Tünelden geçerken multimedya sisteminin kitlenmesi

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
ben honda türkiye'ye durumu şikayet ettim. beni bayiden arayıp videosunu çekip yollar mısınız dediler. ben de hazırladım tünele girdim videoyu çekmeye hazırlandım ama hiç bir sıkıntı olmadı. tünele girerken anons çalıyor ama sonra radyoya dönüyor. tüneldeyken kanalları sıkıntısız değiştirebiliyorum. çıktıktan sonra da loop olmuyor :D . şaka gibi ama gerçekten kendisi düzeldi. ben de anlamadım durumu.

Hangi moddayken? Yani kaynak hangisi seçiliyken?

bluetooth tan spotify ve radyo açıkken tünelden geçişlerde loopa giriyordu. restart olmadan düzelmiyordu. bütün fonksiyonlar açık kapalı denemiştim. android telefon kullanıyorum. dışardan kablolu kaynak bağlayıp kullanmadım.
TA'dan bahsetmiyorum hocam. Kaynağınızı soruyorum. Yani usb mi radyo mu bluetooth telefon bağlantısı mı yoksa kablo ile apple car play mi?

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Bir gelişme oldu.

Honda Türkiye'ye yazmıştım. Geri dönüş yapmışlardı. Bugün tekrar aradılar. Test ekibinin benim anlattığım olayı test etmek için teste çıktığını ve aynı problemi yaşadıklarını söylediler. Bu sorunu gidermek için aksiyon alınacakmış.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Bu şekilde tünele girince oluyor ve ekran donuyor ses kesik kesik geliyor yeniden başlatma yaparsan ancak düzeliyor. IMG_20190906_173025.jpeg

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
GPS sinyali kaybolduğu zaman multimedya daki android işletim sistemi bozuluyor demekki, power tuşuna 8-10 saniye basılı tutup yeniden başlatın düzelecektir. Multimedya sistemi oldukça narin yapıda -10 derece gibi çok soğuk havalarda yada sert bir çukura düştüğünüzde yeniden başlayabilir çalışması durabilir kapanabilir, ama geri görüş kamerası ve klima kontrolleri belki bu esnada çalışacaktır.

Ben genelde uzun yolda hep telefon bağlayıp android auto nun gugul navigasyon servisini kullanıyorum o yüzden arabanın kendi dahili GPS antenini kullanmıyorum telefondan GPS konum servisi ve baz istasyonu algılaması ile çalışıyor android auto, bu sebeple bende tünele girdiğimde donma olayı hiç olmadı. Honda nın kendi garmin navigasyonu bozuluyor demekki.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Her tünelde olmuyor zaten. Sessize alıyorum sorun kalmıyor tünel sonrası müzik dinlemeye devam ediyorum.

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Her tünelde olmuyor zaten. Sessize alıyorum sorun kalmıyor tünel sonrası müzik dinlemeye devam ediyorum.

Evet ben de öyle yapıyorum. Tünel öncesi ses gücünü kapatıyorum kapatıp açma tuşuna bir kez dokunarak. Tünelden çıkınca tekrar açıyorum.

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
GPS sinyali kaybolduğu zaman multimedya daki android işletim sistemi bozuluyor demekki, power tuşuna 8-10 saniye basılı tutup yeniden başlatın düzelecektir. Multimedya sistemi oldukça narin yapıda -10 derece gibi çok soğuk havalarda yada sert bir çukura düştüğünüzde yeniden başlayabilir çalışması durabilir kapanabilir, ama geri görüş kamerası ve klima kontrolleri belki bu esnada çalışacaktır.

Ben genelde uzun yolda hep telefon bağlayıp android auto nun gugul navigasyon servisini kullanıyorum o yüzden arabanın kendi dahili GPS antenini kullanmıyorum telefondan GPS konum servisi ve baz istasyonu algılaması ile çalışıyor android auto, bu sebeple bende tünele girdiğimde donma olayı hiç olmadı. Honda nın kendi garmin navigasyonu bozuluyor demekki.

Mesafesi az olan ve tünel radyo devreye girmeyen tünellerde sorun olmuyor. Ama mesafesi uzun olan tünellerin tümünde tünel radyo var. Güvenlik, acil durum anonsları geçiyorlar. O zaman alet kafayı yiyor.
Ben de Apple Carplay ile Google Maps kullanıyorum. Zaten sorun haritanın takılması değil. Telefondan müzik dinliyorsan o esnada müzik takılıyor. Sürekli aynı 1 saniyelik aralığı çalıp susuyor :)

Geri