uyguna 2001-2005 vtec2 mann hava filtresi ihtiyacı olan?

Ad Soyad
oben saltan
Aracınız
Civic ES7 2006
Arkadaşlar mann filtre takımı almıştım, hava filtresi meğer 2006 modele uymuyormuş satıcı hatalı yazmış.
2005 modele kadar civiclere uyuyormuş C3132 modeli siz uygunluğuna bakarsınız aracınıza. (2001-2005 lere uyuyor sanırım. benim 2006 uymadı.)

nette en ucuz 230-260 tl arasına bulabildim.
140tl ye almak isteyen olursa hem ucuza almış olur hem de ben iade vs ile uğraşmamış olurum. bütün seti komple iade etmem gerekecek. bir an önce bakım yaptırmak istiyorum...

avcılar veya bahçeşehir civarında olanlar veya gelebilecekler yazabilir. (araçla gelirseniz taktırma işini de hallederim ücretsiz.)

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam bu olay bana garip geldi. Eğer aracınız Vtec-2 ise hava filtre kutusunda yıla göre herhangi bir değişiklik yapılmadı. 2006 yılı kasa değişikliğinin olduğu yıldır. Aynı yılda hem Es7 hemde Fd6 görmek mümkündür. Vtec-2'lerin filtresinde sap olur. Fd6'da sap olmaz. Filtre kutusunun kendiside hemen belli eder.

Ad Soyad
oben saltan
Aracınız
Civic ES7 2006
Hocam bu olay bana garip geldi. Eğer aracınız Vtec-2 ise hava filtre kutusunda yıla göre herhangi bir değişiklik yapılmadı. 2006 yılı kasa değişikliğinin olduğu yıldır. Aynı yılda hem Es7 hemde Fd6 görmek mümkündür. Vtec-2'lerin filtresinde sap olur. Fd6'da sap olmaz. Filtre kutusunun kendiside hemen belli eder.
saplı model. fitre çok benziyor birebir aynısı gibi, amal kutu içine oturmuyor. kenar plastikleri geniş geliyor ufakta olsa. daha önce başka yerden de almıştım. sanırım 2006 modellerde ufak ta olsa değişiklik var ya da bu mann filtrelerin hepsi çakma ve hatalı diyecem de çakmada da olsa farklı ölçü olmaması lazım, çözemedim olayı. boschtan motor kodu ile alınca cuk diye oturuyor.

filtrenin kenarlarındaki çıkıntıları keserek oturttuk şimdilik kullanacağım artık bu filtreyi. kenarlar kesildiği halde kutuyu kastırdı biraz. 3-5 bin km kullanıp değiştireceğim filtreyi artık bu şekilde çok içime sinmedi...

Aracınız
Civic FC5 2020
Abi arkadaşın fitresi Hactback kasalara uyumlu.

Geri