TuvTürk muayene

Ben lpg yi 2 sene once taktirdim muayeneden gecmisti. Ayni tuvturk muayene istasyonu mevzuat degisti diye butun lpglileri geri gonderiyordu. Benide muayeneden gecirmediler. Sebep su: motor kismindan arkaya uzanan alttan gecen lpg borularinin uzeri siyah plastik spiral ile kapli olanlarin sokulmesini istiyorlar. Egzozun ise etrafini kaporta tarafini beyaz yanmaz metal ile kaplatiyorlar .

SM-E500H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Gitmeden bir lpg ciye alttan baktirip sormakta fayda var.

yau

0
2016 Kasım'da LPG tankının arabaya temasını yalıtım malzemesi kullanarak kesmemi istediler.. tankın vidalarini gevşetip kaldirdik altına serdik malzemeyi. Ama kendim de yapabilirdim önceden bileydim..

2014 Civic Premium Düz Vites

Aracınız
On cam filmi yeni cikan kanunda kesinlikle yasak. Sorun yasama ihtimalin yuksek. Cam filmlerini artik hafif kusur yazmiyorlar. On camda cizik seklinde catlak varsa cami degistirtiyorlar. Muayeneden gecmiyor. Ayrica lpg nin alttan gecen borularinda plastik siyah izolasyonlari cikartiyorlar. Egzosu izole ettiriyorlar. Muayeneden gecirmiyorlar. Plaka orijinal olacak. Benim basimdan gecenleri aktardim arkadaslar.

Bu izalasyonu nasıl söktürüyorsunuz?2014 civic fabrika lpg li onlarda da sorun oluyor mu?

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Bu izalasyonu nasıl söktürüyorsunuz?2014 civic fabrika lpg li onlarda da sorun oluyor mu?
Araçlar lpg hazır kit gelse de geçen seneye kadar montajı dışarıda oluyordu. Bu da montaj farklılıkları doğurabilir. Aracın altına bakarak gaz iletim hattını kontrol edin. Benimkinde yoktu mesela ve problem yaşamadım.

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Araçlar lpg hazır kit gelse de geçen seneye kadar montajı dışarıda oluyordu. Bu da montaj farklılıkları doğurabilir. Aracın altına bakarak gaz iletim hattını kontrol edin. Benimkinde yoktu mesela ve problem yaşamadım.

aracın altına baktım.Siyah bir kaplama var borularda.Bu kaplama çıkacak mı şimdi?

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
aracın altına baktım.Siyah bir kaplama var borularda.Bu kaplama çıkacak mı şimdi?
Aynen çıkması gerekiyor. Tüvtürk ün sitesine girerseniz kusurları excel formatında indirerek kusur listesine bakabilir ve faydalanabilirsiniz.

Arkadaslar dün muayeneden gecmis biri olarak araçta olan şeyleri yazacagim.
2013 elegance eco aracım.
-power cree beyaz gündüz ledleri
-power cree stop ledi + neon stop led
-9600 lümen led uzun farlar
-geri vites led
-sislerde halojen beyaz farlar
-beyaz ic aydınlatma ledleri
-%20 + uv cam filmi
Sonuc olarak
Far sis ayarı ile ilgili sorun varmis hafif kusur.
Stepne bosta diye hafif kusur
Camlarda film var yazmis hafif kusur.
Çok sorulan bir şey bu gönderiyi isterseniz başa tutturabilirsiniz ustatlar [MENTION=194]Can[/MENTION] [MENTION=3]NoFeaR[/MENTION]

LG-H850 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Buzzi

0
LPG tankından aşağı giden boruların tamamı kaplanmış. Durduk yere iş çıkarıyorlar.Teşekkürler.

Arkadaşlar nisan 2017 de çıkan bi konun bu lpg boruların etrafında koruyucu olmucak diyor ama araban nisan 2017 den önce lpg işlenmişse sorun olmuyor diye biliyom yeni taktıranlar için artık lpg borularında korucu istemiyorlar bide egzozun yanından geçmicek diyorlar

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri