Taksideki Yolcunun Kusurlu Olduğu Kazada Hasar Ödemesini Kim Yapar?

Aracınız
Civic FC5 2017
Merhaba,
Bir ticari taksi ile kazaya karıştım. 2. şeritte yolcu indirmek için duran (Buna rağmen kusuru yok) taksinin sol tarafından geçerken, yolcu da trafiğe bakmadan sol kapıyı açtı. Haliyle benim sağ arka kapı ve çamurluğun ucu gitti.
Taksici tutanak tutturmak istemedi, yolcu da turist olunca laf anlatamadık, polis çağırdık. Sağolsun geldiler ve kusurun %100 oranında yolcuda olduğuna kanaat getirdiler. (Tekrar söylemek gerekirse, taksici yolcu indirecek yer yok bahanesiyle 3 şeritli yolun orta şeridinde yolcu indiriyordu.)
Kusur benim tarafımda olmadığı için gerisini kurcalamadım ve aracı servise verdik. Şimdi ise eksper bizim servise, kusur yolcuda olduğu için hasar ödemesinin yarsını taksinin sigortası yapacak diğer yarısını ise yolcu yapacak diyor.
İşin daha da sıkıntılı tarafı, yolcular yabancı turist ve çoktan geri dönmüşlerdir.

Daha önce böyle bir kaza yaşayan veya durum hakkında bilgisi olan var mı?
Yolcu kaynaklı kazaların tazmini bu şekilde midir?

Teşekkürler.

Aracınız
Keşke araç kameranız olsaydı. Artık bazı şeyleri ispatlamak için kamera şart. Taksinin boş yolda ortada yolcu indirdiği kayıt altında olsaydı keşke.
Kendi sigortacınızı sıkıştırın, itiraz edin sonuna kadar, yapacak başka birşey yok.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Keşke araç kameranız olsaydı. Artık bazı şeyleri ispatlamak için kamera şart. Taksinin boş yolda ortada yolcu indirdiği kayıt altında olsaydı keşke.
Kendi sigortacınızı sıkıştırın, itiraz edin sonuna kadar, yapacak başka birşey yok.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Polis tutanağında yazıyor ise kamera kaydına gerek yok hocam kaza anında ilk tutanak önemli

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Konuya biraz geç cevap vermiş olacağım ama;
Olayı Sigorta Tahkim Komisyonu' na götürdük. Tutanağı vs. sunduk. Dosya açıldı ve en azından bize söyledikleri kesinlikle haklı olduğumuz.
Maksimum 4 ay içerisinde sonuçlanıyormuş.
Ayrıntıları yazacağım.
İyi forumlar :)

Geri