüş anında video izlemek aracın orijinalinde mümkün değil. Bu durumla ilgili ekranda güvenlik mesajı da yazıyor. Bu özelliğin iptal edilmesi Honda’nın güvenlik tercihiyle çelişiyor.

Alkollü olma durumu dışında kasko hatalı da olsan hasarını karşılıyor bildiğim kadarıyla.

Benzer bakış açısıyla, aracın kapısında ve kitapçığında yazanlar dışında lastik-jant kullanılması durumunda da kaskonun hasarı ödemediğini duymuştum.
Bu durumların yaşanmış örnekleri var mı bunu öğrenmek gerek. Kasko şirketlerinin para ödememek yada daha az ödemek maksadıyla bu tip kulplar araması şaşılacak bişey değil ancak kasko poliçesinde bu tip hususlarla ilgili açıkça bildirimde bulunması gerekiyor olabilir. Konuyla ilgili uzman hukukçular ve işin ehli sigortacılar bizi aydınlatabilir.

Telefonla konuşurken kaza yaptın ama ispatı yok yada yanındakiyle konuşurken kaza yapabilirsin. Yada torpidodan bişey almaya çalışırken. Telefonu koltuk arasına düşürdün ve almaya çalışırken kaza yapabilirsin. Uyur kaza yaparsın. Bunları ödeyen kasko bu tür şeyleri kullanamıyor olmalı...

Park halindeki arabayı akordiyon yapsalar bunu bile ödüyor kasko bildiğim kadarıyla.

Bir de eski model bir araç düşünelim ekransız. Kaskolu kullanıyoruz ve yeni tip ekranlı bir cihaz taktığımızı düşünelim. Bu aracın da kaskodan hasarının karşılanmıyor olması gerekir aynı mantıkla.

Kaskocu tanıdıklarım var. Soruşturup edindiğim bilgileri paylaşacağım arkadaşlar.

Herkese esenlik ve afiyet diliyorum.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Kaza olması durumunda "Şu multimedyaya bi bakalım hareket halinde video oynatıyor mu" diye kontrol eden bir exper olduğunu düşünmüyorum. Bu tamamen satış danışmanının işgüzarlığı. İnanmayın böyle şeylere...
Anlamadığım sigortacım neden böyle bir halt etsin.

Mi MIX 2 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

İsler oraya gelene kadar cep telefonuyla konusmak ugrasmak cok daha tehlikeli. Araca cep telefonu girmesi durumunda da kasko iptal mi olacak? Ayrica benim aracim rootlu ben hic hatirlamam araci surerken izleyim. Cocuklar icin yaptim trafik kilit oldugunda duraklamalarda goz ucuyla bakarim bu sayede duraklayan trafik eziyet olmaktan cikti.. uzun yolculukta cocugun sesi cikmiyor aciyorum ya youtube yada netflix cocuk yuzunden dikkatim dagilmiyor kendimi trafige daha guzel veriyorum. Allah gostermesin kaza durumunda alirim fabrika ayarina gelsin baksin.

S

Silinen üye 20336

Guest
Bugün akşam, uzun süredir çalıştığım sigortacı arkadaşla telefon görüşmesi yaptım.

Gerek video izleme gerek lastik ebat mevzularını etraflıca anlattım.
Cevabını merak ediyorum dedim;
-Hurafe, inanmayın böyle şeylere dedi.

Video izlerken, telefonla konuşurken v.b. yapılan kazaların ispatlarının olması durumu başka ama. Bu durumlar video kaydı veya şahit ile ispat edilirse o zaman hasar ödemesiyle ilgili pürüzler çıkabilir dedi.

“Alkollü olmak” ve “ehliyete sahip olmamak” dışında oluşan kazaların da kasko tarafından karşılandığını teyit etti.

Bir başka sigortacıya daha sordum soruları. Cevap gelince paylaşacağım değerli arkadaşlar.

Hayırlı geceler dilerim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Ancak kablo kesme islemini kimseye tavsiye etmiyorum. Yarin ecu da sorun ciksa servisler direk o kabloya bakiyor garanti disi birakabilmek icin kesik mi diye.

Geri