Üç kamu bankasından araç kredisi paketi

Premium eco 127400 den 142500 e çıkmış. Yok çekiyorlardı. Şimdi gidin alicam deyin tabi hay hay derler

Aracınız
Civic FC5 2019
Ben müsadenizle farklı bir konuyu size sormak istiyorum. Bundan 10 yıl önce ki piyasada veya 2000 ler diyelim her evde araba yoktu. Araba bir lüks ve zenginlik sembolüydü vs vs. Devam eden süreçte ekonomik gelişmeler mi diyelim borçlanma kolaylığımı diyelim ne diyeceksek artık herkes araba sahibi olmaya başladı. Bizim evde babamın as250 fargosu gitti yerine daha büyük kamyon geldi, kız kardeşim ve ben araç sahibi olduk, biz gibi her evin önünde 1, 2 araba oldu. Son 15 yıllık bu değişim elbette otomotiv sektörünün ciddi anlamda gelişmesine büyümesine imkan tanıdı. Ama bundan sonra da aynı ivme ile büyümesini beklemek doğru mu. Tabiri caizse daha yetmedi mi her yer araba, kim alacak bu kadar arabayı, piyasada hurda araba bile kalmadı, yollardaki arabaların modelleri ciddi anlamda yükseldi. Artık otomotiv sektörünün her yıl 1 milyon araç satacağı gibi hedeflerini daha gerçekçi sayılara çekmeleri gerekmiyor mu.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Ben müsadenizle farklı bir konuyu size sormak istiyorum. Bundan 10 yıl önce ki piyasada veya 2000 ler diyelim her evde araba yoktu. Araba bir lüks ve zenginlik sembolüydü vs vs. Devam eden süreçte ekonomik gelişmeler mi diyelim borçlanma kolaylığımı diyelim ne diyeceksek artık herkes araba sahibi olmaya başladı. Bizim evde babamın as250 fargosu gitti yerine daha büyük kamyon geldi, kız kardeşim ve ben araç sahibi olduk, biz gibi her evin önünde 1, 2 araba oldu. Son 15 yıllık bu değişim elbette otomotiv sektörünün ciddi anlamda gelişmesine büyümesine imkan tanıdı. Ama bundan sonra da aynı ivme ile büyümesini beklemek doğru mu. Tabiri caizse daha yetmedi mi her yer araba, kim alacak bu kadar arabayı, piyasada hurda araba bile kalmadı, yollardaki arabaların modelleri ciddi anlamda yükseldi. Artık otomotiv sektörünün her yıl 1 milyon araç satacağı gibi hedeflerini daha gerçekçi sayılara çekmeleri gerekmiyor mu.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Söylediklerinize katılmakla beraber, doyum noktasının yakın olduğunu düşünmekteyim. Hatta iki gün önce TOSB başkanının bir TV kanalında konuşmasını canlı olarak izledim. Şunu özellikle vurguladı, "Yakın gelecekte bize ait araç olmasından ziyade aracı paylaşmak zorunda kalacağız". Yani en kötüsünün fiyatı asgari ücretin 60-70 katı iken otomotiv sektörünün koyduğu satış hedefleri yıldan yıla daralacaktır. Bu tarz faiz indirimleri, ötv kampanyaları vs kime yarıyor? Tabiki kenarda parası olan, hali hazırda zaten yüksek model aracı olanlara. Şimdi ben kullanmış olduğum FD6'nın üzerine 80-90 bin TL koymadan sıfır, orta halli bir Civic alamıyorum. Alırsam da 5 yıl boyunca eşşek gibi kredi öderim. Ne gerek var?

Aracınız
Honda Jazz
Bayi indirmiyorki 1000 tl indiriyor en fazla. O da zaten fazla soyluyorlar ki musteri indirim isteyecek kesin bu. Hiç söylenen fiyattan araba alanı görmedim.
Valla hocam Aslında gecen sene devlet yapacagını yaptı sımdı bayılerden ve otomatıv sektorlerın elını tasın altına sokmasını beklıyor ama onlarındaumrunda degıl tam tersı kredı secenegı cıktı hemen 3-5 fıyata zam yaptı ayıp ya gunah ama bu gıdıse bırı dur demesı lazım ben aracımı sattım 2 ay once suan param tl olarak bankada beklıyorum pıyasayı ne olacak

gunesec

Özel Üye
Kusura bakmayın arkadaşlar da kafam karıştı. Şimdi ben bu indirimli krediden kullanmazsam araç fiyatı farklı, kullanırsam farklı mı olacak? Kampanyadan faydalanmak istemezsem, araç üzerinden indiririm daha mı fazla oluyor? Teşekkürler, selamlar.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Aracınız
Civic FC5 2019
en kötüsünün fiyatı asgari ücretin 60-70 katı iken otomotiv sektörünün koyduğu satış hedefleri yıldan yıla daralacaktır. Bu tarz faiz indirimleri, ötv kampanyaları vs kime yarıyor? Tabiki k
Hocam elinize sağlık, faiz indirim kampanyası ile ilgili bayilerle hiç görüşme fırsatınız oldu mu?
Merhaba paylaştığım oranlar bayinin paylaştığı anlaşmalı banka oranlari. İndirimle birlikte eco elegance 160 bin diyorlar son rakam 159 dedi. İşin özü aslında toplam rakamda değişiklik olmadı diyebiliriz.

Geri