Sunrooftan rüzgar sesi gelmesi...

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba arkadaşlar, araç 2020 fc5, 110 km hızdan sonra sanruftan rahatsız edici rüzgar sesi geliyor, şehirlerarası yolculukta perdeyi kapatmazsam eziyete dönüşüyor.Servis inceledi, görünürde bir problem bulamadı,yol testi sonrası sorunu farketti,sanruf ayakları ile ilgili ayar yaparak çözmeye çalışacaklar,yol testi eşliğinde.Bayram sonrası için randevu oluşturacağım, gelişmeleri burdan paylaşırım, aynı sorunu yaşayan arkadaşlarımıza fikir vermesi adına...Keyifli forumlar...

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba arkadaşlar,dün servisteydim,yeni bir usta ile test sürüşüne çıktık, rahatsız olduğum sesi dinlettim.Usta dışardan sanrufun etrafını komple bantla kapattı,tekrar hızlandığımızda aynı ses tekrar etti ve buna istinaden usta sesin sanruftan gelmediğini söyledi(sesin zaten olağan olduğunu düşünüyor bu arada), şöyle bir handikap var ki alttan sanruf camını yukarı doğru kuvvetli ittirince ses kesiliyordu ilk testte, sonrasında ikinci bir usta ile teste çıktık (sanruf konusunda en deneyimli usta olduğunu söylediler)o da sesin normal olduğunu belirtti.Servis şefi hondaya durumu yazmamı söyledi,akşam şikayetimi Honda'ya yazdım.Bu sabah servis müdürü aradı,birkez de kendisiyle beraber test sürüşü yapmayı teklif etti ve yapılacak bir şey varsa gerekeni yapacağını söyledi.Bakalım sonuç olacak...

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhabalar, bugün servis müdürü ile test sürüşüne çıktık,100 metre kadar sürdük ve müdür bey sesi duyduğunu, aracı bırakmamı ve bu sesi giderdikten sonra aracı teslim edeceğini söyledi,hastane işleri yoğun olduğu için bırakmadım, müsait bir zaman diliminde gideceğim,ikame araç aklıma o esnada gelmedi,müdür beyde teklif etmedi ama servis bu tür bir durumda ikame araç verir mi bilmiyorum, bu konuda tecrübeli arkadaşlar varsa bilgilenmiş oluruz.

Aracınız
Geçmiş olsun, inşallah en kısa sürede çözülür.
İkame araç hususunda ise kendim rutin bakım zamanında ehliyet fotokopisini vererek 2020 makyajlı kasa lpg li araç tarafıma 1 günlük verilmişti. Aslında aracın modelli olması konu değil ama kesinlikle talepte bulunun ama günlük veriliyor sanırım.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba değerli arkadaşlar, bugün sanruftan gelen rüzgar sesi sorununu çözdük, umarım tekrarlamaz.Sanruf ayaklarına yapılan ayar ile ses kesildi, maksimum 125 km hıza ulaşabildim trafikten ötürü,bu hız seviyesinde maruz kaldığımız sesi kabine almıyordu.Servis müdürü Ömer Bey bizzat ilgilendi ve yardımcı olabilmek adına gerçekten gayret gösterdi ve bunu tavırlarıyla, üslubuyla hissettirdi sağolsun.(Çiftkurtlar, Maslak)
Bugün yardımcı olan ustamız,sanruf bölgesi lastik ve fitillerine vazelin sürmemi tavsiye etti,koruyucu ve ses kesici bir tabaka oluşturduğunu söyledi.

Aracınız
Merhaba değerli arkadaşlar, bugün sanruftan gelen rüzgar sesi sorununu çözdük, umarım tekrarlamaz.Sanruf ayaklarına yapılan ayar ile ses kesildi, maksimum 125 km hıza ulaşabildim trafikten ötürü,bu hız seviyesinde maruz kaldığımız sesi kabine almıyordu.Servis müdürü Ömer Bey bizzat ilgilendi ve yardımcı olabilmek adına gerçekten gayret gösterdi ve bunu tavırlarıyla, üslubuyla hissettirdi sağolsun.(Çiftkurtlar, Maslak)
Bugün yardımcı olan ustamız,sanruf bölgesi lastik ve fitillerine vazelin sürmemi tavsiye etti,koruyucu ve ses kesici bir tabaka oluşturduğunu söyledi.
Geçmiş olsun.
Bende yılda 2-3 defa würth silikon sprey sıkıyorum dış fitile. Ses, sorun yok Şuan.
Vazelinde yumuşatma adına bir çözüm fakat uzun vadede çok toz toplar. Size önerim würth.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri