Usta veya özel servis tavsiye

Merhaba arkadaşlar. 2007 civic 84000 km elegance aracım var. Direksiyon hissedilir şekilde ağırlaştı ve ses yapıyor. Çekiş performansıda iyi değil. Bunlara çözüm bulabileceğim avrupa yakasında servis yada usta konusunda yardımlarınızı bekliyorum.

TURKCELL T70 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Merhaba arkadaşlar. 2007 civic 84000 km elegance aracım var. Direksiyon hissedilir şekilde ağırlaştı ve ses yapıyor. Çekiş performansıda iyi değil. Bunlara çözüm bulabileceğim avrupa yakasında servis yada usta konusunda yardımlarınızı bekliyorum.

Direksiyon hidroliği seviyesi normal ise direksiyon kutusun da problem olabilir, servis önerisi için İstanbul lu arkadaşlar yardımcı olacaktır.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Dashboardda direksiyon arıza lambanız yanıyor mu? [MENTION=3]NoFeaR[/MENTION] ın bahsettiği gibi ilk olarak hidrolik seviyenizi kontrol edin. Bunu kontrol ederken direksiyon düz ve tam sağ veya sol şekilde 2 kere kontrol edin. Bir de akü durumunuz ne durumda? Sizinki belki başka bir problem olabilir ama geçenlerde akü şarzı az olduğu için bir arkadaşın direksiyon sistemi arıza vermişti. Aküyü değiştirince problem direk ortadan kalktı.

Hidrolik seviyesi normal. Direksiyonu sağ sol yapınca gıcırtı sesleri geliyor. Bu seslerin amortisör üst bilyelerinden geldiğini söyledi usta. Sadece yetkili servis te varmış. Bende aradım servisi 270 tl takımı dediler. Yaptırmadan önce sizlerin tecrübelerinden faydalanmakta yarar var. Çünkü maliyetli bir iş.

Aracınız
Merhaba arkadaşlar yeni üyeyim. Konu açamadığımdan buraya yazıyorum. 2010 model manuel honda civic elegansım var. Geçenlerde araç 5.viteste bağırıyordu sanki aracı arkadan biri çekiyormuş gibi.Gaza bastıkça daha çok bağırıyor ve gitmiyor gibiydi. Sorun baskı balatadandır dedim. Usta da sorunu teyit etti. Baskı balata takımını değiştirdim. İlk gün sorunsuz gibiydi ancak sorun bu sabah tekrar devam ediyor gibi geldi bana, Araç 5.viteste 105i görünce bağırmaya başlıyor.Acaba sorun nedir?

Aracınız
[MENTION=5017]murat1903[/MENTION] Benim tahminlerimden biri direksiyon milinde boşluk vardır. :eek:k: İkinci tahminim ise direksiyon kutusu arızası...

Usta bakıyor musun arıyor musun hala ? Yardımcı olmaya çalışırım...

İlgilendiğiniz için teşekkür ederim. Benim ustam var fakat özel honda servisi arıyorum. Veya honda da uzmanlaşmış bir usta. Yaptıracağımız işler maliyetli ve aynı işi iki kere yaptırmak istemiyorum. Daha önce opel astra kullandım uzun süre. İlk kez honda kullanıyorum ve sorduğum her parça astranın 3 katı daha pahalı

Geri