Tuvtürk muayene de km sorunu

cagano

0
Dün ankarada olan bi arkadaşımla konuştum 2004 vtec es aracı var. 1 .5 yıldır kullanıyor. Bayiden takas yoluyla sıfır almak için aracını bayinin ekspertizine vermiş. Sıfır arac test sürüşüne giderken eksper koşmuş gelmiş demiş ki "abi aracınızın şaşe no dan tramer sorgusu yaptık 2 tane küçük meblağ hasar kaydı var ve hemen arkasından gelen ulaştırma bakanlığının attığı 2.mesajda tuvtürk kayıtlarında 2011 yılı muayenesinde bi öncekine göre km düşük yazıyor biz bu aracı alamayız km si düşürülmüş başkasına satamayız biz demiş. Kalakalmış orda. Şoke olmuş. Banada dert yanıyor. Sevdiğim aracımdan soğudum diye. Napılabilir bu durumda. Sat aracı diyorum galeriye filan ölü fiyat veriyorlar diyo. Elden sat diyorum. Bu sefer utanıyorum diyor. 2. El arac alırken dikkat edin. Tramerden sonradan gelen 2.msj bekleyin mutlaka. Bu arada ne yapılabilir önerileri olan var mı?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aracınız
Dün ankarada olan bi arkadaşımla konuştum 2004 vtec es aracı var. 1 .5 yıldır kullanıyor. Bayiden takas yoluyla sıfır almak için aracını bayinin ekspertizine vermiş. Sıfır arac test sürüşüne giderken eksper koşmuş gelmiş demiş ki "abi aracınızın şaşe no dan tramer sorgusu yaptık 2 tane küçük meblağ hasar kaydı var ve hemen arkasından gelen ulaştırma bakanlığının attığı 2.mesajda tuvtürk kayıtlarında 2011 yılı muayenesinde bi öncekine göre km düşük yazıyor biz bu aracı alamayız km si düşürülmüş başkasına satamayız biz demiş. Kalakalmış orda. Şoke olmuş. Banada dert yanıyor. Sevdiğim aracımdan soğudum diye. Napılabilir bu durumda. Sat aracı diyorum galeriye filan ölü fiyat veriyorlar diyo. Elden sat diyorum. Bu sefer utanıyorum diyor. 2. El arac alırken dikkat edin. Tramerden sonradan gelen 2.msj bekleyin mutlaka. Bu arada ne yapılabilir önerileri olan var mı?

hocam bir yerle anlaşıp lift üzerinde km yi yükseltmesi lazım (bu işlem çok fark varsa bayağı sürer.) veya nasıl km düşürülüyorsa o işi yapanı bulup 100-200 tl (50 tl ye bilen yapan varmış diye duydum) ye km yi yükseltmeli.

edit: mesajı eksik okumuşum önceki 2 kayıtta fark varsa mecburen bir kaç bin tl zarar edecek araçtan.

Trust

0
Aracınız
Sırf km doğru yazılmış mi diye sorgulama yaptım bazen muayne istasyonunda sisteme yanlış gire biliyor.

0661bac81fd29a7cfff39cf48e040c69.jpg

7b631b6a0ec0fd6ac2463c351b1da383.jpg

Kieen

0
Aracınız
Km bilgisi mesai saatleri icin de atilmazsa gelmiyor dikkat edin araç sorgularken mesai saatlerin de değilse sadece hasar kaydı geliyor buda başımdan gecen bi olaydı bilgi amaçlı söylemek istedim

Vtec2 GõnderiLdi.?

Aracınız
km cok mu oynanmış hocam,durumu ilanına yazsın önceki sahıbınden kaynaklı oldugu vs en azından gelen arayan bilerek arar ona göre müşterisini bulur

Bir alıcı bulunur. Alacak kişiye herşeyi soylesin. Alan kişi bunu bilerek alsın. Fiyat düşer ama illaki bulunur

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cagano

0
O değilde arkadaşlar bu tür durumlarda aracınız elde kalıyor yada kötüsü 30 bin tl lik arac 25 bin tl ye galerici alıyor başka alan olmuyor zaten. 25 e galericiye vereceğime binerim daha iyi dedi hala kullanıyor. Sanırım 50 bin km düşürülmüş tamda lpg takılıp muayeneye gideceği zaman düşürmüş önceki sahibi. Üstelik km düşürülmesinin ağır kusur sayılmaktan çıktığı yıl yapılmış. Dikkatimizi çeken nokta bu oldu. 2 önceki sahibi yapmış bulamadık adamı bilgi verilmiyor. Yasal olarak şansı varmı? Devlet neden üçkağıtcıları koruyor?

Kieen

0
Aracınız
Yasal olarak sansi var aslinda kusurlu arac satilmis benim bi arkasim basindan gecti ve mahkeme acip parasini aldi geriye yanliz araci yeni aldiginda farketmisti yasal hakki herzaman var bu durumun

Vtec2 GõnderiLdi.?

Geri