U0122 kodlu hata: (Araç Dinamikleri Kontrol Modülü ile İletişim Kesildi)

Aracınız
Civic FD6 2007
Arkadaşlar merhabalar,
2007 civic otomatik lpg araç. Araç vsa lambasıyla motor arıza lambası yaktı. şu an motor arıza hala yanıyor. sanki vites geçişleri tuhaflaştı, arada stop edecek gibiydi.
U0122 ve U0155 kodlu hataları verdi.
U0122 kodlu hata için "Araç Dinamikleri Kontrol Modülü ile İletişim Kesildi" açıklaması var. Bu hatayı daha önceden alan oldu mu?
bu şekilde aracı kullanırsam birkaç gün sorun olur mu acaba? farklı bir yerdeki ustaya baktırmak istiyorum.
ben şu şekilde yorumladım: ABS - ASR sistemleriyle sensörler ya da beyin arasında sanırım iletişim sıkıntısı var. Aracı yavaş ve dikkatli kullanımda ustaya kadar götürebilirim gibi bence.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
U0122 Araç Dinamiği Kontrol (VDC)

Modülüyle İletişim Kaybı OBD-II Arıza Kodu Teknik Açıklama Randy Worner ASE Sertifikalı Usta Teknisyen tarafından yazılan makale Araç Dinamiği Kontrol (VDC) Modülüyle İletişim Kaybı

Bu ne anlama geliyor?

Bu, çoğu araç markası ve modeli için geçerli olan genel bir iletişim sistemi tanılama sorun kodudur. Bu kod, Araç Dinamiği Kontrolü (VDC) modülü ve araçtaki diğer kontrol modüllerinin birbiriyle iletişim kurmadığı anlamına gelir. İle iletişim kurmak için en sık kullanılan devre, Kontrolör Alan Ağı veri yolu iletişimleri veya basitçe CAN veri yolu olarak bilinir. Bu CAN veri yolu olmadan kontrol modülleri bilgi alışverişinde bulunamaz ve hangi devrenin etkilendiğine bağlı olarak tarama aletiniz araçtan bilgi alamayabilir. VDC modülü, bir ABS duruşunda lastiklerin kilitlenmesini veya hızlanma sırasında çekişi kaybetmesini önlemekten sorumludur, ayrıca aracın ıslak kaldırımda bir dönüşte veya agresif sürüş sırasında kontrolünü kaybetmesini engellemekten bahsetmiyoruz. Sorun giderme adımları, iletişim sistemindeki üreticiye, iletişim sisteminin tipine, kablo sayısına ve kablo rengine bağlı olarak değişebilir.

Belirtiler

U0122 motor kodunun belirtileri şunları içerebilir: > Arıza Gösterge Lambası (MIL) açık
> ABS gösterge ışığı yanıyor
> TRAC gösterge ışığı yanıyor (üreticiye bağlı olarak)
> ESP/ESC gösterge ışığı yanıyor (üreticiye bağlı olarak) nedenler

Genellikle bu kodun ayarlanmasının nedenleri şunlardır:
> Motor/güç aktarma sistemi kontrol modülü ECM/PCM'ye giden açık güç veya şasi - en yaygın > CAN bus + devresinde açın
> CAN bus devresinde açın
> CAN bus devrelerinden herhangi birinde güce kısa devre
> CAN bus devrelerinden herhangi birinde toprağa kısa devre
> Nadiren - hatalı kontrol modülü

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
U0155 Kod ne zaman algılanır?

U0155 kodu, Güç Aktarma Organı Kontrol Modülü (PCM) F-CAN hatları üzerinden en az 1 saniye boyunca herhangi bir sinyal almadığında ayarlanır.

U0155 HONDA Anlamı

Kontrolör Alan Ağı (CAN), iki sinyal hattını (CANH ve CANL) kullanarak kontrol modüllerine/kontrol modüllerinden darbeli sinyalleri aynı anda iletir/alır. Güç Aktarma Organı Kontrol Modülü ( PCM ), F-CAN hatları aracılığıyla Gösterge Kontrol Modülünden belirli bir süre boyunca sinyal almadığında, PCM bir arıza tespit eder ve bir Diyagnostik Hata Kodu (DTC) kaydeder.

Aracınız
Civic FD6 2007
Bu hata kodlarını alan kimse var mı acaba?
Az önce sanayi tarafına geçtim, çalıştırdığımda arıza lambası yanmadı. Usta yoğundu, tekrar yanınca gelirsin dedi. Acaba anlık bir veri kesintisi hatası mıydı bilemedim.

Son düzenleme:

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bu hata kodlarını alan kimse var mı acaba?
Az önce sanayi tarafına geçtim, çalıştırdığımda arıza lambası yanmadı. Usta yoğundu, tekrar yanınca gelirsin dedi. Acaba anlık bir veri kesintisi hatası mıydı bilemedim.
Anlık yaşanmış bir durum olabilir. Obd'den geçmiş arızaları sorgulayabilen cihazlar görür.

Aracınız
Civic FD6 2007
Doğrudur, anlık bir veri iletişim kaybı olabilir. Obd cihazı bağlıydı sürekli araca bir uzatma kablosuyla, bilmiyorum ondan kaynaklı da olabilir, sürekli ecu yu meşgul ettiğinden ya da kablo-obd cihazı kalitesizliğinden de olabilir

Geri