Tork sensörü bobin arızası

Merhaba iyi günler arkadaşlar geçen gün yolda giderken direksiyon birden sertleşmeye basladi aracın ekranında direksiyon işareti çıktı sağ a çekip aracı kapatıp tekrar açtığım da eps ışığı gitmişti ve direksiyon düzelmişti bugün bilgisayar a baglattim arızası tork bobin sensörü arızası olarak geçiyor bu arıza nedir masrafı nedir

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

ywzckr

0
Tork sensörü bobin arızası

Merhaba iyi günler arkadaşlar geçen gün yolda giderken direksiyon birden sertleşmeye basladi aracın ekranında direksiyon işareti çıktı sağ a çekip aracı kapatıp tekrar açtığım da eps ışığı gitmişti ve direksiyon düzelmişti bugün bilgisayar a baglattim arızası tork bobin sensörü arızası olarak geçiyor bu arıza nedir masrafı nedir

Hocam akünüz yeni mi belki düşük voltajdan dolayı hidrolik için akım önemliymiş ondan olabilir. Direksiyon kutusunun sigortalarına bi baktırın oksitlenmiş olabilir. Bunlarla çözemezseniz direksiyonunuzda arıza var, aracının yeni ise garantiden yaptırabilirsiniz, yeni değilse iyi bir direksiyon tamiri yapan yer yada çıkma parça bulmanız gerekir

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Bende de başladı 2 hafta önce. Tekrar marş yapınca düzeliyor. Ancak, belirsiz aralıklarla artıyor veya azalıyor arıza sıklığı. Serviste kontrol ettirdim "51-04 Tork Sensörü (sıcaklık)" şeklinde geçiyor kodu. Ama muhtemel 3 arıza olarak tanımlıyor cihaz, nokta atışı yapamadı.
1) kablo demetinde arıza
2) tork sensörü arıza
3) ECU arıza
tork sensörü arızasında sensör değişimi yok, kutu komple değişiyor.
Çözüm arıyorum ?
Bu konuda tecrübesi olan var mı?

Aracınız
Diğer Markalar
Mrblar hocam.Aracınızda tork sensörü arızası verdi demişsiniz daha sonra çıkma ile değiştitine yine aynı arızayı verdiğini yazmışsınız.Sebebi nedir hocam problemi nasıl hallettiniz.Aynı sorun bendede var kaç aydır bu sorunu çözmeye çalışıyorum.

Geri