Toyota, Türkiye'de dizel satışını durduruyor

memspe

0
Aracınız
Civic FC5 2018
https://www.haberturk.com/son-dakik...-de-dizel-satisini-durduruyor-2305186-ekonomi

"Toyota, Türkiye'deki binek otomobillerde dizel seçeneğini kaldırıyor. Dün yeni hibrit Corolla modelinin banttan inmesinin ardından Türkiye'de satılacak binek otomobillerde dizel seçeneğinin kaldırılacağı açıklandı. Buna göre, Toyota Türkiye'de sadece benzinli ve hibrit model satmaya başlayacak. Avrupa'da pek çok ülke dizel araçları sağlık gerekçesiyle yasaklarken satışlarda yüzde 30 civarı düşüş yaşanıyor. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay da yaptığı açıklamada açık havada dizel atıkların insan sağlığına verdiği zarara ve hibrit teknolojilere verilen desteğe dikkat çekti"

Toyata'nin hibrit alternatifi oldugu icin dizel satisini durdurmasi mantikli. Honda'da durum ne olur acaba.

wehr

0
satılacak olan hibrit corollalar 1800 cc olacak. bu araçların mtv sini görenlerin bu araçları tercih edeceğini sanmıyorum. ülkemiz fosil yakıtlara aşırı bağımlı, ve bu sebeple hibrit ve/veya elektirikli araçlar ciddi oranda teşvik edilmeli. ama edilmiyor..

Aracınız
Diesel zaten ticari bir yakıt bana kalırsa sadece otobüs ve kamyonlar ve minibüsler kullanmali şimdilik les gibi kokuyor ilk çalıştırmada çok rahatsiz edici. İnsan kanser yapmak için çok tetikliyor benzin gibi değil. Ayrıca yere dokuldumu kalıyor ucmuyor hiç diesel araba almadım almayida dusunmuyorum. Emisyon acisindan en iyisi elektrikli, hibrid ve lpg li araçlar.

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Haberi dün gördüm bende. 3-5 yıla kalmadan dizel araçların kullanımı azalacağı gibi 2. elde sıkıntı başlayacağı aşikar.
Diğer hibrit için mtv sorunu ve şarj adaptasyon altyapısı henüz hazır değilken şuan ve ileriye dönük olarak otomatik+atmosferik benzin+lpg devam arkadaşlar.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Darısı Civic'lere diyelim :unsure: Amerika'daki insight modeli gibi bir Civic hybrid önümüzdeki birkaç yıl içinde gelebilir bence.

Aracınız
Civic FC5 2018
Honda civiclerde 2
jenerasyona dizel motor ekledi
Crv icinde benzer durum var.Zaten tepki geldiginden veya satis oyunlarindan dizel satiyor. Hybird konusunda cok yol alinmali ve Tesla gibi elektrikli araclari uygun fiyata sunsalar.Ama bizim ulkemizdeki elektrik Amper ve wattlari dusuk dolasiyla hizli sarj istasyonu yok

MI 5s cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri